Dirty Girl

Okładka książki Dirty Girl Meghan March
Okładka książki Dirty Girl
Meghan March Wydawnictwo: Editio Cykl: Wspólne grzeszki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wspólne grzeszki (tom 1)
Dirty girl
Editio
2023-07-04
2023-07-04
2016-05-14
9788328391970
Marcin Kuchciński

Greer Karas, jest młodą adwokatką, ma brata milionera, jednak stara się nie wykorzystywać jego władzy i pieniędzy. Zawsze dążyła do celu, nigdy się nie poddaje, aż do pewnego razu. Trzy lata temu pewien chłopak wystawił ją do wiatru. Zniknął bez jakichkolwiek wyjaśnień. Jakie było jej zaskoczenie gdy po jakimś czasie zauważyła jego twarz na bilbordach.

Cavanaugh Westman wtedy nie znaczył zbyt wiele, jednak ciężką pracą dotarł na szczyt i stał się gwiazdą Hollywood. Teraz ma możliwości by zdobyć serce Greer. Co go do tego zmotywowało? Otóż młoda Karas pod wpływem alkoholu zamieściła sprośne ogłoszenie w internecie.

Mężczyzna postawił sobie cel by za wszelką cenę ją chronić. Nie pozwoli jej skrzywdzić nikomu, bo ona należy tylko do niego.

Czy Greer wybaczy Westamnowi? Czemu Cavanaugh trzy lata temu nie przyszedł na spotkanie, tylko zapadł się pod ziemię? Co na to wszystko władczy brat Karas?

Uwielbiam książki autorki, zawsze wiem, że to będzie rewelacyjny czas. Tu jednak coś poszło zdecydowanie nie tak. Albo ja już dojrzałam i nie głupoty mi w głowie, albo nie wiem co tu się stało.

Może zacznijmy od miłych rzeczy. Bardzo podobała mi się postać Greer, bo mimo, iż może sobie pozwolić na to by żyć na wysokim poziomie bez pracy, to jednak ma swoje ambicje. I tak zapracowała sobie na zawód prawnika, jednak za głupotę, którą zrobiła pod wpływem alkoholu musi ponieść konsekwencje by być w zgodzie z sumieniem, temu też sama odchodzi z pracy.

Jednak ja będąc na jej miejscu widząc mężczyznę, który mnie wystawił do wiatru nie odpuściłabym tak szybko, co do wyjaśnień.

Co do Cavanaugh to jest mężczyzną zagadką. To ile i jakie tajemnice skrywa wie tylko on. Jest bardzo pewny siebie, zdaje sobie sprawę, iż podoba się wielu kobietom. Wytrwale dąży do celu i nic nie jest w stanie mu w tym przeszkodzić.

Pomysł na historię wydaje się być świetny i przy czytaniu byłam naprawdę ciekawa, co skrywa Westman. Jednak zabrakło mi jakiejś akcji w tym wszystkim. To, że fotoreporterzy robili głównym bohaterom zdjęcia nie wzbudziło we mnie adrenaliny. W tej książce poza scenami erotycznymi nie działo się zupełnie nic. Naprawdę liczyłam na jakieś zwroty akcji a otrzymałam tylko sceny gorącego seksu. Odniosłam wrażenie, że w ich żyłach poza drinkami płynęło tylko pożądanie.

Chyba już mi trochę się przejadły tego typu książki. Owszem uwielbiam romanse, jednak lubię też jak coś się dzieje a nie tylko sceny łóżkowe.

Historia jest krótka, ma niecałe dwieście stron więc przypuszczać by można, że jest to książka na jeden wieczór, mi jednak przeczytanie jej zajęło dużo, za dużo czasu. Zupełnie nie ciągnęło mnie do dalszego czytania.

Cavanaugh Westman...

Sama nie wiem czy to już przesyt tego typu książkami, czy po prostu te książki tej autorki są po prostu słabsze? Nudne są te historie, nie wiem co mają na celu, bo bohaterowie są po prostu bardzo nudni i płascy.
Tak myślałam do ostatniego rozdziału, który wsadził kij w mrowisko i zaskoczył mnie na maksa. Właśnie takie plot twisty uwielbiam i właśnie to sprawia, że książki Meghan March są takie fajne.

