Dalekowzroczność. Jak biochemia ukazuje plan i celowość życia

Okładka książki Dalekowzroczność. Jak biochemia ukazuje plan i celowość życia Marcos Eberlin
Okładka książki Dalekowzroczność. Jak biochemia ukazuje plan i celowość życia
2022-09-21
Zbigniew Kościuk

Dalekowzroczność

Ocena: 9/10

Jest to moje pierwsze zetknięcie się z teorią Inteligentnego Projektu (ID). Przed rozpoczęciem przygody z tą serią zetknąłem się z wieloma negatywnymi opiniami na temat książek z tej serii, jak również wydawnictwa. Po przeczytaniu książki doszedłem do wniosku, że większość z negatywnych opinii jest uwarunkowana uprzedzeniami, wymierzonymi przeciwko teorii ID. Natomiast część negatywnych opinii przypomina fanatyczne zgrzytanie zębami, na jakikolwiek odgłos krytyki teorii ewolucji z książek tego wydawnictwa. Odradzam kierowania się takimi opiniami, ponieważ czytelnik dużo straci, w tym zamknie się w swoim bezpiecznym pokoiku napchanym po brzegi swoimi poglądami, których nie wolno podważyć. Zalecam zapoznać się z argumentami obu stron, aby uczciwie i w pełniejszym oraz szerszym oglądzie wyrobić sobie swoją własną opinię na dany temat.

Dalekowzroczność jest książką, która odnajduje sprzeczności w teorii ewolucji, wielokrotnie wskazując, iż organizmy musiały zostać uprzednio zaplanowane, a potem dopiero utworzone. Autor w bardzo przekonująco podaje kolejne fakty, które dziurawią teorię ewolucji, przez co zamiast wyjaśnienia pochodzenia coraz to bardziej złożonych struktur, otrzymujemy wiadro pełne sprzeczności i absurdów. Książka jest pełna przykładów złożonych organizmów, które zdaniem autora, nie mogły powstać inaczej jak od razu - tym samym autor podaje w wątpliwość naturalną selekcję. Ponadto pisarz podaje do wiadomości, że istnieją organizmy, które są zależne od innych i bez nich nie są w stanie przetrwać. Tym samym autor udowadnia, że organizmy te nie mogły powstawać jeden po drugim małymi kroczkami, jak zakłada teoria ewolucji, ponieważ do prawidłowego działania potrzebują siebie nawzajem, inaczej umierają.

Okładka książki jest piękna i pasuje do jej treści. Ogólnie książki z tego wydawnictwa, a dokładniej z tej serii mają piękne i zachęcające do zakupienia okładki, co jest dużym plusem. Książka ma czytelną i odpowiednich rozmiarów czcionkę, dzięki czemu można śmigać w czytaniu przy luźniejszych fragmentach. Treść książki jest uporządkowana w miarę dobrze, ale można byłoby umieścić w spisie treści części poszczególnych rozdziałów, gdyż książka ta zawiera wiele ciekawych rzeczy, takich jak sposób powstania piorunów oraz funkcje jakie pełnią, jak również intrygujące informacje o wodzie i lodzie. W książce tej można przyczepić się do bardzo technicznego języka opisów powstawania różnych rzeczy, które mogą przyprawiać o zawrót głowy osoby nie orientujące się w chemii, jeżeli będzie się chciało zrozumieć, o co tam dokładnie we wszystkim chodzi.

Polecam tą książkę wszystkim, którzy przede wszystkim interesują się teorią ewolucji i chcą zapoznać się z krytycznymi głosami na jej temat. Polecam ja także ludziom ciekawym świata, ludziom którzy chcą wyjść ze swojej „bańki” - w celu zapoznania się z odmiennymi zdaniami na dany temat (niż ci ludzie wyznają),oraz ludziom, którzy chcą świadomie i uczciwie poznawać prawdę o rzeczywistości.

Dalekowzroczność

Ocena: 9/10

Dodaj cytat z książki Dalekowzroczność. Jak biochemia ukazuje plan i celowość życia