Sztuka rysowania dla dzieci

Okładka książki Sztuka rysowania dla dzieci Gecko Keck
Okładka książki Sztuka rysowania dla dzieci
Gecko Keck Wydawnictwo: Publicat Seria: Sztuka rysowania poradniki
poradniki
Sztuka rysowania
Die Kunst des Zeichnens für Kinder
Publicat
2021-10-06
2021-10-06
Sergiusz Lipnicki

Najlepsze rady dla młodych adeptów sztuki rysunku. Z tej książki nauczymy się podstawowych technik rysowania i dowiemy się, jak je zastosować w praktyce. Na początek poćwiczymy rysowanie okręgów, owali i linii prostych co stanowi podstawę prawidłowego rysowania. Za pomocą prostych figur powstają przepiękne ilustracje. Widzimy jak krok po kroku powstają poszczególne rysunki i na co zwrócić szczególną uwagę.

Dzięki tej książce narysujemy zwierzęta domowe, dzikie, ptaki, owady, gryzonie, zwierzęta morskie, psy, koty i konie. Dowiemy się jak podejść do tematu rysowania ludzi, które stanowi naprawdę spore wyzwanie. Choć wydaje się to trudne, wcale nie musi takie być, gdy będziemy wiedzieć jak się do tego zabrać.

Ćwiczenia technik rysowania w połączeniu z ciekawymi zadaniami pozwalają uzyskać świetne efekty. Kształty nie muszą być od razu idealne jednak zabawa i radość z efektów wszystko wynagradza. Dodatkową pomoc stanowią gwiazdki oznaczające stopień trudności danego rysunku. Świetnym zabiegiem jest umożliwienie rysowania elementów po śladzie i podważanie za prostymi instrukcjami by w efekcie powstała piękna ilustracja. Co ciekawe rysunki możemy tworzyć bezpośrednio w książce lub jak wolimy, na osobnej kartce.

"Sztuka rysowania dla dzieci" to książka nie tylko dla młodych rysowników. Sprawdzi się dla każdego kto chce udoskonalić swój warsztat. Chyba każdy rodzic czy opiekun bowiem słyszał "narysuj mi jakieś zwierzątko". Za sprawą tej propozycji dla dzieci z bestsellerowej serii "Sztuka rysowania" wraz z dzieckiem możemy narysować zwierzęta i ludzi. Narysowanie dziewczynki z psem, głowy, konia w galopie, psów, kotów czy innych biegających i pełzających stworzeń nie będzie stanowiło żadnego problemu. Rysowania można się nauczyć, a książka "Sztuka rysowania dla dzieci" od Wydawnictwa Publicat może być przy tym świetną pomocą.

"Sztuka rysowania dla dzieci" to książka z której nauczymy się podstaw rysunku, odkryjemy jak ważne są regularne ćwiczenia (szczególnie pomocne przy powrocie do szkoły i długich godzin pisania) oraz krok po kroku poznamy techniki które ułatwią wykonywanie szkiców ❣️
To co bardzo mi się spodobało to oznaczenie gwiazdkami stopnia trudności rysunku 👍 dzięki temu na początku można zacząć od tych łatwiejszych 🥰
Dzieci od pierwszych stron szkolą technikę kreskowania by w kolejnych rozdziałach uczyć się jak rysować zwierzęta, ludzi i twarze.
Pokrywanie słonia łuskami i tworzenie łuskosłonia to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu.
Ołówki w dłoń i do dzieła.

Rysunek bardzo fascynuje mojego synka, więc ta książka to dla niego strzał w dziesiątkę.
Tutaj znajdziecie wiele instrukcji, od czego zacząć rysunek, a następnie krok po kroku poznajemy, jak stworzyć nasze ulubione zwierzę. Myślę, że propozycje tu przedstawione są dostosowane do dziecięcych możliwości, ale niejeden dorosły też nieźle się podszkoli. Zwierzęta, ptaki, owady, czyli to, co lubimy najbardziej, zachwycam się lwem i motylem. Dzięki gwiazdkom na stronach rozpoznamy stopień trudności i zdecydujemy, od którego rysynku zacząć.

Myślę, że ta książka pomoże młodym czytelnikom uwierzyć w swoje siły. Każda z propozycji jest bardzo realistyczna i myślę, że to również daje motywację do wypróbowania i szkolenia rysunkowych umiejętności. To również fantastyczny pomysł na spędzenie wolnego czasu i zrelaksowanie się.

Serdecznie polecam.

Nawet takie beztalencie plastyczne jak ja może fajnie porysować dzięki tej książce. Choć w tytule są wymienione dzieci, to każdy może odkryć w sobie artystę. Po to są ćwiczenia a w nich kontury, wskazówki, zadania. Nauczymy się odtwarzać kształty, zachowywać proporcje, budować kompozycje. Więc ołówki w dłoń! I czarujemy. Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Publicat.

Fascynująca książka,którą kupiłam Wnuczce na 9-te urodziny z myślą o rozwijaniu Jej pasji a i talentu.Ilustracje pokazują jak rysować krok po kroku.Uzupełniający je tekst przejrzysty i zrozumiały.Ogólnie solidnie wydana książka.Twarda oprawa,szyte stronice,duży format...taka na lata.Polecam.

• Dla Anieli
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Sztuka rysowania dla dzieci