Jakby to powiedzieć… w tej książce brakuje fabuły. Niby autorka miała jakiś pomysł ale nie umiała sobie z nim absolutnie poradzić. Jasne to też miał być typowy erotyk, ale no bez przesady, oczekujemy jakieś historii. W dodatku mam wrażenie że nawet zbliżenia są nijakie, chociaż słownictwo jest bogate. Może to kwestia tłumaczenia ale naprawdę przy kiełbasce w spodenkach, kakaowej dziurce, kakaowym oczku czy moim osobistym faworycie – kakaowej komnacie, oficjalnie wymiękam.

Greer to aspirująca prawniczka, która jest postrzegana wyłącznie przez pryzmat swojego brata. Cav, wschodząca gwiazda autorstwa był kiedyś zwykłym konserwatorem. Łączy ich wspólna przeszłość, a jeden pijacki wybryk łączy ich na nowo. No właśnie ten pijacki wybryk… Szczerze? Nie polubiłam ani Greer ani Cava. Kobieta doprowadzająca się do takiego stanu przez alkohol, w dodatku dziewczyna z twardymi zasadami, których jednak jakoś nie posiada i mężczyzna, niesamowity samiec alfa, a jednak niesamowicie nijaki który niby bierze co jego, ale co wcale nie powinien być jego. Oboje nie radzą sobie w życiu mimo iż udają że jest inaczej. No i jeszcze ta przeszłość. Osobiście nie lubię fabuły ze spotkaniem po latach. Tu jednak niesamowicie przeszkadzał mi brak wprowadzenia do tej przeszłości. Wolałabym żeby raz opowiedzieli o tym co było kiedyś i przeszli do teraźniejszości. Wstawki z przeszłości całkowicie wytrącały mnie z rytmu i gubiłam wątki.

Autorka ma jakąś dziwną słabość do doboru imion. Są niepospolite i dziwne w wymowie, dla mnie ciężkie do zapamiętania. Creighton, Cavanaugh i jeszcze Canon. W momencie kiedy byli wszyscy naprawdę nie wiedziałam kto jest kto.

I jeszcze zakończenie. Niby miało być zaskakujące, a dla mnie było nijakie i wyolbrzymione. Naprawdę nie wierzę że jestem jedyną osobą, która domyśliła się tego już na samym początku. To musiało się tak skończyć.

Zdecydowanie nie polecam książki jako osobnej historii, myślę że to wyłącznie lektura dla fanów serii Kasa i Perwersję, ale też nie jest to pozycja obowiązkowa. Nie oczekiwałam wiele a i tak czuje zawód. 5,5/10

“Dirty Girl. Wspólne Grzeszki #1”, Meghan March

"— Lubię kwiaty — mówię. — Choć nie dostaję ich zbyt często.
A właściwie to nigdy. O ile sama ich sobie nie kupię. I teraz, gdy o tym myślę, dociera do mnie, że to naprawdę smutne. Zapisuję sobie w pamięci, żeby częściej kupować sobie kwiaty, bo, do cholery, zasługuję na nie. Na nie i na spektakularny seks. "

Gdybym miała opowiedzieć o najgorszej książce, jaką w ostatnich miesiącach przeczytałam, to byłoby to właśnie “Dirty Girl”. Swoją opinię mogłabym skrócić w zasadzie do jednego zdania: zamiast fabuły mamy tutaj opisy zbliżeń seksualnych.

Nawet nie umiem wyrazić swojego zażenowania tym, co przeczytałam…

[opis pochodzi od Wydawcy]

Greer Karas, siostra Creightona Karasa, miliardera o paskudnej opinii, nigdy nie była miłą i grzeczną dziewczyną. Była za to harda, uparta i zadziorna, a do tego na tyle bystra, aby jako jedna z najlepszych studentek ukończyć studia prawnicze. Zwykle osiągała to, czego zapragnęła, chociaż czasami ponosiła porażki. Tak jak trzy lata temu, gdy czekała samotnie na szczycie Skały na ukochanego. A on nie przyszedł. Zniknął z jej życia bez słowa wyjaśnienia.

