Za każdym razem

Okładka książki Za każdym razem Agata Czykierda-Grabowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Za każdym razem
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Pierwszy raz (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Pierwszy raz (tom 4)
Novae Res
2022-09-08
2022-09-08

Wyróżniona opinia i

Za każdym razem

przeczytanych książek 936 napisanych opinii 800

Nierozłączni, zakochani tak wygląda związek Kamili i Marcina. Praca i wspólne zamieszkanie to ich pierwsze kroki w dorosłości, wszystko układa się wręcz idealnie, ale od pewnego czasu kobieta zaczyna się zachowywać trochę dziwnie. Milczącą i wycofaną Kamilę coś dręczy, unika tematu swojego samopoczucia. Co skrywa kobieta?
Gdy wychodzi na jaw co ją dręczyło, choć początkowo tej opcji nie brała pod uwagę, jej i Marcina życie czeka mała rewolucja. Niestety nie tylko jedna...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i muszę przyznać, że bardzo udane. Zachwyciła mnie historia Kamili i Marcina, czytając miałam wrażenie tą historia mogła się wydarzyć naprawdę. Przedstawione uczucie bohaterów ich pierwsza miłość, strach przed rozłąka, ale również pierwsze wspólne decyzje i wkroczenie w dorosłość oddają uczucia, które każde z nas przeżywał.
Autorka w cudowny sposób przedstawia emocje, które targają bohaterami, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, czym sprawia, że Czytelnik przeżywa wszystko z nimi.
W związku Kamili i Marcina pojawia się kryzys, który jest następstwem bolesnej straty. Każde z nich zamyka się z tym bólem wewnątrz siebie, ale sobie nawzajem okazując tylko obojętność. Brak rozmów czy szukania pomocy u specjalistów powoduje, że zakochani oddalają się od siebie.
Autorka poruszyła bardzo ważny i trudny temat straty dziecka. Każda kobieta przeżywa to w inny sposób, ale na pewno w bolesny.

Czy uda im się uratować związek? Co stanie się gdy pojawi się trzecia osoba w ich związku?

Na pewno ta książka zapadnie w mojej pamięci na długo. A ja z przyjemnością sięgnę jeszcze po książkę Autorki, która w przedstawiła w książce prawdziwe życie z radościami i smutkami.

Gdy wychodzi na jaw co ją dręczyło, choć początkowo...

"Tak już jest, że życie daje nam nieraz mocno w kość,ale to mija i żyjemy dalej. I znowu możemy być szczęśliwi. Nie poddawaj się, proszę."

"Najtrudniej zawsze wybaczyć samemu sobie, ale bez tego nie ma wybaczenia dla innych."

Kamila i Marcin są w związku od dwóch lat. Już podczas swojego pierwszego spotkania oboje wiedzieli, że są dla siebie stworzeni. Razem stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłość. Są zakochani do szaleństwa i wiecznie spragnieni swojej obecności.

Marcin zauważa, że Kamila od pewnego czasu dziwnie się zachowuje. Chodzi zamyślona, wydaje się być wycofana i smutna. Zaczyna się o nią martwić. Kamila pewnego dnia odkrywa przyczynę jej złego samopoczucia. Spada to na nią niczym grom z jasnego nieba. Oboje wierzą, że poradzą sobie w nowej sytuacji. Ważne, że razem. Jednak wtedy przychodzi jeszcze jeden przełom... Ich związek jest wystawiony na ciężką próbę.

Co takiego odkryła Kamila? Czy poradzą sobie z problemami? Jakie błędy popełnią? I najważniejsze- czy zdołają je naprawić i ich miłość przetrwa?

