Drugie starcie z wiedźmami

Okładka książki Drugie starcie z wiedźmami Cressida Cowell
Okładka książki Drugie starcie z wiedźmami
Cressida Cowell Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Wojownicy i czarodzieje (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wojownicy i czarodzieje (tom 2)
The wizards of once. Twice magic
Znak emotikon
2022-06-15
2022-06-15
Jerzy Kozłowski
magia wiedźmy czarodzieje wojownicy fantasy literaturadziecięca

Wojownicy i Czarodzieje od dawien dawna pozostają w stanie wojny. Wojownicy chcą pozbyć się wszystkiego co magiczne, upatrują w tym bowiem niebezpieczeństwa. Czarodzieje zaś uważają Wojowników za barbarzyńców niszczących to czego nie rozumieją oraz otaczającą ich przyrodę.

Co się stanie kiedy córka królowej Wojowników i syn władcy Czarodziejów staną na swojej drodze?

Drugi tom obfituje w jeszcze większe przygody.

Xar ucieka z magicznego więzienia, z którego nikomu do tej pory nie udało się zbiec. Wish natomiast w magicznej księdze znajduje zaklęcie, które ma sprawić, że raz na zawsze pozbędą się Wiedźm. Przyjaciele wyruszają w niebezpieczną podróż, by odnaleźć niezbędne składniki.

Ich tropem podążają jednak nie tylko ich rodzice, ale także Król Wiedźm, który pragnie posiąść magię żelaza.

***

Przyznam szczerze, że nie od razu polubiłam się z tą serią. Z początku stresznie irytowała mnie krnąbrna postawa Xara oraz nie przypadły mi do gustu ilustracje.

Jednak czym dalej w las, tym bardziej fascynowała mnie czytana historia i wręcz nie mogłam się się od niej oderwać!

Po lekturze dwóch tomów jestem nią oczarowana i z niecierpliwością czekam na to co wydarzy się dalej!

Bardzo ciekawie napisana książka. Rysunki w książce dodają jej uroku. Forma w jakiej została napisana zachęca młodszego jak i starszego czytelnika do sięgnięcia po książkę. Przygody bohaterów są często zabawne co sprawia, że czytelnik ciekawy jest kolejnych wydarzeń . Gorąco polecamy obie części książki.

„Wojownicy i czarodzieje. Drugie starcie z wiedźmami” to kolejna część przygód Xara i Wish w świecie Wojowników i Czarodziei. Zanim nastąpi tytułowe starcie, Wish, wojowniczka obdarzona magiczną mocą, i młody czarodziej bez grama magii (poza tą złą, która rozrasta się na jego ręce),muszą jeszcze sporo się nauczyć. Rodzice obojga nie pomagają. Ojciec Xara nie wierzy w możliwości syna, Wish jest dla matki rozczarowaniem. W dodatki nauczycielka, madame Zgredilla zamyka magiczną wojowniczkę w szafie, za uwaga, błędy ortograficzne! Samo życie, łatwo nie jest, każdy nastolatek to potwierdzi, no może poza nielicznymi wyjątkami. Czy mimo licznych przeciwności losu uda im się pokonać Wiedźmy? Ta książka pełna przygód, magii, magicznych stworzeń i humoru bez wątpienia spodoba się nastolatkom. Oprawa graficzna PRZEŚWIETNA :) Rodzice niech odpuszczą, inaczej rozmyślanie o metodach wychowawczych tu pokazanych, przyprawi o siwy włos ;) Polecam obserwować promocje Znaku, ten tytuł można było ostatnio dorwać za 14 PLN.

Xar i Wish zostają od siebie odseparowani. Ona uczy się panować nad swoją mocą, a przynajmniej się stara. On natomiast szuka sposobu, aby opuścić miejsce, z któremu jeszcze nikomu nie udało się uciec. Na dodatek Xar ma jeszcze jeden dość duży problem, wiedźma plama na jego dłoni staje się coraz większa, a to oznacza, że ma coraz mniej czasu, aby pozbyć się złej magii. To jednak nie wszystko, z czym będą musieli się zmierzyć. Wiedźmy mocno im zagrażają, a na dodatek jest pewna rodzinna tajemnica, która może wiele zmienić. Jaka? Czy Xar pozbędzie się złej magii? Czy ta dwójka spotka się z wiedźmami? Jakie przygody przed nimi?