Cavanaugh Westman był wówczas zupełnie nieznany i niewiele znaczył. Ale w ciągu kolejnych lat wspiął się na szczyty sławy. Stał się najgorętszym aktorem Hollywood. Wciąż dotrzymywał danego sobie słowa, że będzie się trzymał z dala od Greer. Co być może nadal by mu się udawało, gdyby nie to, że dziewczynie pod wpływem alkoholu zdarzało się robić naprawdę głupie rzeczy. Tym razem było to opublikowanie sprośnego ogłoszenia w internecie. W dodatku pod własnym nazwiskiem! Cav mógł zareagować tylko w jeden sposób. Wsiąść do prywatnego odrzutowca i... zapukać do drzwi Greer.

Gdyby chodziło o miłą dziewczynę i fajnego faceta, byłoby o wiele łatwiej. Ona wiedziała, że go kocha, a on był zdeterminowany, by za wszelką cenę chronić ją przed wszystkim i wszystkimi — nawet przed nią samą. Tyle że Greer zawsze była niezależna i sama podejmowała decyzje. I nie mogła zapomnieć, że kiedyś Cav ją opuścił. Szybko zrozumiała, że nawet najlepszy seks nie zastąpi zaufania.
Tym bardziej że młodszą siostrą miliardera zawsze będą się interesować źli ludzie.

Prawdziwe życie nie jest dla osób o słabych nerwach!

Podczas czytania odnosiłam wrażenie, że Autorka po prostu robi sobie z czytelnika żarty, kreując postać taką jak Greer czy jej przyjaciółka, które w obecności faceta albo alkoholu miały wodę z mózgu. A sceny zbliżeń… Chyba nawet nie chcę wracać do nich myślami, bo momentami obawiałam się, że będzie bełt.

Naprawdę nie mam pojęcia, jak tę część przetrwałam, ale czuję się, jakby ubyło mi trochę IQ. Nie żartuję.

Postaci to jeden wielki zlepek liter, nie mają żadnego tła. Wszyscy zlewają się w niezrozumiałą dla mnie całość. Na dobrą sprawę można powiedzieć, że jedyne, czym się różnili, to płcią i historiami, które - nota bene - również nie były rozwinięte.

Po prostu dostałam coś na zasadzie “fabuła? otóż nie tym razem. bohaterowie zostaną królikami, bo po co im nadać jakiś większy sens”.

Nie mogę też powiedzieć, że się nie spodziewałam, co zastanę po otworzeniu e-booka, ale nie sądziłam, że będzie aż tak źle. Miałam w sobie też garstkę nadziei na to, że jednak moje przypuszczenia się nie sprawdzą, ale intuicja mnie n i e s t e t y nie zawiodła.

W pewnym momencie miałam się ochotę naprawdę popłakać, już sama nie wiem, czy z powodu, że z ogromu mojego honoru nie zrobię dnf’a i przeczytam, choćby na siłę, czy może z głupoty bohaterów.

asia xx

PS. Jestem w trakcie drugiej części, wcale nie jest lepiej. (Ale nadzieja matką głupich, tak? Może nie dam -∞ gwiazdek..)

“Dirty Girl. Wspólne Grzeszki #1”, Meghan March

"— Lubię kwiaty — mówię. — Choć nie dostaję ich zbyt często.

Gdybym miała...

Dobrze spędzony czas, dużo seksu, troche intrygi ciekawość co będzie w drugiej części.

Trzy lata temu Cav złamał serce Greer. Po tym czasie dziewczyna nadal o nim nie zapomniała i nadal chciałaby, aby był obok niej. Jeden post wrzucony pod wpływem alkoholu, zmieni życie Greer. A tajemnice, które skrywa Cav, będą miały duży wpływ na ich przyszłość.

