Księga dwóch światów

Okładka książki Księga dwóch światów Karolina Kasprzak-Dietrich
Okładka książki Księga dwóch światów
Karolina Kasprzak-Dietrich Wydawnictwo: Million fantasy, science fiction
Million
2022-06-24
2022-06-24
Życie śmierć życie pozagrobowe Bóg

Hej!

☁️ Wracam z kolejną recenzją. 🙂 Mało ostatnio czytam, a jak już to zajmuje mi to potwornie dużo czasu. W każdym razie jestem i nie zawaham się napisać kilku słów o fascynującej książce, która zabierze Nas w zaświaty. Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta, tym razem słów kilka o...

KSIĘGA DWÓCH ŚWIATÓW ( Milion )

☁️ Już nieraz przekonałem się, że książki Karoliny Kasprzak - Ditrich są zaskakujące. Mało tego, autorka próbuje swoich sił w każdym gatunku literackim i wychodzi jej to doskonale. Czasami się mówi, że jak coś lub ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego... W przypadku Pani Karoliny nie można zastosować tych słów.

☁️ "Księga dwóch światów" jest kolejną książką, którą miałem przyjemność przeczytać i spędzić z nią kilka dni. Przemierzałem wraz z bohaterką jej świat (a raczej kilka światów) i zastanawiałem się, w jaki sposób skończy się jej krucjata. Bo po pierwsze nic tutaj nie jest przesądzone, tli się w Marii i w Nas promyk nadziei, że jednak ta historia skończy się dobrze dla bohaterki. Tak! Właśnie! Ta książka jest swoistego rodzaju nadzieją!

☁️ Temat błąkania się po "czymś pomiędzy" zawsze mnie intrygował i muszę przyznać, że głód wiedzy który gdzieś tam od zawsze mi doskwierał, został wypełniony. Zdaje sobie sprawę z tego, że to tylko ( lub aż) wyobraźnia autorki, ale nie mam żadnych argumentów aby podważać to co przeczytałem. Widzicie! Umiejętność pisania gwarantuje, że czytelnik wierzy. Ja uwierzyłem.

☁️ Opisy miejsc w których znalazła się Maria są tak plastyczne i realnie pięknie, że zatopiłem się w tej książce. Mimo gęsiej skórki, która w niektórych miejscach wystąpiła na mojej skórze, chciałem wiedzieć i znać finał tej historii. Nie było mowy żeby rzucić gdzieś w kąt tę powieść. Nie ma takiej możliwości!

☁️ Karolina Kasprzak - Ditrich ma bardzo szeroką wyobraźnię, balansuje czasem nad przepaścią stąpając po cienkiej linie i dodatkowo żągluje piłeczkami naszych (czytelniczych) emocji. Wyspecjalizowana w swym kunszcie pisarka, która wie jak przekonać do siebie wymagającego odbiorcę.

☁️ Historia, którą przemierzamy z bohaterką "Księgi dwóch światów" skłania czytelnika do refleksji na temat życia, decyzji które podejmujemy non stop i ewentualnych konsekwencji swoich działań. Człowiek jako oddzielna jednostka ludzka nie jest idealny. Składa się z zalet i wad (jak to w życiu). W "Księdze...", autorka doskonale ukazała Nam plastyczność ludzkiego życia oraz to co (ewentualnie) może się zdarzyć jeśli nie zdążymy pogodzić się ze sobą i bliskimi. Jeśli nasza linia po której podróżujemy, nagle zostaje przecięta i nie ma już odwrotu.

(...) Gdy się ocknęłam, nie odczuwałam bólu, tylko takie pogubienie, jakby ziemia już nie była moją krainą. Czułam się tutaj wyobcowana! (...)

☁️ Oryginalna fabuła, głęboka postać Marii (głównej bohaterki),niespotykana precyzja w kreowaniu takich miejsc jak: niebo, piekło i czyściec to nie jedyna zachęta dla czytelników zafascynowanych książkami z nurtu fantastyki. Mamy tu też przepięknie poprowadzony wątek obyczajowy, który w mistrzowski sposób przeplata się z głównym gatunkiem fantastycznym.

☁️ Autorce udało się kolejny raz napisać książkę po lekturze której nie mam odczucia, że zmarnowałem na nią kilkanaście godzin swojego życia. Jej książki leczą duszę, podsycają chęć na kolejne tytuły i pozwalają na budowanie w swojej głowie kolorowej, przestrzennej wyobraźni.