Pierwszy tom był bardzo ciekawy, dlatego dzieci z zaciekawieniem zabrały się za czytanie drugiego, kiedy tylko dotarł. Jak wrażenia? Tak samo pozytywne, jak w przypadku wcześniejszego. Książka okazała się ciekawa, wciągająca, pełna magicznych przygód, przyjaźni, niebezpieczeństwa, a jednocześnie z mądrym przekazem (niestety nie mogę zdradzić z jakim).

Według mnie jest to pozycja dla dzieci 9-14 (tak mniej więcej).

Ilustracje są dość ładne, czarno – białe ilustracje, przyciągające wzrok i zachęcające do czytania.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.

„Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami” to ciekawa pozycja dla młodego czytelnika, która według mnie jest warta poznania. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/10/znak-emotikon-ksiazka-pt-wojownicy-i.html

Księżniczka Wish znajduje Księgę zaklęć i zaczyna doskonalić swoje magiczne moce. Xar natomiast po raz kolejny próbuje wydostać się z więzienia Gorminkrag, z którego jeszcze nikomu nie udało się uciec. Wiedźma plama na jego dłoni powiększa się. Chłopak ma coraz mniej czasu, by pozbyć się wiedźmiej magii.

Wkrótce Wojowniczka i Czarodziej spotykają się ponownie i jak to w ich przypadku bywa, spotkaniu towarzyszy mnóstwo zaskakujących sytuacji. Spotkanie królowej Sykoraks z wiedźmoniuchem, Wish próbująca porozmawiać z matką i Xar pojawiający się w najmniej odpowiednim momencie - to zdecydowanie musiało wywołać niemałe zamieszanie. Nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć w poszukiwaniu sposobu na ostateczne pozbycie się wiedźm.

"Wojownicy i czarodzieje. Drugie starcie z wiedźmami", to książka pełna magii, przygód i dobrego humoru. Nie zabraknie także rodzinnych tajemnic. Wish i Xar to bohaterowie, których nie da się nie lubić. Wyciągają wnioski, zmieniają się i sprawiają, że książkę czyta się z ogromną ciekawością. Do tego ilustracje, które rozbudzają naszą wyobraźnię i przenoszą nas do świata bohaterów. Tę serię czyta się także oczami.

Wkrótce Wojowniczka i Czarodziej spotykają się ponownie i jak to w...

Seria dla młodzieży
Z olbrzymim zainteresowaniem sięgam po literaturę przygodową i młodzieżową. Z tego też powodu nie mogłam przejść obojętnie również obok tytułu ,,Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami” Cressida Cowell, stanowiącego drugi tom cyklu dla odbiorców powyżej 9 roku życia. Sama z olbrzymim zainteresowaniem śledziłam dalsze losy głównych bohaterów, którzy niewątpliwie nie mogą narzekać na brak wrażeń również w tym wydaniu. Bez wątpienia jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

,,Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami” Cressida Cowell
Po zakończeniu wydarzeń, mających miejsce w pierwszej części cyklu Xar i Wish musieli pogodzić się z tym, że nie dość, iż Wiedźmy istnieją to dodatkowo oni przyczynili się do przebudzenia ich króla. Nie były to dla nich zbyt pomyślne wiadomości. Oboje zostali od siebie odseparowani i obecnie mieli zastanawiać się nad swoim postępowaniem. Czy faktycznie w tym tomie mieli spędzać czas w zamknięciu? Jak najbardziej można domyślać się tego, że nie.