W przypadku tej historii, można opisać ją jednym słowem i jest to słowo OGIEŃ 🔥😈 ja wiedziałam, że autorka potrafi opisać sceny seksu w gorący sposób, ale tu, tu przeszła samą siebie. Bardzo niegrzeczna książka, bardzo niegrzeczna Greer i BARDZO niegrzeczny Cavanaugh… nie bez powodu, ta książka w tytule ma DIRTY. 😈

Ale nie samym seksem książka żyje, chociaż jest go sporo, ale jest tu idealne połączenie bardzo gorących scen, walki o miłości i tajemnicy, którą skrywa Cav. Nauczyłam się już, że ta autorka potrafi tak zamieszać tymi elementami, że żaden z nich mnie nigdy nie zawiedzie. A niegrzeczne sceny, są mega gorące i bardzo trudno czytać książkę z zaparkowanymi okularami. 🤭

Kurczę, powiem tak, nie spodziewałam się, że ta historia aż tak bardzo mnie zaskoczy. Nie było tu pędzącej fabuły, bezosobowych postaci, czy niezrozumiałych momentów. Tu serio całość czytało się super i bardzo szybko, aż żal, że końcówka rozwaliła moje serce. Ale na szczęście… jest jeszcze druga część. Przestane się chyba bać tych krótkich książek, bo ta właśnie pokazuje, że mogła mnie ominąć świetna historia.

Jeżeli lubisz wciągające historie, niegrzecznych bohaterów i ciekawą fabułę, ta książka jest dla ciebie. Możecie tutaj trochę się pośmiać, ale też pozastanawiać się, jaką tajemnicę skrywa Cav…
Sprawdźcie koniecznie, ale pamiętajcie… miejcie pod ręka drugi tom 🤭 tylko mi podziękujecie😎

DIRTY GIRL 💖👩‍❤️‍👨

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Miałam tę książkę od jakiegoś czasu na oku i w końcu znalazła się okazja, aby ją przeczytać 🥰

Green Karas po nieudanym związku i namowie przyjaciółce po pijaku publikuje wpis, który staje się hitem social mediów. Na jej ogłoszenie u jej drzwi staje chłopak, który trzy lata wcześniej złamał serce Green, a obecnie chce naprawić stare błędy.

Książka ta nie należy do długich, a wręcz przeciwnie jest bardzo krótka. Zdążyłam przeczytać w jeden wieczór całą pierwszą część i nawet zacząć połowę kolejnej.

Co mogę powiedzieć ogólnie o fabule… była normalna. Wszystko, co się działo było po coś. Od ponownego spotkania po wspólny wyjazd i „związek”.

Książka nie była z tych, co na długo zostają w pamięci, ale bardzo mi się podobała. Z kolejnymi kartkami chciałam więcej tej historii.

Green to zdecydowanie dziewczyna, która nie powinna pić alkoholu. W niektórych momentach odczuwałam, że dziewczyna nie wiedziała, co się dzieje z jej życiem i nie potrafiła go uporządkować. Wcześniej robiła, niż pomyślała i potem musiała zmierzyć się ze skutkami.

Natomiast Cav to mężczyzna, którego z jednej strony można kochać, a z drugiej nienawidzić. Wydawało mi się, że w ich „związku” to właśnie on próbował uporządkować ich życie.

To jest jedna z tych recenzji, o których szczerze nie wiem co napisać 🤔 Gdyż historia nie specjalnie wypływa na życie czytelnika. Były momenty, w których czytelnik miał takie „WOW”, a w drugiej takie „Aha spoko”.

Jednak ja bardzo cieszę się, że miałam możliwość przeczytania od razu drugiej części, bo to, co się na końcu odwaliło to była bomba 💣

Muszę przyznać, że to pierwsze moje spotkanie z autorką. Mimo że na początku się nudziłam, to dla ciekawości sprawdziłam, jak inne książki oceniają inni czytelnicy i już wiem, że na pewno chwycę po kolejne tytuły, które wyszły spod jej pióra 😁

DIRTY GIRL 💖👩‍❤️‍👨

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️

"Życie jest krótkie i nigdy nie wiadomo, czy dostaniemy drugą szansę."

