Wrzask

Janusz Maćczak

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

"Wrzask" Lynette Noni.

"Wrzask" Lynette Noni, to druga i ostatnia część serii "Szept". Jane Doe już jest powszechnie znana ze swojego prawdziwego imienia, czyli Alyssa Scott. I wie, że nie jest potworem, ale posiada zupełnie inne umiejętności, które są dość potężne, ale nie są niebezpieczne.
Alyssa wie też, że miała rodzinę i wie, jak ich straciła. Ale pragnie poznać szczegóły. Ma jednak niebezpiecznego wroga. Ona i jej przyjaciele. Sądzi, że jest nim szalony naukowiec Kendall Vanik. Tylko czy na pewno on?
Nadal sądzę, że fantasy, to "nie moja bajka". Chociaż ta dwutomowa książka jest dość wciągająca.

"Wrzask" Lynette Noni.

Alyssa wie też, że miała rodzinę i wie, jak ich straciła. Ale pragnie poznać...

Książka, którą przeczytałam tak jakbym oglądała film fantastyczno-przygodowy. Akcja goni akcję, nie ma czasu na wytchnienie. Ta część podobała mi się tak samo jak pierwsza.
Dyologia "Szept" to niezły materiał na film.
Polecam! Ciekawa lektura!

Świetnie są ukazani bohaterowie. Główna postać Allysson, dorasta na naszych oczach. Widać postęp w jej zachowaniu, emocjach. To zupełnie inna dziewczyna, bardziej dojrzała niż w części pierwszej....

Znacie twierdzenie Dr. House’a? Wszyscy kłamią.
W tej książce to twierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Alyssa boleśnie się o tym przekonuje.
Zostaje uratowana z ośrodka, w którym przebywała wbrew swej woli. Teraz dochodzi do siebie po ciężkich przejściach. Jednak nie może zapomnieć, że zostawiła tam przyjaciół. Chce ich jak najszybciej uwolnić. Zaczęła też doceniać swoją moc. Przestała nazywać ją przekleństwem a zaczęła bardziej myśleć o tym jako darze.
Chcąc uwolnić przyjaciół, jest w stanie dużo poświęcić.
Co się stanie? Kto kłamie i dlaczego? I skąd ten tajemniczy chłopak, który twierdzi, że ją zna?

No cóż, to już nie pierwszy raz, gdy sięgam po nie pierwszy tom. Jest to drugi i zarazem ostatni tom zamykający cykl „Szept”. Z początku miałam mały problem z odnalezieniem się w tej historii bez znajomości poprzedniej części. Jednak szybko udało mi się, dzięki nawiązywaniom do poprzedniego tomu, otworzyć obraz.
Muszę przyznać, że w pewnym momencie książka mnie porwała. Nie mogłam się od niej oderwać, dopóki jej nie skończyłam.
Akcja książki jest w sam raz, nie za wolna nie za szybka. Często zaprowadza nas w kozi róg. Dzięki temu nie jest też i nudno, gdy wydaje nam się, że wszystko wiemy, to dowiadujemy się, że jednak nie jest tak, jak nam się wydaje.
Zakończenie bardzo mi się podobało. Jest takie akurat. Zaskakujące, ale i dobrze przemyślane. Wprowadzenie w błąd czytelnika jest dobrze przemyślane. Momentami wraz z bohaterką nie wiemy, kto tak naprawdę jest kim.
Podobał mi się też motyw samej mocy, jaką posiadali w tym świecie. Nie wszyscy ją mieli. A jak ktoś ją miał, nie była ona taka sama.
Stworzony świat przez autorkę bardzo mi się spodobał. Jak tylko nadarzy się okazja, to sięgnę po pierwszą część.
Polecam.

Znacie twierdzenie Dr. House’a? Wszyscy kłamią.

Bardzo lubię Empik Go za to, że kiedy nie mogę znaleźć ebooka, mam zawsze do wyboru audiobooki, a tych są tam nieprzebrane ilości.

Kiedy jakiś czas temu przeczytałam pierwszy tom cyklu Szept, bardzo chciałam poznać dalsze losy Alyssy Scott, niestety, z jakiegoś powodu nie mogłam nigdzie znaleźć wersji elektronicznej, a dzięki temu, że udało mi się zaprzyjaźnić z audiobookami, ten problem przestał już dla mnie istnieć.