(...) ludzie wszystko pamiętają, tylko nie swoje grzechy. (...)

☁️ Pozostawiam Was z tym cytatem. Zastanówmy się nad jego sensem i odpowiedzieć sobie sami na pytanie: Czy tam, po drugiej stronie będzie szansa żeby naprawić swoje błędy?

Za egzemplarz książki dziękuję autorce.

Hej!

KSIĘGA DWÓCH ŚWIATÓW ( Milion )

☁️ Już nieraz przekonałem się, że książki Karoliny...

Witajcie wieczorową porą, jesień powoli puka nam do drzwi a ja dziś zapraszam Was na kolejną recenzję....
Maria to młoda kobieta, która na codzień mieszka w Gnieźnie. Ma 10 letniego syna - Kubę, którego wychowuje jej siostra Sonia i który nie wie, że ona jest jego matką. Jest poprostu jego dobrą ciocią, która daje prezenty, ale czy napewno chłopiec się nie domyśla?....
Maria prowadzi dość beztroskie życie, nie obchodzi jej nic prócz uciech. Możnaby rzec -taka królowa życia. Kiedy porządnie narozrabiała w swoim życiu, postanawia uciec za granicę od problemów. Jednak los i Bóg mają dla niej inne plany i postanawiają utrzeć jej nosa. Bus, którym jedzie ulega wypadkowi, dużo ludzi traci życie, ona sama ma dość poważne obrażenia, ale sama do końca nie wie, czy już umarła czy jeszcze żyje. Balansuje na granicy, zaczyna się jej podróż w zaświatach. Piekło, czyściec, czy niebo, poznaje wszystkie te miejsca, ale nie wie, w które trafi, bo najpierw musi przejść test i od jego wyniku zależy, gdzie kobieta spędzi swój czas....
Maria może zobaczyć swoje dotychczasowe życie, jak jej decyzje wpłynęły na wiele rzeczy, a przede wszystkim zobaczyć co zrobiła swojemu synowi podejmując taką a nie inną decyzję. Jak zakończy się ta wędrówka?
Co to była za historia... Już nie raz powtarzałam, że lubię takie historie a życie po życiu bardzo mnie interesuje.... Sięgając po tę książkę, również się nie zawiodłam zbudowała świetną, wciągającą historię. Porusza w niej ważne i tak do końca nie zbadane dotąd zagadnienia i tematy. Brawo za pomysł, wyszło świetnie....... Dziękuję 😘💕

...

Zapraszam na moją opinię

"...ludzie wszystko pamiętają, tylko nie swoje grzechy."

Zapraszam na moją opinię

"...ludzie wszystko pamiętają, tylko nie swoje grzechy."

PATRONAT MEDIALNY
Cała opinia na blogu.

Z twórczością pani Karoliny spotkałam się już wielokrotnie, i przy różnych gatunkach literackich. Jak wiecie, jestem wielką fanką kryminałów, które wyszły spod jej pióra, a dziś przyszła pora by przedstawić jej pierwszą książkę z gatunku fantasy, której dodatkowo mam zaszczyt patronować.
Dobro i zło to dwie wartości, o których uczymy się już od małego dziecka. Większość z nas od dziecka wierzy lub wierzyło w niebo i piekło- w to, że to one wyznaczają/ wyznaczały naszą moralność i drogę, którą powinniśmy podążać. Zazwyczaj potrafimy je od siebie odróżnić, ale...
Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się co się stanie z naszą duszą gdy dzieje się inaczej i pomylimy się w osądzie sytuacji? Wydaje się nam, że to my jesteśmy pokrzywdzeni, a tak naprawdę to my jesteśmy tymi krzywdzącymi?
Człowiek, który żyje w świecie, który zna i się w nim odnajduje, czuje się bezpiecznie i silnie, wydaje mu się, że jest tym dobrym, ale co w momencie, w którym odkrywa, że jednak tak nie jest?
Dopiero ekstremalne sytuacje, które zmuszają nas do walki, pokazują nasze prawdziwe „ja” i pokazują, na co tak naprawdę nas stać. Jesteśmy gotowi wtedy na wszystko, zrobimy wszystko by ochronić siebie i swoich bliskich...
Właśnie w takiej ekstremalnej sytuacji znalazła się Maria nasza główna bohaterka. Musi walczyć o swoje życie, a także dokonać wielu trudnych wyborów w przeciągu krótkiego czasu. W oczekiwaniu na "wyrok" po której stronie zostanie, towarzyszy jej tajemniczy Czarny, ale czy jest on na pewno, tym za kogo się podaje? Czy test, któremu ma poddać się Maria, sprawi, że kobieta wróci z zaświatów? Tego Wam już nie zdradzę, musicie koniecznie przekonać się o tym sami.
"Księga dwóch światów" to uniwersalna historia o dobru i złu, niosąca w sobie ponadczasowe wartości. Zmusza czytelnika do refleksji i zastanowienia się nad własnymi priorytetami, zostawia go z setkami pytań, na które sam musi znaleźć odpowiedź w swoim sercu.