Greer Karas nigdy nie należała do grzecznych dziewczynek. Była siostrą znanego miliardera, jest również uparta, zadziorna i niezwykle mądra, do tego stopnia że skończyła studia prawnicze. I choć dziewczyna zawsze osiąga swój cel, na swoim koncie miała jedna porażkę która boli cały czas.
Cavanaugh Westman to właśnie była porażka Greer, odrzucona pozostawiona bez słowa czekała, jednak on nigdy nie wrócił.
Po latach ich drogi miały skrzyżować się ponownie, a to za sprawą wybryku dziewczyny, która pod wpływem alkoholu zamieszcza sprośne ogłoszenie w internecie.
Cav obiecał sobie że będzie się od niej trzymał z daleka, jednak tym razem postanowił zapukać do drzwi Greer i chronić ją przed wszystkim.
Nawet przed jej własną głupotą.
Jednak nie będzie to łatwe. Chłopak nie jest już tym samym, chłopakiem którego poznała przed laty.
A będąc siostra miliardera, nie zawsze dobrzy ludzie będą się nią interesować.
Tylko czy niezależna dziewczyna będzie potrafiła zapomnieć, co Cav zrobił jej przed laty?

" Dirty Girl" książka która albo się polubi albo nie. Ja należę do tych pierwszych. Choć książka nie jest jakaś wybitna, to przyjemnie spędza się z nią czas. Bohaterowie o nich za dużo pisać nie będę, oprócz tego że bardzo lubią seks. Co chwila i w każdym możliwym miejscu.
Lubię erotyki więc mi to nie przeszkadzało, jednak mogłoby być trochę więcej różnorodności, bardziej rozbudowana fabuła, niestety ta rozpędza się dopiero na sam koniec i tyle, zapowiadając kolejny tom. A początek to taka trochę niekończąca się opowieść, która potrafi trochę przynudzać.
Jednak lubię styl autorki i po jej książki sięgam w ciemno. Bo wiem że przy nich trochę odpocznę.
Idealna książka na jeden wieczór, do poczytania przed snem, lub na zastój czytelniczy dla mniej wymagających czytelników.
Polecam ❣️

"Życie jest krótkie i nigdy nie wiadomo, czy dostaniemy drugą szansę."

Cavanaugh...

Jeśli masz 18 lat i lubisz erotyki to książka idealna. Jest to bardzo gorący i zmysłowy romans, a sceny zbliżenia są dobrze opisane. Słuchając audiobook było mi bardzo łatwo wczuć się w historię i przeżywać emocje z bohaterami. Jest to spowodowane przyjemnym oraz prostym stylem pisania autorki, który przypadł mi do gustu. Meghan w książce opisuje nie tylko sceny zbliżenia bohaterów, ale i też ich emocje związane z ich nietypowym życiem oraz pokręconą przeszłością. Dzięki temu historia nie jest pusta, tylko rozbudza na wielu płaszczyznach. Pobudza czytelnika i wyobraźnię. Zakończenie zaskakuje i zachęca do dalszego czytania. Ja sama od razu po skończeniu biorę się za kontynuację. Tu się powtórzę, ale uważam że warto to zaznaczyć. Książkę polecam tym co lubią erotykę i mają powyżej 18 lat.

4/5 ✨

Tytuł: „Dirty girl”
Autor: Meghan March

Moja opinia:

Książka mi się podobała, chociaż nie wiem czy bym wróciła do niej i przeczytała ją jeszcze raz. Nie podobały mi się decyzje głównej bohaterki - Greer, były bezmyślne głupie i nieprzemyślane. Plusem było to, że książkę czytało się szybko i przyjemnie, zajęło mi to tylko kilka godzin. Natomiast zakończenie mnie rozczarowało, zostało podzielone na pół i trzeba było od razu sięgnąć po drugą cześć. Nie podobało mi się także zachowanie Cava oraz brata głównej bohaterki w różnych sytuacjach, jednak moja opinia to i tak 10/10. Książkę polecam starszym czytelnikom, ponieważ było dużo scen 18+.

Tytuł: „Dirty girl”
Autor: Meghan March