Kim jest tajemniczy narrator?
W tym tomie również występuje postać tajemniczego narratora. Na ile możliwe jest, że w lekturze ,,Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami” Cressida Cowell ujawni kim jest ta osoba? O tym musicie przekonać się sami. Po raz kolejny tom ma 400 stron. Zupełnie jednak nie odczułam tej objętości. Stało się tak dzięki bardzo dużej liczbie ołówkowych grafik i różnym rozmiarom czcionki. ,,Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami” Cressida Cowell czyta się tak samo błyskawicznie co ,,Jak upolować Wiedźmę” i już nie mogę doczekać się jej kontynuacji.

Seria dla młodzieży

"Wojownicy i Czarodzieje - Drugie starcie z Wiedźmami" to kontynuacja losów Xara i Wish. Premiera miała miejsce 15.06.2022.

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu @znakemotikon 🥰

Ale od początku...
Xar nadal ma wiedźmią plamę na dłoni, która niestety z dnia na dzień się powiększa. Musi znaleźć sposób, by się jej pozbyć. Wish zaś odgrodzona wielkim murem próbuje w tajemnicy uczyć się panować nad swoją magią. Na dodatek gdzieś w oddali cały czas są wiedźmy, które zagrażają im obojgu. W dodatku ich rodziny skrywają wielką tajemnicę..

"Wojownicy i Czarodzieje" to niezwykła opowieść o sile przyjaźni, pokonywaniu swoich lęków, a także stawianiu czoła niebezpieczeństwu, które tylko ostrzy pazury na bohaterów. Opowieść pokazuje, że my dorośli jesteśmy przekonani, że wiemy wszystko najlepiej, chcemy uczyć dzieci by były dobre, ale często nie potrafimy ich słuchać. A czasami to, co dzieci chcą nam przekazać może być bardzo wartościowe i pouczające.
Właśnie tak było z naszymi bohaterami. Starali się przekazać ważne rzeczy rodzicom, lecz oni ich nie słuchali. Twierdzili, że to jest niemożliwe - a kiedy się stało, byli bezradni. Nasi bohaterowie wiedzieli na szczęście co trzeba zrobić i koniec końców było dobrze, ale czy na pewno? Tego musicie się dowiedzieć sami 😉
Na sam koniec chcę jeszcze tylko dodać, że czekam na dalsze losy Xara i Wish. Bardzo polubiłam tę dwójkę, tak różniacych się od siebie, ale zarazem wiernych kompanów. Ich przygody mają malutki przekaz, który uświadamia co w życiu jest ważne 😉 Polecam

Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu @znakemotikon 🥰

Ależ to była wyprawa. Xar i Wish znów się spotykają i to w bardzo ciekawych okolicznościach. Po raz kolejny wyruszają wspólnie na przygodę, która jest pełna niebezpieczeństw i przeciwności losu....

Kontynuacja przygód Xara i Wish oraz reszty barwnych bohaterów.

Przyjaciele wyruszają na pełną przeciwności wyprawę by polozyc ostateczny kres wiedźmom. Muszą stawić czoła odwiecznym wrogom, ale też bliskim, którzy nie potrafią im w pełni zaufać. W tej części dowiadujemy się dlaczego dla Króla Wiedzm tak ważna jest Wish, Xar staje przed trudnymi decyzjami, które wymagają odwagi oraz jakie sekrety ukrywają przed nami Sykoraks i Enkanzo.

Ta część jest o wiele bardziej "żywiołowa" od pierwszego tomu, który można było potraktować jako pewnego rodzaju wstęp do całej historii. Dopiero druga część pokazuje jak wiele może się dziać wśród naszych małych bohaterów i jak dużo jeszcze przed nimi.

Akcja tutaj jest dużo dynamiczniejsza, a i wreszcie dochodzi do wyjaśnienia skąd niechęć do otoczenia u królowej Wojowników i Króla Czarodziejów. Sporo sie dzieje, a Xar - choć nadal jest lekko irytującą postacią - ostatecznie zdobywa się na coś bardzo ważnego i trudnego dla niego. Wish wciąż zachwyca, Biadolin zaskakuje w końcowych scenach swoim wyznaniem a magiczne przedmioty są urocze jak nigdy wcześniej.