Autorka stworzyła pobudzającą wyobraźnię, wciągającą i intrygującą historię. Umiejętnie buduje i podsyca napięcie w oczekiwaniu na finał całej akcji, który swoją drogą mocno zaskakuje. Zapewnia czytelnikowi stały dopływ adrenaliny, ale gwarantuje również sporą dawkę wzruszeń. Przyznaję, zdarzyło mi się uronić łezkę- szczególnie przy scenach z małym Kubusiem.
Pomysł na fabułę w moim odczuciu świetny! Dopracowany w najdrobniejszym szczególe, doskonale poprowadzony. Wątek z zabójstwem młodej kobiety- którego świadkiem jest Maria (jako duch) to istna petarda!
Postacie są barwne, obdarzone całą gamą uczuć i emocji, potrafią one przekonać do siebie czytelnika a za chwilę sprawić, że ma się ochotę wziąć jedno czy drugie i porządnie nim potrząsnąć.
Ciekawe i błyskotliwe dialogi, intrygujące wyobrażenie najwyższego, barwne opisy piekła nieba i czyśćca sprawiły, że przepadłam w tej książce na kilka dobrych godzin.
Jak dla mnie to kolejna bardzo udana książka pani Karoliny i w moim odczuciu autorka doskonale się odnalazła w tym gatunku.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Świeże i mocno intrygujące spojrzenie na "życie po śmierci".

POLECAM...

PATRONAT MEDIALNY
Cała opinia na blogu.

Dobro i zło to dwie wartości, o których...

👻💥RECENZJA PATRONACKA👻💥

75/2022 "Księga Dwóch Światów" - Karolina Dietrich - autorka refleksji

Jest to 4 książka Autorki, którą miałam okazję czytać. I 2 jakiej miałam przyjemność patronować 😍 a dodatkowo jest to 4 gatunek, w którym mogłam nieco bliżej poznać pisarkę ;) Czytałam już kryminał, erotyk, poradnik a teraz przyszedł czas na książkę z pogranicza fantastyki. Muszę przyznać, że w każdym z tych rodzai Pani Karolina radzi sobie świetnie. Dodatkowo potrafi niejednokrotnie zaskoczyć i zaciekawić czytelnika, a to chyba jedne z najważniejszych elementów w książce ;) W jaką literacką podróż tym razem zabrała nas Pisarka? O tym słów kilka poniżej, a następnie moje dalsze spostrzeżenia ;)

Maria, to młoda kobieta, która na co dzień mieszka w Gnieźnie. Jest atrakcyjna, pewna siebie, niekiedy nawet bezwzględna. Jest matką 10 - letniego Kuby, jednak na co dzień wychowuje go jej siostra Sonia. Maria czuje się królową życia. Jednak jak wiadomo, wszystko co dobre, szybko się kończy. Gdy sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kobiecie wydaje się, że nie pozostaje jej nic innego jak tylko ucieczka za granicę. Jednak okazuje się, że Bóg miał dla niej inne plany. W trakcie podróży do innego kraju, kobieta ulega poważnemu wypadkowi. Jednak nie wiadomo, czy jest martwa czy żywa, bowiem balansuje na granicy życia i śmierci. Zaczyna się jej podróż w zaświatach. Ma okazję znaleźć się w piekle, czyśccu i niebie. Jednak nie wie jeszcze, gdzie ostatecznie trafi, bo o tym gdzie wyląduje, zadecyduje wynik testu, któremu zostaje poddana... Czy uda jej się odkryć, to co naprawdę w życiu ważne? Czy wykorzysta daną jej szansę? Czy będzie chciała się zmienić i zacząć od nowa? Kto tak naprawdę okaże się jej przyjacielem a kto wrogiem? Jakie tajemnice odkryje będąc duchem? I jak zakończy się jej wędrówka w zaświatach? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie właśnie podczas lektury.