Ahhhhh😊 to była cudowna historia, opowiadająca o prawdziwej miłości. Przepiękna! Pomimo tego, że bohaterowie wiele przeszli i wiele wycierpieli. To, jak autorka opisała ich relację- rewelacja! To, co ich połączyło było wyjątkowe. Szczere uczucie pełne ciepła, troski, namiętności. Taką miłość trzeba pielęgnować i warto o nią walczyć. Z przyjemnością poznawałam losy bohaterów, zarówno 'teraz' jak i wydarzenia z przeszłości, kiedy to ich drogi się połączyły. Mogłabym czytać o tym, czytać i czytać. Tą miłość pomiędzy nimi było aż czuć- za każdym razem. I wcale nie było tutaj 'za słodko'! Niestety jak to w życiu bywa, los bywa przewrotny i potrafi pokrzyżować nasze plany i skomplikować nasze życie. Kamilę i Marcina spotkała bolesna tragedia, o której już nigdy nie zapomną. Już na zawsze te wydarzenia pozostaną zarówno w ich głowie jak i w sercu. Każdy ma prawo przeżywać bolesne wydarzenia na swój sposób, jednak nie mogłam patrzeć jak bohaterowie ranią się wzajemnie, odsuwają od siebie, odtrącają. Serce mi pękało tak samo jak bohaterom. Już sama nie wiedziałam na kogo bardziej się złoszczę- na Marcina czy na Kamilę za ich zachowanie. Czasem potrzebujemy czasu, aby coś zaakceptować, aby dojść do siebie po ciężkich wydarzeniach i ruszyć do przodu. Czasem potrzebujemy samotności, ale warto mieć przy sobie bliską osobę, która nas kocha i wspiera jak tylko może. Trzeba rozmawiać, nie ukrywać swoich uczuć.

Ta książka pokazuje, że prawdziwa miłość istnieje, trzeba tylko spotkać odpowiednią osobę. A kiedy się tak stanie, warto walczyć, bo razem można poradzić sobie ze wszystkim. Ja się popłakałam czytając tę historię. Z przyjemnością sięgnę po inne książki autorki.

Poruszająca, całkiem ciekawa historia. Jak dla mnie za często powtarzane na około jedno i to samo, na szczęście innymi słowami, choć nie zawsze, ale pomijając ten fakt całokształt mi się podobał. Autorka pisze lekko więc i czyta się szybko.

Kamila i Marcin. Jejjj, nie spodziewałam się, że ta historia wywoła we mnie tyle emocji. Uaktywni zakamarki wspomnień do pracy. Poruszy czułe wspomnienia.
Kamila i Marcin stawiają pierwsze kroki ku dorosłości. Wspólne mieszkanie, samodzielne życie i pierwsze niepowodzenia. Miłość ich uskrzydla, do czasu największego egzaminu dla ich związku…
Piękny dramat pokazujący: życie. Takie prawdziwe, bez dróg usłanych różami, bez fiołków i stokrotek. Porusza temat, który dotyka wiele kobiet. Strata, depresja, ból i niemoc poradzenia sobie z własnymi myślami.
Czytając odnalazłam tutaj część siebie i swojego życia sprzed kilku lat. Strata, problemy w pracy, związku i wrażenie jakby sypał się cały świat. Ogromny egzamin, który chyba zdaliśmy. Zawsze, w gorszym czasie, powtarzam sobie, że „w końcu musi wyjść słońce”. Promyk do szczęścia.
Kamila i Marcin to para, która zdobyła moją sympatię. Są realistyczni, niczym prawdziwi. Nieidealni i pragnący żyć. Moim zdaniem dla siebie stworzeni i to od początku czuć. Czas, który spędziłam z nimi, uważam za ja najbardziej udany i wartościowy. Doceniajmy to co mamy. 🫶

Piękny dramat pokazujący:...

Kamila i Marcin są parą od dwóch lat. Razem z bratem Kamili, Pawłem, jej najlepszą przyjaciółką, Sarą oraz najlepszym przyjacielem Marcina, Olkiem i jego dziewczyną Paulą tworzą zgraną paczkę przyjaciół. Wszyscy są dla siebie wsparciem, jednak dla Kamili to właśnie Marcin jest epicentrum świata - oczywiście z wzajemnością. Tych dwoje jest w sobie szaleńczo zakochanych. Los jednak szykuje im wielką niespodziankę i pierwszy, poważny życiowy egzamin. Czy go zdadzą?

Książki Agaty cenię sobie za naturalność i autentyczność. Autorka kreuje historie żywcem wyjęte z otaczającej nas rzeczywistości. Jej kolejna książka o której dziś wspominam to historia z gatunku new adult, w której młodzi ludzie tak naprawdę dopiero zaczynają swoje dorosłe życie. I tak jak to w młodości bywa, tak i w tej historii są chwile szczęścia obfitujące w miłość, radość, przyjaźń, pożądanie czy osiągnięcie wymarzonego celu. Jest też druga strona medalu, więc bohaterowie tej historii przekonają się czym jest ból i cierpienie w sferze psychicznej.

"Za każdym razem" jest przepiękną historią nie tyle o miłości, lecz o prawdziwej walce o nią, o stracie, żałobie i braku zaufania. Polecam tę książkę zwłaszcza tym osobom, które lubią takie "prawdziwe", życiowe historie oraz tym którzy mierzą się z jakimiś problemami - uwierzcie ta historia pozwala choć na chwilę zapomnieć o swoich własnych trudnościach. Będzie też fantastycznym podarunkiem na zbliżające się walentynki ❤️❤️❤️.