Choć czasem trudno mi na podobne słowa, drugi tom serii okazał sie jeszcze bardziej wciągający od pierwszego. Czytało się przyjemnie i szybko a ilustracje na przemian: bawiły i przerażały.

Kontynuacja przygód Xara i Wish oraz reszty barwnych bohaterów.

"Wojownicy i Czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami" Cressidy Cowell to kontynuacja przygód Wish i Xara, których miałam okazję poznać podczas lektury książki "Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować Wiedźmę".
Bardzo byłam ciekawa ich dalszych losów i cieszę się, że mogłam śledzić, strona po stronie, jak metamorfozę przechodzą bohaterowie.
Czy zdołają uwolnić się od przeszłości?
Wish, dotąd unikająca magii, godzi się ze swym losem i doskonali magiczne umiejętności, jakimi została obdarzona. Xar nie błyszczy już swoją arogancją, ale walczy z czasem, bo skaza na jego dłoni daje znak, że czasu na uwolnienie się od złej magii jest coraz mniej.
Bohaterowie wspólnie podejmują ryzyko i wyruszają na poszukiwania unikalnych składników do jedynego zaklęcia, które raz na zawsze powstrzyma panoszące się zło.
Misja życia, wyprawa pełna przygód, rodzinne sekrety i mnóstwo magii, a dodatkowo treść pełna humoru, barwne postacie i fenomenalne ilustracje, cieszące oko i łaskoczące duszę - to wszystko czytelnik znajdzie właśnie w tej książce. Polecam małym i dużym miłośnikom fantasy.

Czy zdołają uwolnić się od...

[ RECENZJA ]

Cressida Cowell „Wojownicy i czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami”
Wyd. Znak Emotikon

W pierwszym tomie powieści Wish i Xar nieświadomie uwalniają Króla Wiedźm, a co za tym idzie, również wszystkie wiedźmy.
Pewni magicznej mocy zaklęcia, uciekają razem, by zdobyć składniki niezbędne do jego użycia. Nie dość jednak, ze misja nie jest łatwa do wykonania, to zadanie utrudniają im jeszcze rodzice poszukujący młodych uciekinierów.
Z czym tym razem przyjdzie się zmierzyć Wish i Xarowi? Czy rodzice staną po stronie dzieci? Czy będą mieli odwagę połączyć ponownie siły? Czy stanął oko w oko z własną przeszłością?
Cressida Cowell ponownie przenosi swojego czytelnika na magicznych, latających drzwiach w świat fantazy i wykorzystuje swoją moc, by zatrzymać go tam na dłużej.
Wciągająca opowieść, bez oczywistych wątków, w pełni wymagająca całkowitego oddania się jej i dużych pokładów wiary.
Wplecenie wątku tajemnicy rodzinnej dodatkowo uatrakcyjnia i tak bogatą akcje.
Piękne jest to, że tu niczego nie można się domyśleć ani spodziewać. Każda kolejna strona to całkowita nieświadomość tego, co czeka bohaterów i ich czytelników. A samo zakończenie, wydające się wszystko układać na swoim miejscu, przybiera nagły zwrot i pozostawia nas w pełnej konsternacji w oczekiwaniu na tom trzeci…

[ RECENZJA ]

Cressida Cowell „Wojownicy i czarodzieje. Drugie starcie z Wiedźmami”
Wyd. Znak Emotikon

Druga cześć serii „Wojownicy i Czarodzieje”, która wyszła spod pióra Cressidy Cowell to „Drugie starcie z Wiedźmami”. Jak już po samym tytule można łatwo zgadnąć, historia ponownie dotyczy pary młodych przyjaciół zmuszonych do wrogiego nastawienia względem siebie....

• Literatura młodzieżowa
  • Mam ebooka - epub
  • Czytnik
  • Literatura dziecięca
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Drugie starcie z wiedźmami