Ahh. Co to była za książka!! ;) Zupełnie inna fantastyka, niż miałam do czynienia dotychczas. Nic tutaj nie jest oczywiste. Ciągła niepewność, strach i ogromna ciekawość, co będzie dalej. Autorka przede wszystkim poruszyła tutaj bardzo interesujący temat, jakim jest istnienie na pograniczu życia i śmierci. Dla mnie jest to temat bardzo intrygujący. Bowiem, dzięki tej pozycji możemy sobie niejako zwizualizować życie pozagrobowe. Pani Karolina ukazuje nam tutaj cierpienie, grzech a także wybór, jaki możemy podjąć, bo to od nas zależy, jak pokierujemy własnym życiem. Nasze uczynki i to, jacy byliśmy za życia, w dużej mierze przyczyni się do tego, gdzie trafimy po śmierci. Pisarka ukazuje nam w tej powieści, na czym należy się przede wszystkim skupić i co lub kto powinien być dla nas najważniejszy. Porusza ważne i niezbadane dotąd tematy, dlatego ta lektura jest tak interesująca, poruszająca i bardzo oryginalna. Autorka przenosi nas w świat, o którym nie mamy pojęcia, jednak kto wie? Może w tej książce jest opisany faktycznie świat, w którym w odpowiednim momencie przyjdzie się zmierzyć każdemu z nas.... Niezbadane są wyroki boskie, niemniej w dużym stopniu to od nas samych zależy, gdzie znajdziemy się, kiedy będziemy już po drugiej stronie.

Oryginalna, fascynująca i intrygująca powieść. Pozwala spojrzeć na fantastykę z zupełnie innej perspektywy. Nie wiem jak Was, ale mnie ta pozycja na tyle zaczarowała, że chętnie sięgnęłabym po kolejne tego typu. Bowiem interesują mnie takie nieoczywiste tematy jak życie doczesne czy zawieszenie między dwoma światami. Autorka ma lekki i przyjemny styl, dzięki czemu Jej książki czyta się z dużym zainteresowaniem i przyjemnością. Potrafi sprawić, że przez cały czas podczas czytania, czytelnik czuje napięcie i adrenalinę. Czytając, stopniowo odkrywa zawarte w publikacji tajemnice i cały czas pragnie więcej i więcej. Wręcz nie chce, aby lektura się skończyła, bo jedyne, co zostanie to ogromny niedosyt, że nie ma już nic więcej 🙈😭

Jedynym minusem dla mnie było zakończenie, ponieważ spodziewałam się jednak czegoś innego. Niemniej absolutnie nie umniejsza to historii Autorki ;) Po prostu, my czytelnicy nie musimy się ze wszystkim zgadzać, a Autor ma prawo do zakończenia swojej historii po swojemu ;)

Podsumowując moje rozważania, uważam że ta pozycja była świetna. Przeniosła mnie w świat, o którym nie mam pojęcia. Dzięki niej, mogłam chociaż spróbować wyobrazić sobie jak to jest tam po drugiej stronie. Publikacja ta, pozwoliła mi też spojrzeć na fantastykę pod zupełnie innym kątem. Odkryć ją i sprawić, że być może częściej będę sięgała po pozycje podobnego typu, gdyż ziarno zostało zasiane ;)

Jeśli zatem szukacie nieoczywistych historii, chcecie poznać to co niezbadane, poznać kolejną wspaniałą historię Autorki to sięgnijcie koniecznie po tę lekturę. Jestem przekonana, że to nie będzie czas stracony, a wręcz przeciwnie. Być może ta lektura sprawi, że sięgnięcie też po kolejne książki Autorki lub tak jak ja, odkryjecie nowe, dotąd nieznane oblicze fantastyki ;) bardzo dziękuję Million - Studio Wydawnicze za egzemplarz patronacki a Autorce za zaufanie oraz możliwość objęcia książki patronatem medialnym. Ta pozycja z pewnością na długo zostanie mi w pamięci. Polecam Wam bardzo i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍😍

👻💥RECENZJA PATRONACKA👻💥

75/2022 "Księga Dwóch Światów" - Karolina Dietrich - autorka refleksji

"Miałam nadzieje,że ta siła mnie wysłucha. Zupełnie nie wiedziałam, co ze mną będzie, jaki czeka mnie los, czy będę tak błądzić w nieskończoność, nie miałam nawet swojego miejsca."