„Za każdym razem” to książka z kategorii literatura obyczajowa. Krótka, ale bardzo wartościowa historia dwójki młodych ludzi, którzy razem przezwyciężają problemy. Kamila i Marcin są parą już dwa lata, i właśnie stawiają pierwszej kroki w dorosłość.

Młodzi są nierozłączni, bardzo w sobie zakochani. ❤️
Nie widzą świata poza sobą i przez wszystko przechodzą razem.

Jednak Kamila od jakiegoś czasu odsuwa się od Marcina, jest bardziej spięta niż przedtem i częściej odczuwa smutek. Marcin martwi się o Kamilę i za wszelką cenę stara się jej pomóc.
Na dwójkę młodych ludzi, spada nieoczekiwana informacja, która wywraca ich życie do góry nogami. 🫢
Czy Kamila i Marcin oddalą się od siebie ❓️

Czy będą w stanie na nowo odnaleźć uczucie, jakie ich łączyło❓️

Autorka przekazała nam bardzo wiele cennych lekcji dzięki tej książce.
Kłótnie, bolące słowa druzgocące próby losu, nieważne, w jaki sposób sobie z nimi radzić, ważne, że razem.
Lektura pochłonęła mnie bez pamięci, czekałam tylko na każdą wolną chwilę, aby móc zajrzeć do książki. Romantyczna nakłaniająca do przemyśleń chwytająca za serce.

Zdecydowanie był to miło spędzony czas.

Polecam z całego serducha. 🥰

Młodzi są nierozłączni, bardzo w sobie zakochani. ❤️
Nie widzą świata poza sobą i przez wszystko przechodzą razem.

Jednak...

Otrzymałam to czego oczekiwałam od tej powieści. Czytało się szybko i przyjemnie, narracja jest płynna i napisana lekkim, przystępnym językiem. Powieść dostarcza rozrywki i emocji. Polecam.

2095
2033

Książka „Za każdym razem” Agaty Czykierdy-Grabowskiej zabiera czytelnika w świat Kamili i Marcina.
Dwoje młodych ludzi próbuje rozpocząć wspólne Zycie, jednak nie wszystko z biegiem wydarzeń płynie gładko.
Czy bohaterowie będą mieli swój szczęśliwy koniec?
Jakie decyzje będą musieli podjąć?
Jakie konsekwencje pociągną pewne wydarzenia?
Po książkę sięgnęłam, ponieważ dodałam ją od #lubimycztać.pl. Przyznam, że nie znałam wcześniej twórczości tej autorki. Jakoś mnie za bardzo nie podawała. Historia na jeden wieczór. Raczej nie zapadnie na długo w pamięci.

Czy bohaterowie będą mieli swój szczęśliwy koniec?
Jakie decyzje będą musieli podjąć?
Jakie konsekwencje pociągną pewne wydarzenia?
Po książkę sięgnęłam, ponieważ...

Będę tak teraz „skakać” między powieściami obyczajowymi, poradnikami, a nawet biografiami. Dziś na pierwszy ogień pójdzie „Za każdym razem” autorstwa Agaty Czykierdy – Grabowskiej.

O czym jest ta książka? Tak naprawdę o Kamili i Marcinie, którzy od jakiegoś czasu są w bardzo szczęśliwym i silnym związku. Niestety pewnego dnia ich ułożone życie wywraca się do góry nogami, za sprawą dwóch wiadomości - pozytywnej i negatywnej. Relacja tej dwójki zaczyna się sypać i od razu nasuwa się pytanie, czy mimo kryzysu, będą mieli swój happy end?

Początek historii był przyjemny. Dopiero później dostajemy emocjonalny rollercoaster. Pamiętam, że przy cięższych momentach przygryzałam nerwowo wargę, a serce szybciej mi biło. Czasami główni bohaterowie irytowali mnie swoim zachowaniem, ale były to raczej pojedyncze momenty, które nie wpływały na ich ocenę.

Jeżeli lubicie słodko – gorzkie historie i nie boicie się czytać o ciężkich tematach, to sprawdźcie, czy „Za każdym razem” Wam się spodoba.

Nie zawiodłam się. Bardzo lubię książki Agaty Czykierdy - Grabowskiej, czekam na kolejne spotkanie z Jej twórczością.

• Przeczytane - 2022