Trzynaście księżyców

literatura piękna
978-83-7359-730-3
Magdalena Słysz
indianie miłość wojna secesyjna

Doskonała, ludzka, o tęsknocie, o potrzebie przynależności, o przemijaniu.... Piękna.

2035

Zupełnie nie mogłam się skupić na tej książce. Nuda!

Ciekawa książka, przeczytana z ciekawością niemal do końca :)

Przepięknie napisana książka. Autor zna się na rzeczy. Barwnie i opisowo przedstawia nam świat Dzikiego Zachodu i jego mieszkańców. Cała historia się klei. Minus za wolne tempo, które powodowało, że momentami przysypiałem. Dodatkowo książka ta to niemal półplagiat ,,Mały wielki człowiek'' Thomasa Bergera. Niesamowicie wiele wątków je łączy.

Rozumiem, że powieść mogła się nie spodobać niektórym czytelnikom, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego się nie spodobała :-) Choć z drugiej strony miłośnicy książek o Indianach, kowbojach, pościgach, strzelaninach et cetera mogą czuć się rozczarowani - powieść należy raczej do nurtu slow. Spokojna, powolna narracja bez dramatycznych zwrotów akcji, sporo opisów przyrody, bo...

Ja niestety bardzo się zawiodłam, początek bardzo ciekawy i byłam przekonana, że książka do końca będzie tak wciągająca, niestety bardzo się męczyłam,żeby ją ukończyć.

"Trzynaście księżyców" to moje pierwsze spotkanie z autorem, który chyba najbardziej jest znany z niedawno wydanej książki "Szepty lasu", i muszę przyznać, że bardzo udane.

Willa Coopera poznajemy w chwili, kiedy jest już bardzo starym człowiekiem. Jak większość osób w podeszłym wieku, Will żyje wspomnieniami. I właśnie nimi dzieli się z nami w tej książce.

Historia Willa...

Rozczarowała mnie powieść. Być może dlatego, iż spodziewałam się akcji i przygód, które wyniosłam z książek Karla Maya bądź Jamesa Curwooda. Po tylu latach zapragnęłam poczuć jeszcze raz w sobie to uwielbienie do Indian, do prerii, dzikich zwierząt itp. i niestety nie znalazłam. Wniosek z tego, iż klasyki żaden nowy autor nie przebije.

Piękna historia człowieka, który związał swój los z życiem Indian. Jest to powieść pełna magii, Charles Frazier potrafi zaabsorbować czytelnika bez reszty. Dobra lekcja historii, wspaniała przygoda i zupełne oderwanie od współczesnego świata. Warto.

Historia człowieka, którego losy ,,odmierza'' kalendarz faz księżyca, dzięki któremu uparcie zmierza do celu, do ukochanej osoby.

Dyskusje

• Indianie