Maria główna bohaterka książki to kobieta, która wiele w swoim życiu zgrzeszyła. Zostawiła swojego syna siostrze, a sama umawiała się z żonatymi mężczyznami i niszczyła ich życie, jednocześnie marząc o wspaniałej rodzinie. Podczas pewnego pobytu w klubie wpadła w tarapaty, których jedynym rozwiązaniem jest wyjazd za granicę, ucieczka od problemów. W trakcie podróży do Niemiec dochodzi do wypadku. Duch Marii zaczyna balansować pomiędzy życiem i śmiercią. A sama Maria musi zdać pewien test, który ma zadecydować o jej życiu. Jak poradzi sobie Maria ? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musicie zapoznać się z nową książka pani Karoliny. A my zapraszamy na recenzje książki :)

Książka ta to wspaniała opowieść dla fanów fantastyki religijnej. To książka, która balansuje pomiędzy dobrem a złem, ukazując czytelnikom wybór, którego musimy dokonać. W książce znajdziemy wędrówkę głównej bohaterki przez swoje życie oraz związane z tym wybory.
Powiemy wam,że przebrnęłyśmy przez lekturę bardzo szybko. I nawet żałujemy,że jest tak krótka, gdyż doskonale się ją czytało. Jest napisana prostym, lekkim językiem, dzięki czemu przeczytanie zajęło nam jedno popołudnie.

Klimat książki to fantastyka związana z niebem, piekłem, diabłami, demonami oraz bogiem. Jest połączeniem, które ukazuje realne życie z tym po śmierci, daje nam to raczej przygnębiający obraz, jednak nie martwcie się wcale taki nie jest. To opowieść barwna w opisy, ciekawe dialogi, a przede wszystkim interesujące postacie.
Pomimo tego,że same nie jesteśmy zbytnio religijnymi osobami, to ta historia bardzo przypadła nam do gustu. A dlaczego, zapewne zapytacie.Już wam tłumaczymy. Opowieść ta bardziej skierowana jest w stronę tego, by ukazać życie głównej bohaterki, drogę do poprawy, wiarę w to,że zawsze można coś zmienić, niż rzeczy związane z religią.
Fabuła to przeplataniec realności z fantastyką, z każdą kartką jest inaczej, zawsze poznajemy coś ciekawego, innego, dowiadujemy się wielu informacji , które wypływą na wierzch odsłaniając czasem nie łatwą do pogodzenia prawdę. Końcówka zaskakuje i wywołuje wszelakie uczucia, bardzo nam się podobała i musicie dać znać po przeczytaniu, czy wam również się podobała.
Akcja płynie raczej wolnym tempem, odkrywając kolejno interesujące dla Marii fakty. Tempo akcji wynika, również z tego,że bohaterka znajduje się w dwóch innych światach, co powoduje,że czas płynie inaczej, wszystko zależne jest od wyborów Marii.
Główna bohaterka pomimo tego,że ma na swoim koncie wiele grzechów, to jest raczej pozytywną postacią. My ją bardzo polubiłyśmy. Można powiedzieć,że jest osobą zmienną, jednak widać,że chce się poprawić i zmienić. Widać,że bohaterka pomimo tego ile przeżyła chce walczyć.
"Księga dwóch światów" uczy nas tego,że należy wierzyć w siebie, walczyć o swoje, pomimo przeciwności losu. Jest to opowieść o tym,że życie nie zawsze jest łatwe, czasem daje nieźle popalić, ale wszystko można naprawić, jeżeli się tylko chce.
Jeżeli szukacie ciekawej krótkiej książki fantastycznej, która podgrzeje was jeszcze bardziej to zapraszamy do przeczytania tej opowieści.Warto :)

