Toxic

Sandra Biel Wydawnictwo: Inanna literatura obyczajowa, romans
Inanna
2022-06-03
2022-06-03

Okładka książki Magia świąt Sandra Biel, Lena M. Bielska, Gabi Feliksik, Nela Jezierska, Daria Rakowska, Erika Reves, Julia Zygała
Magia świąt Sandra Biel, Lena M...
Okładka książki Morderczy duet Sandra Biel, Lena M. Bielska
Morderczy duet Sandra Biel, Lena M...

Mocno przeciętna. Wszystko wydaje się nierealne. Czytałam lepsze książki w tym klimacie.

2079
2017

Książka „Toxic” Sandry Biel zabiera nas do świata intryg, manipulacji, tajemnic, samookaleczenia, uzależnienia narkotyków oraz próby gwałtu.
Poznajemy dwudziestodwuletnią Camillę Everett, która zmaga się z trudną przeszłością. Właśnie wyszła z więzienia, jej jedyną nadzieją jest kartka znaleziona w kieszeni. To dzięki niej trafia do klubu nocnego Sodoma, gdzie poznaje Brandona, Stellę i Aidena. Od pierwszej chwili trzydziestosześcioletni Aiden jest w stosunku do niej opryskliwy i niemiły. Uważa, że do niczego się nie nadaje i ciągle burzy jej poczucie własnej wartości, które już spadło poniżej jakiejkolwiek wartości dodatniej.
Camilla i Aiden to takie połączenie, gdzie pojawia się pożądanie.
Czy bohaterowie znajdą nić porozumienia?
Z jaką przeszłością zmaga się Aiden?
Czy Camilla kiedykolwiek zostanie zaakceptowana przez rodziców?
Książkę odsłuchałam jaki audiobook.

Strasznie wciągająca. Cały czas coś się dzieje, sporo nieprzewidywalnych zwrotów akcji i co mnie najbardziej urzekło - bohaterowie z charakterem. Zaskoczył mnie także portret psychologiczny głównej bohaterki, bardzo spodobał mi się ten motyw. Na pewno polecę wszystkim, którzy lubią solidną fabułę z dodatkiem pikantnych scen.

Nie do końca przekonała mnie ta historia. Ciągle czułam, że coś jest nie tak. Zachowanie Camille mi się nie podobało przez większość czasu. Byłam zmęczona jej ciągłym obwinianiem się o wszystko i szybkimi zmianami nastroju. Polubiłam Aidena, ponieważ miał sporo cierpliwości w stosunku do Camm, chociaż na początku też się na to nie zapowiadało.

„Każdy człowiek kryje w sobie tajemnicę. Jeżeli postanowisz zagłębić się, by ją poznać, może już nie być powrotu do miejsca, z którego zaczynałaś. Po przekroczeniu pewnych progów, drzwi za nami zatrzaskują się na zawsze”

Camilla Everett to dwudziestodwuletnia dziewczyna po przejściach ze smutą i trudną przeszłością. Właśnie opuściła zakład karny, nie ma nic, nie ma gdzie się podziać. Rodzice nie chcą jej znać. Jedyną szansą na przetrwanie może być kartka, którą znalazła w kieszeni. To właśnie tekst, który się na niej znajduje doprowadza ją do pewnego klubu nocnego. W Sodomie poznaje Brandona, Stellę i Aidena. To oni postanawiają dać dziewczynie szansę. W zagubionej dziewczynie rodzi się iskierka nadziei, że od teraz wszystko zacznie się układać. Jednak los szybko weryfikuje marzenia dziewczyny, a zwłaszcza Aiden – trzydziestosześcioletni przystojny brunet, który nie wiedzieć czemu od początku jest wobec dziewczyny niemiły.

Czy Camilli uda się wyjść na prostą? Czy klub okaże się szansą na nowe lepsze życie? Dlaczego Aiden jest niemiły w stosunku do dziewczyny?

„Strach jest trucizną, która rozpływa się po ciele uniemożliwiając wykonanie jakiegokolwiek ruchu”

Książkę pierwszy raz przeczytałam, gdy była jeszcze na Wattpadzie. Już wtedy ta historia wciągnęła mnie niesamowicie i wiedziałam, że chętnie przeczytam ją jeszcze raz. Intrygująca fabuła i bohaterowie. Między Camillą, a Aidenem już od początku pojawia się pożądanie. Camilla nigdy nie mogła liczyć na jakiekolwiek ciepłe uczucia ze strony rodziców. A jej późniejsze życie było pasmem cierpienia i walki o kolejny dzień. Aiden również ma swoją przeszłość, która wpłynęła na to jaki teraz jest. Relacja tej dwójki nie jest łatwa, ba nie jest zdrową relacją. Ona zraniona, zagubiona za wszelką cenę szuka akceptacji, odrobiny uwagi, a on to wykorzystuje by następnie ją ranić. Książka porusza kwestię samookaleczania i uzależnienia od narkotyków. Do tego dochodzą intrygi, tajemnice, manipulacje, czy nawet próba gwałtu. Książka nie jest lekka, jednak mimo wszystko gorąco polecam tym, którzy jeszcze nie czytali.

Bardzo mi się podobała ta opowieść, choć trochę się jej obawiałam. Myślałam, że będzie zbyt ciężka i psychopatyczna. Jednak okazało się inaczej. Historia inna niż wszystkie typowe przesłodzone lub typowo mafijne romanse.

Na początku było intrygująco, czytałam z zapałem. Ale z każdą stroną te odczucia blakły. Do tego stopnia, że momentami odczuwałam irytację.
Nie mój klimat.

Nie mój klimat.

Ogólnie na plus - podoba mi się jak Autorka przedstawiła psychologię postaci i rozwój relacji między nimi - to główna zaleta tej książki, która rekompensuje fakt, że fabuła jest grubymi nićmi szyta.

Jestem na tak dla tej historii 🙂

Jestem na tak dla tej historii 🙂

Same absurdy z strasznie irytującą gł. bohaterka na czele.

Same absurdy z strasznie irytującą gł. bohaterka na czele.

• Romans
  • Przeczytane 2022