Mistrz pieśni

1997-01-01
8371801912
Danuta Górska
pieśń Słowik planeta

Absolutne arcydzieło. Ile się udało pomieści w tej niezbyt grubej książce , to głowa mała. Muzyka, śmierć, samotność, przyjaźń niemożliwa, zemsta. Ciężko się oderwać i ma zawsze pozostaje w duszy.

Moja pierwsza powieść tego autora, nie mogłam się oderwać. Już szukam następnych mam nadzieję, że też będą tak wciągające.

"Mistrz pieśni" to pierwsza pełnoprawna powieść Orsona Scotta Carda. Opowiada ona o chłopcu imieniem Ansset, który ma dar do śpiewu. Wychowuje się w tzw. Domu Pieśni, żeby zostać Słowikiem. Imperator wszechświata - Mikala chcę przetestować Jego talent w pałacu na Starej Ziemi czy ten dar jest zbawieniem czy też zagładą.
Fabuła wciągająca a główny bohater wypada rewelacyjnie. Czytelnik nawiązuje z nim specjalną wieź przez co nie można się oderwać od lektury. Problem jest taki, że inni bohaterowie wypadają przy nim blado a przydałby się ktoś równie charakterystyczny i środek ciężkości nie byłby na samym Anssecie. Dlatego po przeczytaniu książki dość szybko zapominamy o fabule itd. klimat w tej powieści wypada znakomicie jak typowo dla Carda, ale np: w "Glizdawcach" lepszy jest balans między akcją, postaciami i resztą.
Podsumowując: Nie jest źle, ale widać, że Card się dopiero "rozkręca".

Fabuła wciągająca a główny bohater wypada...

okładka
dziwna

skąd
biblioteka

fabuła
przyszłość,ma moc muzyka

moja opinia

Ależ,to fajne.Świetna powieść,urzekła mnie od samego początku.
Te miejsca,cudowne sale.
Lasy,znane mi miejsca jak Tegucigalpa.
Moc,muzyki.Łagodzi obyczaję )))

biblioteka

fabuła
przyszłość,ma moc muzyka

moja opinia

Ależ,to fajne.Świetna powieść,urzekła mnie od samego początku.
Te miejsca,cudowne sale.
Lasy,znane mi miejsca jak Tegucigalpa.
Moc,muzyki.Łagodzi obyczaję )))
niesamowita podróz,to wyobraźni.

Wciągająca lektura, przeczytałam z przyjemnością jednak u tego autora wolę cykle i serie, tworzące bardziej rozbudowany świat i dające szansę na zżycie się z bohaterami.

Orson to jeden z moich ulubionych autorów. Ta książka dość ciekawa, napisana bardzo dobrze. Na pewno dość dobra i warta przeczytania.

uwaga! bomba emocjonalna. ta książka działa mocno na nasze uczucia. jak ktoś tego nie lubi, niech nie dotyka.
zaskoczenie wielkie. jako fan Carda muszę chyba jednak uznać tę książkę za 'magnum opus' Autora.
fajnie widać pewne odległe podobieństwa między późniejszym Enderem a Ansettem. czuć między nimi specyficzne powiązanie.

Byłam i nadal jestem wielką fanką pana Orsona. Mistrz Pieśni to moja ulubiona książka tego autora. Ma w sobie tyle mądrości. Rozpaczam głęboko, że choć Grę Endera i inne tytuły wznawiano do druku, to jej jedynej jakoś nie. Poszukuję!!!

Kolejny majstersztyk sf z mojej biblioteczki warty polecenia. Zacznę od tego, iż miałem pewne obawy podchodząc do tej pozycji, no bo jak może być ciekawa książka sf o śpiewie i śpiewaku? (szczególnie, iż wydawało mi się, że nie jest to jakiś ciekawy temat do opowiadania). Jakże pięknie się myliłem, jak ja lubię się mylić. Pierwszy raz chyba czytałem książkę, gdzie poznajemy bohatera od pierwszych dni życia i towarzyszymy mu przez całe jego życie aż do śmierci. Pierwszy raz chyba zżyłem się z bohaterem tak mocno, iż podczas jego pogrzebu czułem się tak jakbym był na pogrzebie bliskiej mi osoby. Zaśpiewałbym mu moją pieśń miłości gdybym umiał śpiewać. Jedynym minusem (musiałem odjąć za to 1 gwiazdkę) był dość duży wątek homoseksualny, który niestety ciężko mi się czytało (nie moje klimaty). Generalnie można powiedzieć, że jest to przepiękna książka o miłości do ludzi...niemniej jednak krew się leje w niej szerokimi strumieniami. Troszkę może chaotyczna jest ta opinia, ale naprawdę warto, warto przeczytać tą powieść o wspaniałym Słowiku o imieniu Ansset.

Pierwsza książka Carda z którą miałem styczność. Jak dotąd - zdecydowanie najlepsza. Czytałem ją dwukrotnie - w obu przypadkach wciągnęła mnie tak samo mocno i w obu, już po jej przeczytaniu, czułem się jakbym dostał czymś ciężkim w głowę. Przedstawiony świat, jego historia, postaci z którymi mamy do czynienia - wszystko tu ze sobą dobrze współgra i jest bardzo wiarygodne. A zakończenie to prawdziwa wisienka na torcie - choć raczej nie takim, jakiego chcielibyśmy dostać w prezencie.

• Sci-fi
  • Science Fiction
  • S-F

Dodaj cytat z książki Mistrz pieśni