Alyssa, Obiekt Sześć-Osiem-Cztery, już wie, że nie jest potworem, jak wcześniej zdawała się o sobie myśleć. Jest Mówiącą, jest Kreatorką, jej moce są potężne, a ona wciąż je odkrywa, uczy się, jak nimi władać i co dzięki nim może zdziałać. Kiedy udaje się jej uciec z ośrodka badawczego Lenglard wie, że to jeszcze nie koniec. Musi tam wrócić, aby uratować tych, którzy wciąż w nim pozostali, którzy są jej przyjaciółmi, na których zawsze mogła liczyć. Alyysa wie, że musi ocalić nie tylko ich, od tego, czy jej się uda mogą zależeć losy znanego jej świata. Nie wie jednak, z czym to się może wiązać. Nie zdaje sobie sprawy, że to, w co dotychczas wierzyła, rozpadnie się jak domek z kart czy zamek z piasku. Kto okaże się jej przyjacielem a kto wrogiem? Na kogo będzie mogła liczyć w czekającej ją walce, komu będzie mogła zaufać?

Lynette Noni po raz kolejny zaprosiła mnie do świata swojej wyobraźni, w którym czuję się swobodnie, gdzie mogę się zrelaksować i pozwolić autorce zabrać się w podróż pełną emocji. Będę czekać na kolejne książki autorki.

Trochę za dużo miejsca autorka poświeciła przemyśleniom głównej bohaterki, co sprawia wrażenie, jakby chciała łopatologicznie tłumaczyć czytelnikowi to, co się dzieje na kartach książki. Niemniej jednak fabularnie to bardzo ciekawe i zaskakujące zamknięcie historii.

Druga część Szeptu, rozwiązanie konfliktu z pierwszego tomu uważam za ciekawe, aczkolwiek kilku rzeczy można się było domyślić dużo wcześniej niż zrobiła to główna bohaterka, więc niestety nie zaskakują tak jak powinny, aczkolwiek mimo to uważam, że to bardzo dobry kawał powieści. Nie ma tu miejsca na zbyteczne retardacje, akcja niemal gna słowo po słowie, przez co czytelnik się nie nudzi, a głęboko wchodzi w wykreowany świat. Bohaterowie są ciekawi i nie da się ich nie lubić. Polecam!

Za mną kolejna seria przesłuchana w audiobooku. Tym razem padło na „Szept” i „Wrzask” Lynette Noni. I powiem Wam, miło mnie te książki zaskoczyły. Nie spodziewałam się po nich niczego specjalnego, a dostałam całkiem ciekawą i wciągającą historię.

Bohaterką serii jest dziewczyna, której imienia nikt nie zna. Nazwano ją więc Jane Doe lub obiekt Sześć – Osiem – Czetery. Od okołu 2,5 roku przebywa ona w tajnym ośrodku rządowym, gdzie poddawana jest różnym testom i próbom. Nie wie dlaczego się tam znajduje, ale przez cały ten czas nie wypowiada nawet słowa. Boi się, że mówiąc, może wyrządzić komuś krzywdę, ponieważ już kiedyś jej słowa spowodowały tragedię. Jej los ulega zmianie, gdy na jej drodze pojawia się nowy ewaluator Ward.

Cały cykl napisany jest w narracji pierwszoosobowej, trzeba się więc do tego przyzwyczaić. Ten rodzaj narracji sprawił, że jesteśmy jakby w głowie bohaterki. Znamy więc wszystkie jej myśli, rozważania, wątpliwości. Nie wszystkim to odpowiada, ja jednak lubię wiedzieć, co się dzieje w umysłach bohaterów. Zwłaszcza, że Jane jest dobrze wykreowana. Naprawdę ją polubiłam i wczułam się w jej sytuację. Zresztą wszystkie postacie są dobrze napisane, żadna mnie nie irytowała. Akcja rozwija się powoli, stopniowo pojawiają się nowe tajemnice i problemy, jednak z każdą minutą atmosfera się zagęszcza. Bardziej dynamiczny, pełen wydarzeń i zwrotów akcji jest drugi tom. Pierwszy to takie typowe wprowadzenie w świat, ukazanie problemów i szkolenie bohaterki. Jednak aura tajemnicy i klimat tajnej organizacji sprawił, że z zapartym tchem czekałam na rozwój wydarzeń. W drugim tomie w pewnym momencie sprawy tak się skomplikowały, że zastanawiałam się, co tu się właściwie dzieje?! Wprawdzie domyśliłam się rozwiązania szybciej niż nasza bohaterka, jednak do końca liczyłam, że będzie trochę inne. Bardzo polubiłam jednego z bohaterów, a tu wyszło, jak wyszło…:)

Podsumowując, nie jest to może wybitna lektura, ale miło spędziłam z nią czas. Jest to typowa młodzieżówka, z młodymi bohaterami ( ok. 18 lat) i typowymi dla nich rozterkami ( przyjaźń, pierwsze miłości itp.). Mimo wszystko dobrze przy niej bawiłam. Polecam.

