Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci

Okładka książki Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci Natalia Grosiak, Bela Komoszyńka, Marta Marika Kosakowska, Mela Koteluk, Natalia Moskal, Olga Stokłosa
Okładka książki Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci
Natalia GrosiakBela Komoszyńka Wydawnictwo: Fame Art literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci
Fame Art
2022-06-01
2022-06-01
mela koteluk natalia moskal bela Komoszynska marika olga stoklosa natalia grosiak książka dla dzieci literatura dla dzieci opowiadania dzieci rodzice emocje rozmowa o emocjach

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 5 (29) / maj 2020 Szymon Bira, Edyta Bystroń, Bolesław Chromry, Magda Hueckel, Pola Ignatowicz, Kamila Kielar, Jakub Kornhauser, Mela Koteluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Helen Lewis, Jakub Majmurek, Paulina Maślona, Andrzej Mencwel, Peter Mickwitz, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Anna Piotrowska, David Runciman, Marta Rybicka, Karolina Słowik, Paweł Sołtys, Filip Springer, Michał Szczęch, Marcin Wicha
Pismo. Magazyn... Szymon Bira, Edyta ...

„Pożegnanie z Wesołą” to zbiór kilku opowiadań, które mają nauczyć nas, rodziców jak rozmawiać z dziećmi o uczuciach czy emocjach lub być bodźcem do konwersacji czy spędzenia czasu wspólnie. Jest to także próba wyjaśnienia kilku odwiecznych prawd. Co więcej, na tapet wzięto problemy, które dotyczą tak naprawdę każdego z nas. Ta króciótka i urocza książeczka opatrzona jest kolorowymi stronami i barwnymi rysunkami. Czasami trudno rozpocząć rozmowę na wiele tematow. Może warto rozpocząć więc od

Dziś o książce, która naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła 😉

"Pożegnanie z Wesołą" to zbiór 11 opowiadań, poruszających różne trudne, z perspektywy dziecka tematy, a także prezentujących przeróżne emocje i odczucia.

Przeczytamy w niej historie:
👉 o przeprowadzce i ogromnej tęsknocie do dawnego domu i życia,
👉 o stracie zwierzęcego przyjaciela, a także o budowaniu pięknych wspomnień,
👉 o poszukiwaniu swojej drogi w życiu, szlifowaniu talentów i spełnianiu marzeń,
👉 o prześladowaniu przez rówieśników i odwadze do stawienia im czoła,
👉 o pieniądzach i o tym, że nie trzeba być bogatym, by być szczęśliwym,
👉 o wstydzie,
👉 o rozwadze i miłości do przyrody,
👉 o porażkach i niezłomności,
👉 o potworach, królach, gadających zwierzętach i Zorzy Polarnej.

To naprawdę pięknie napisana książka. Książka, która pomaga dzieciom w przepracowaniu wielu różnych trudności i pokazuje, że nie tylko one się z nimi borykają. To też książka dla rodziców, którym czasem trzeba przypomnieć perspektywę dziecka, a czasem też powrócić do ich własnego dzieciństwa.

Biorąc ją do ręki przygotujcie się na cały wachlarz uczuć, które w Was obudzi i odruchowe kiwanie głową, gdy po każdym opowiadaniu pomyślicie: no tak, sama prawda.

Jedno jest pewne, ta lektura niesie ważne przesłanie, i to niejedno, ale całą gamę ważnych i uniwersalnych prawd życiowych, o których nie powinniśmy zapominać.

Specjalne laury należą się też małym ilustratorom👏👏👏

Dziś o książce, która naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła 😉

Przeczytamy w niej historie:
👉 o przeprowadzce i ogromnej tęsknocie do dawnego domu i życia,
👉 o stracie zwierzęcego przyjaciela, a także o budowaniu pięknych...

