Tato

Horror Masakra
2022-06-12
2022-06-12
9788367042062

Adrian jest młodym chłopcem, który chcąc zmienić coś w swoim życiu przystaje do bandy chuliganów. Kradną piwo ze sklepów, włamują się gdzie popadnie i za nic mają obowiązujące normy. Pewnego dnia los się do nich uśmiecha i odnajdują trupa wędkarza. Od tego dnia ich życie diametralnie się zmienia.

Malutka, króciutka książeczka.
Użyte przeze mnie zdrobnienia mają na celu pokazać delikatność tej książki. Autor, przyzwyczaił mnie do bardzo mocnego horroru. Tutaj czułam się jak w obłokach. Dosłownie odleciałam. Czytanie zajęło mi około godziny i była to lekka lektura. Taka bajka na dobranoc. Było przyjemnie, ciekawie i pouczająco. Dreszczyku grozy niestety zabrakło.

Malutka, króciutka książeczka.
Użyte przeze mnie zdrobnienia mają na celu...

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Ojciec z przypadku.

Moim celem było znalezienie tych przeklętych robaków i wrócenie do chłopaków. Idealnym miejscem na poszukiwania był słabo zarośnięty kawałek ziemi. Wybrałem to miejsce, bo wiem, że w glebie znajduje się najwięcej żywej przynęty na ryby. Wyrwałem roślinę z korzeniami, a następnie wziąłem nieopodal leżącego liścia i z jego pomocą podniosłem obrzydliwą, wijącą się glistę, którą następnie włożyłem do wiaderka.

Już schylałem się po kolejną, gdy nagle moja ręka zastygła w powietrzu, a to, co zobaczyłem było przerażające. Obok moich “wykopalisk” coś, a raczej KTOŚ leżał w nienaturalnie wygiętej pozycji! Charakterystyczna trupia bladość, brak oddechu, no i ten smród świadczyły o jednym - ten ktoś nie żyje, a ja mam poważne kłopoty…

Kołyska Strachu powraca wraz z kolejną powieścią grozy! Przedstawiam książeczkę Pana Tomasza Siwiec, pod tytułem “Tato”. Jest to mroczna powieść z wątkiem niecodziennego ojcostwa. Twórczość ukazała się 12 czerwca 2022 roku, nakładem Wydawnictwa Za Rogiem (Wydawnictwo Horror Masakra).

Tomasz Siwiec mieszka w Suchej Beskidzkiej. Uwielbia pisać. Do tej pory zapatrywał się na gatunki, które budzą w czytelniku niepokój, strach. Od niedawna czuje potrzebę spróbowania swoich sił także w innych gatunkach literackich. Najchętniej całe dnie spędzałby na pisaniu, jednak często musi oderwać się od tworzenia i powrócić do realnego świata.

Poznaj Adriana. Adrian jest młodym chłopakiem, który pragnie być lubianym. Tym samym przechodzi metamorfozę i dostaje się do grupy chuliganów, gdzie musi być na granicy z prawem. Pewnego dnia felerny wypadek sprawia, że sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, który doszczętnie zmieni jego dotychczasowe życie. Jak chłopak zareaguje na to, co czeka go w opuszczonym, zrujnowanym domu? Czy będzie mu dane zaznać szczęścia? Jaką cenę będzie musiał ponieść za swoje wybory?

“Tato” Pana Tomasza Siwiec to kolejna, mroczna powieść z dodatkiem. Tym dopełnieniem było poruszenie tematu odrzucenia od grupy oraz zobrazowanie szczerej, bezgranicznej, potężnej miłości do drugiej osoby. Książka tak samo, jak poprzednio recenzowana przeze mnie twórczość: ciekawi, pochłania, zmusza do przeczytania jej do końca.

Ponadto lektura została podzielona na krótkie rozdziały, te natomiast tworzą jedną, spójną całość. Czytając (oprócz tego, co już wymieniłam wyżej) czułam dodatkowo pozytywne “wibracje”, zdziwienie, a nawet i poruszenie. Kolejny raz Pan Tomasz Siwiec poruszył we mnie tak wiele emocji, w tak krótkim czasie. Niesamowite.

Fabuła jest dynamiczna, wątki zmieniają się bardzo szybko. Tym razem czytelnik w nieco ponad siedemdziesięciu stronach ma ukazaną młodość i wiek dojrzały głównego bohatera. Poznajemy go, jak dopiero poznaje życie, a kończymy książkę widząc jak opiekuje się dzieckiem.

Na uwagę zasługuje także bardzo lekki język pisania, postacie z krwi i kości - ludzie oraz te o niecodziennej naturze. Każdy z nich niesie za sobą jakieś przesłanie, a podejmowane przez nich decyzje są jak najbardziej racjonalne, zrozumiałe. Całokształt został przedstawiony w trzeciej osobie - czytelnik jest bezpośrednim świadkiem wydarzeń.

Podsumowując: Jest to moja druga książka, której autorem jest Pan Tomasz Siwiec i kolejny raz nie zawiodłam się. Takie powieści mogłabym czytać codziennie. Każda z nich jest inna, niesie za sobą odmienne przesłanie. Wciąga, ciekawi, porusza, uzależnia - te epitety idealnie opisują “Tatę”. Jedynym minusem, jaki zauważyłam jest niedosyt, który bardzo dotkliwie czułam po zakończeniu lektury. Była ona stanowczo za krótka, ledwo co wkręciłam się, a już był smutny (i to dosłownie!) koniec. Mimo wszystko… Polecam, czytajcie.

www.tinarecenzuje.pl
www.facebook.com/tinarecenzuje
www.instagram.com/tinarecenzuje

Ojciec z przypadku.

"Dziecko nie wyglądało już tak jak przed chwila. [...]. Z maleńkich oczek dzieciątka zionęło czernią. Malec wydął wargi, odsłaniając rząd zakrzywionych ząbków."

W ostatniej opinii zachwycałem się "Ostatnim egzaminem", więc dziś tak dla ciągłości materiału opowiem Wam o swoich wrażeniach z kolejnej książki sygnowanej logo "Kołyski strachu".

A oto i "Tato" Tomka.

Objętościowo niewiele różni się od swojej koleżanki z serii. Znowu dostajemy historię, którą szybko się czyta, gatunkowo należy do grozy i co najważniejsze potrafi wycisnąć parę łez w czytelnikach (oczywiście nie u mnie).

Bohaterem powieści jest młody chłopak Adrian, który w wyniku kilku głupich decyzji wplątuje się w niezłe bagno. Trochę brzmi to jak jakaś kalka kalki połowy recenzji, ale nie chciałbym zdradzać aż tak fabuły żeby nie psuć Wam zabawy.

Może nikt mnie nie zastrzeli za delikatne zdradzanie, więc wiedzcie, że powyższa historia to miks książek "Omen" i "Dziecko Rosemary" w lżejszej wersji.

Coś bardziej przystępnego w sam raz dla młodzieży, ale i dla takich zjadaczy grozy jak my.

Tym razem mam lekkie zastrzeżenia do szybkości wydarzeń. Z jednej strony rozumiem zamysł autora żeby niepotrzebnie nie ciągnąć i dłużyć czytelnikowi, ale mam wrażenie, że momentami życie Adriana skakało trochę za bardzo po łebkach. Naturalnie to tylko takie moje marudzenie, Wy możecie odebrać to inaczej.

"Kołyska" nie zmieni moich torów jazdy na lżejszy horror, ale i tak szczerze polecam. Tomek po prostu to czuje i widać, że wkłada w pisanie całe serce.

A oto i "Tato"...

Młody Adrian mając dość bycia klasowym kujonem i chcąc wyróżnić się w tłumie, postanawia wejść na drogę chuligaństwa. Przystaje do grupki chłopaków o podłej naturze. Pewnego dnia zbieg przedziwnych okoliczności doprowadza ich do gnijącej rudery. Czy będą w stanie zmierzyć się z tym, co tam zastaną?

"Tato" jest książką z wątkiem nadprzyrodzonym, w którym przewija się temat dziecka z piekła rodem. To także historia traktująca o trudach rodzicielstwa. Mimo ogromu miłości, dziecko może pokazać diabelskie rogi. Nie mam wątpliwości, że idealnie wpasowała się w "Kołyskę strachu".

To fascynująca historyjka o tym, jak życie bywa przewrotne. Biedak może dostąpić bogactwa i nie zdążyć zaznać szczęścia, a bogatego życie może boleśnie doświadczyć. Droga życiowa jest kręta, los bywa śmieszkiem, naigrawającym się z ludzi. Smutna i wzbudzająca gorycz życia codziennego.

"Tato" to delikatna groza z przesłaniem, nie tylko dla dorosłych, ale i starszej młodzieży. Zapewne niektórym mogą przeszkadzać przeskoki w czasie, bądźmy szczerzy: w innym wypadku zrobiłaby się z tego cegła, a w końcu nie każda książka musi mieć rozmiary encyklopedii. W sam raz do poczytania na dobranockę.
😈

"Tato" jest książką z wątkiem nadprzyrodzonym, w którym przewija się temat...

• Horror
  • Horror masakra wydawnictwo