Czy zło czynione za życia można naprawić po śmierci?
Czy istnieje życie po życiu?
Czy mamy jeszcze szansę powrócić na ziemię? Dlaczego jedni mają lepiej, a inni gorzej?
Autorka w swojej najnowszej książce przedstawia nam wizję życia w zaświatach. Możemy się przekonać, że nie od razu trafiamy do piekła, nieba czy czyśćca. Przechodzimy swojego rodzaju test, mając jeszcze szansę na naprawienie zła wyrządzonego za życia.
I taki właśnie test będzie przechodzić Maria, matka Jakuba, która ginie w wypadku uciekając przed swoim starym życiem, w którym wyrządziła wiele złego. Na swojej drodze spotka Czarnego, anioła, który ma ją odpowiednio pokierować by zdała test. Jakie zadanie ją czeka i czy zdoła się opanować przed zemstą? Gdzie ostatecznie trafi? Dowiecie się sięgając po tę książkę.
Dla mnie to była swoista wędrówka do wyobraźni i tego czego sama jestem ciekawa. Jak to wszystko rzeczywiście wygląda "po drugiej stronie", jakie dylematy nas dopadają gdy odchodzimy, czy coś czujemy, czy możemy jeszcze skontaktować się z bliskimi?
Ta książka skłania do refleksji, do zastanowienia się nad tym co jest faktycznie ważne, co powinniśmy robić aby żyło nam się lepiej. To trudna droga duszy do oczyszczenia, do znalezienia spokoju i sądu ostatecznego.
Wiara jest dla wielu osób fundamentem życia, bez niej czują pustkę, nie umieją się odnaleźć. Dla mnie ta książka była trochę jakby oczyszczeniem, szukaniem odpowiedzi i prawidłowej drogi do spokojnego życia po śmierci. Dylematy głównej bohaterki odczuwałam podobnie, miałam wrażenie, że zadawałbym podobne pytania, chciałabym od razu poznać odpowiedzi, ale nie ma tak łatwo.
Zresztą gdy jest zbyt łatwo to idziemy drogą na skróty, a to oznacza lenistwo, które tylko nas pogrąża.
Świat przedstawiony przez autorkę, sądzę, że mniej więcej pokrywa się z naszymi wyobrażeniami.
Bardzo podobał mi się dialog między Marią a Czarnym, niby ją na coś naprowadzał, a z drugiej strony wprowadzał mętlik. Chciał coś od niej, a ona była gotowa to zrobić bez zastanowienia. Była ciągle rozerwana między zemstą, a miłością do dziecka. Które uczucie okaże się silniejsze?

Kochani, bardzo wam polecam tę książkę, szczególnie gdy lubicie tematy związane z życiem po śmierci. To będzie ciekawa droga, zarówno TAM jak i tutaj.

Czy zło czynione za życia można naprawić po śmierci?
Czy istnieje życie po życiu?

Dante Alighieri naszych czasów??? TAK!
Karolina Kasprzak – Dietrich w „Księdze dwóch światów” zeszła na samo dno piekła, by wzbić się ku niebiosom i zadać szereg pytań o sens życia.
Bohaterka książki, Maria wiedzie życie lekkoducha, uwodzi żonatych mężczyzn i dobrze się bawi, jednak grzechy przeszłości sprawiają, że traci wszystko: syna, kochanka, poczucie bezpieczeństwa. Kiedy ze strachu przed dalszymi konsekwencjami swoich czynów postanawia uciec za granicę, bus, którym jedzie, ulega wypadkowi. Wówczas jej dusza, balansując na granicy życia i śmierci, rozpoczyna wędrówkę przez zaświaty. Wznosi się ku niebiosom, by po chwili spaść na samo dno piekła. Gdzie ostatecznie trafi? To zależy od wyniku testu, któremu ma zostać poddana…

„ – Nie zabieraj mnie! – krzyknęłam do niego co sił. – Ja tu jestem, ja żyję! – darłam się, ale nikt prócz Czarnego nie reagował.”

Autorka świetnie wczuła się w rolę, balansuje na krawędzi zmuszając do refleksji.
Co jest po drugiej stronie lustra?
Czy zło popełnione za życia można naprawić po śmierci?
Czy potrafisz wyobrazić sobie WIECZNOŚĆ?

Polecam gorąco!

Dante Alighieri naszych czasów??? TAK!

• Lektury 2022
  • Patronat medialny