Bardzo udana kontynuacja Szeptu. Fabuła jest dynamiczna, co osobiście bardzo lubię. W 1/3 książki myślałam, że mniej więcej wiem już jak podąży fabuła aż do zakończenia. Jednak myliłam się, sytuacja zmieniła się diametralnie po odkryciu pewnych rzeczy przez Alysse. Sama bohaterka walczy do końca, nie poddaje się, pomimo ewidentnych przeciwności. Moim ulubionym bohaterem wciąż pozostaje Landon, od początku obstawiałam, że sporo ukrywa, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przez moment mamy miłosny trójkąt, a właściwie jego podejrzenie. Jednak autorka słusznie nie skupiała całej swojej uwagi na romansach, ale na intrydze, która miała swoje macki głębiej niż początkowo sądziłam.
Nie lubię przegadywania myśli bohaterów (w młodzieżówkach występuje to nagminnie co jest irytujące),na szczęście tutaj tego nie ma.

Druga część różni się od pierwszej. Jest więcej tajemnic i intryg. Choć przez połowę książki większość wątków wydaje się przewidywalna, zaraz potem następuje zwrot o 180 stopni i niczego nie można być pewnym. Kiedy zostało mi mniej więcej 1/4 do końca, miałam wrażenie, że autorka nie zdoła wyjaśnić wszystkiego, w odpowiedni sposób, ale myliłam się.
Wciąż obecny jest rollercoaster emocji, co uwielbiam. Zakończenie sprawia, że moja wyobraźnia szaleje, bo chciałabym się dowiedzieć co będzie później, jak rozwiną się niektóre relacje między bohaterami. Nie mogę pogodzić się z tym, że to już koniec tej historii.

Wciąż obecny jest...

Czy dałbyś radę przeżyć w świecie pełnym kłamstw i tajemnic? Co byłbyś w stanie zrobić, by uratować swoich przyjaciół? Przed takimi pytaniami staje główna bohaterka książki "Wrzask" – Alyssa. Czy uda jej się odpowiedzieć na nie, zanim będzie za późno?

Druga część "Szeptu" Lynette Noni to wciągająca powieść, która zainteresuje niejednego wielbiciela gatunku science-fiction i nie tylko.

Akcja książki toczy się wokół młodej dziewczyny imieniem Alyssa, która uciekła z podziemnej placówki rządowej i teraz poznaje swoje moce jako „Mówiąca”, ”Kreatorka”. Niestety nie wszystkim udało się opuścić ośrodek. Jej przyjaciele wciąż są uwięzieni w laboratorium. W tej walce sprzymierzeńcy mogą stać się wrogami, a wrogowie sprzymierzeńcami, ale Alyssa może ufać tylko sobie.

Wrzask to pozycja pełna napięcia i zwrotów akcji, która trzyma w niepewności do samego końca, pomimo że czytelnik raczej w łatwy sposób potrafi się domyślić, co przygotowała dla niego autorka. Lynette Noni doskonale buduje nastrój całej książki i bardzo szybko się ją czyta, przez to przygoda z tą pozycją trwa niestety naprawdę krótko.

Sposób jej pisania bardzo do mnie trafił, co nie jest łatwe. Zazwyczaj omijałam opisy w lekturach, a tutaj zagłębiałam się w nie z czystą przyjemnością.

Historia jest jednym wielkim emocjonalnym rollercoasterem. Przez pewien czas, aż tak się w nim zakręciłam, że ciężko było mi się połapać w fabule. Sprawy się bardzo mocno skomplikowały i, aż byłam w szoku, czytając na jak szalone pomysły wpadła pisarka. Na szczęście po krótkiej przerwie na przemyślenia i ułożeniu sobie wszystkiego, rozjaśniło mi się w głowie i mogłam wrócić do lektury.

Więcej na: CzasoStrefa

• Audiobooki