Niepozorna książka o tytule, który dopiero po poznaniu zawartych w niej historii staje się jasny. „Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania” to zbiór przeznaczony jedynie pozornie dla dzieci, bo już przy pierwszych historiach pozwala wrócić wspomnieniami do bolesnych momentów z dzieciństwa i przyjrzeć się swoim emocjom. Twórczyniami historii są znane artystki: Natalia Grosiak (Mikromusic),Bela Komoszyńska (Sorry Boys),Mela Koteluk, Marta Kosakowska (Marika),Olga Stokłosa i Natalia Moskal.
Każde z opowiadań przedstawia historię z punktu widzenia dziecka, która wiązała się z trudnymi dla niego emocjami: przeprowadzką, wstydem, przegraną, zazdrością, odstawaniem od grupy z powodu braku zdolności sportowych lub kieszonkowego.
Dwa ostatnie opowiadania napisane przez Olgę Stokłosę odróżniają się od pozostałych i są przykładami fantastyczno-surrealistycznych historii, które można tworzyć podczas wieczornego rytuału opowiadania.
Mnie jednak urzekły opowieści pozostałych autorek, które w swojej prostocie zawierają dodatkowy walor — stają się przyczynkiem do rozmów z młodymi czytelnikami lub słuchaczami opowieści na temat radzenia sobie z trudnymi emocjami. Przede wszystkim żadne uczucie nie jest tu określane jako pozytywne czy negatywne, na pewno bywa trudne, zwłaszcza gdy nie ma się jeszcze umiejętności rozpoznawania i nazywania własnych odczuć. To te historie mogą pomóc w realizacji celu wieczorynek — skłonienia do wspólnych myśli i wspomnień — czasami trzeba pożegnać się z wesołą aurą dziecięcych opowieści.
Nie twierdzę, że są to historie jedynie dla młodych ludzi, bo jestem przekonana, że otwierają ukryte w dawnych wspomnieniach trudne chwile z dzieciństwa i opiekunom pozwolą spotkać się ze swoimi wewnętrznymi dziećmi.
Opowiadania zostały zilustrowane przez dzieci - Zosię i Stasia Stokłosów i rozpoczynają nową serię wydawniczą @fameart - przeznaczoną dla najmłodszych czytelników.

PS A już 23 stycznia zapraszam na rozmowę z Natalią Moskal, autorką, założycielką wydawnictwa i piosenkarką.

#współpracapłatna
#bababook #książkara #czytambolubię #bookstagram #czytamksiążki #książkadladzieci #emocje #dobranocka #coczytać #nowościwydawnicze #książki #igreadspl #bookbloger

O emocjach trzeba rozmawiać i nie powinno się ich wstydzić.
Niewielki format, niesamowite wnętrze - to pierwsze, co przychodzi człowiekowi na myśl, gdy trzyma tę książkę w rękach. Ale niech was to nie zmyli. „Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania” to jedna z tych książek, które zachwycają małych i dużych Czytelników od pierwszej strony. A autorkami tej wyjątkowej książki są: Bela Komoszyńska, Marika, Mela Koteluk, Natalia Grosiak, Natalia Moskal i Olga Stokłosa.
„Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania” to zbiór krótkich opowieści o emocjach, o których trudno rozmawiać dorosłym z dziećmi. Z niesamowitą wrażliwością poruszana jest cała gama emocji: od radości i smutku, poprzez gniew i wstyd do frustracji.
Podczas lektury kolejnych opowieści Czytelnik przygląda się sytuacjom z codziennego życia i razem z bohaterami mierzy się z kolejnymi problemami i towarzyszącymi im emocjami. Książka pozwala małym Czytelnikom zrozumieć i zaakceptować skrajnie odmienne, ale towarzyszące im na co dzień uczucia.
„Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania” to idealna pozycja książkowa do wspólnego czytania - po jednej opowieści lub w całości. I jestem pewna, że ten tytuł na stałe rozgości się w biblioteczkach małych Czytelników, którzy z przyjemnością będą powracać do bohaterów tej książki.
Mimo że jest to książka skierowana głównie do małych Czytelników, moim zdaniem dorośli również spędzą miło czas na lekturze tego tytułu.
Kupujcie i czytajcie, polecajcie innym Czytelnikom (tym małym i tym dużym),bo to książka wartościowa, do której warto od czasu do czasu powracać.

O emocjach trzeba rozmawiać i nie powinno się ich wstydzić.

Bardzo bylam ciekawa tej książki, mimo że jest dla dzieci. Jestem fanką Mariki i ze względu na nią, bardzo chciałam ją przeczytać. Tymbardziej, że była dostępna na empikgo:) Fajne, krótkie historie, które byc moze kiedys przeczytam tez swojej córce.

• Dzieciowe
  • Dzieciństwo W.
  • Malinka
  • Szczęśliwa posiadaczka

Dodaj cytat z książki Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci