Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila

Okładka książki Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila J.R.R. Tolkien
J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Zysk i S-ka fantasy, science fiction
Farmer Giles of Ham. Smith of Wootton Major. The Adventures of Tom Bombadil
Zysk i S-ka
2020-11-24
2020-11-24
9788382021943
Aleksandra Jagiełowicz, Cezary Frąc

Bardzo się zawiodłem czytając tą książkę. Pierwsze dwie opowieści nawet ciekawe, w typowo Tolkienowskim stylu, niestety obydwie strasznie krótkie. Trzecia, wierszowa część to masakra. Nie lubię czytać wierszy i przykra lektura tych teoretycznie poświęconych Tomowi Bombadilowi tylko mnie w tym utwierdziła.

Świetna książka,

Świetna książka,

👍

👍

Niestety format książki różni się od reszty wydanej przez to wydawnictwo. Sama okładka jest super ale niestety to jedyna grafika jaką znajdziemy w książce.
Samo tłumaczenie bardzo dobre i czytało się miło.

Samo tłumaczenie bardzo dobre i czytało się miło.

Ale gówno.

Ale gówno.

Jest to piękny, niedawno wydany zbiór opowiadań i wierszy stworzonych przez J.R.R. Tolkiena, który polecam wszystkim fanom twórczości tego pisarza. Idealny na prezent zarówno dla starszych, jak i młodszych czytelników.

Bardzo dobra jako dodatek dla fana Śródziemia. Przyjemnie było poczytać o Kowalu i uroczym Bombadilu. Polecam

Przezabawny "Gospodarz...". Bardzo piękna historia przedstawiona w "Kowalu...". "Przygody Toma Bombadila" traktuję po prostu jako miły suplement do świata Śródziemia. Ogółem na plus, ale nic co koniecznie trzeba przeczytać.

Od tolkiena wezmę wszystko!

Od tolkiena wezmę wszystko!

“Tom spoglądał przez okno, jak gwiazdy migocą
I jak lśni młody księżyc, wędrując wraz z nocą.”

“Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila” J.R.R. Tolkiena to zbiór dwóch opowiadań a także cyklu wierszy nawiązującego do postaci Toma Bombadila – jednego z najbardziej tajemniczych bohaterów “Władcy Pierścieni”. Autor pokazuje tu nowe oblicze swojej twórczości. Wykorzystuje motywy, o których wcześniej pisał z całkowitą powagą, tym razem przedstawiając je w żartobliwy sposób, a także ukazuje swoją poetycką odsłonę. Ja jestem tą książką całkowicie urzeczona...

Tolkien udowodnił mi, że świetnie radził sobie z różnego typu tekstami: czy to wybitna epopeja czy prosty i humorystyczny tekst. Uwielbiam przedstawienie tajemniczej krainy w “Kowalu z Przylesia Wielkiego”, która wypełniona była magią i pięknem. Ogromnie cenię sobie także humor autora w “Gospodarzu Gilesie z Ham”. Fabuła w przypadku obydwu opowiadań zasługuje na same pochwały. Najbardziej jednak zachwyciły mnie wiersze Tolkiena. Emanuje z nich podniosłość, harmonia i niezwykły urok. Podczas czytania nie musiałam przykładać wagi do wyobrażania sobie opisywanych wydarzeń, gdyż obrazy same pojawiały się w mojej głowie. Zawdzięczam to barwnemu stylowi autora i wyczuwalnemu uczuciu jakie przelał w swoje wiersze. Co ciekawe, Tolkien zapisał, że autorami niektórych wierszy są takie postacie jak Bilbo czy Sam Gamgee, co dodawało im wyjątkowości.

J.R.R. Tolkien za sprawą książki “Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila” kolejny raz zabrał mnie w niezapomnianą podróż do baśniowego świata pełnego magii. Jestem przekonana, że będę często wracać do tej pozycji, gdyż zachwyciła mnie swoim urokiem i wywołała we mnie mnóstwo emocji. Jest to książka doskonała dla każdego, nawet dla osób, które nie miały wcześniej styczności z twórczością autora. Podsumówując, zbiór ten są w stanie opisać dwa słowa: magia Tolkiena. Zachęcam by dać się nią oczarować! :)

“Tom spoglądał przez okno, jak gwiazdy migocą
I jak lśni młody księżyc, wędrując wraz z nocą.”

• Tolkien

Dodaj cytat z książki Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila