Encyklopedia dla dzieci

Okładka książki Encyklopedia dla dzieci Wiesław Błach, Izabela Michta, Patrycja Wojtkowiak-Skóra, praca zbiorowa
Okładka książki Encyklopedia dla dzieci
Wiesław BłachIzabela Michta Wydawnictwo: Greg popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Greg
2022-04-10
2022-04-10
enycklopedia człowiek ekonomia pogoda świat Europa Polska zwierzęta dinozaury zawody wiersze rymowane

Encyklopedia dla dzieci Książka każdego bystrzaka! to publikacja pod redakcją Agnieszki Antosiewicz oraz Karoliny Rymut-Kościelniak. Zawiera bardzo liczne ilustracje, wiersze oraz bardzo lakoniczne informacje dotyczące konkretnych zagadnień.

Podzielona jest na następujące rozdziały:

- historia kraju,
- wielcy Polacy,
- święta,
- zwyczaje.

II. ŚWIAT, m. in. mapa, kontynenty.

III. KOSMOS.
od układu słonecznego po zaćmienia.

IV. POGODA.
wszystkie zjawiska.

V. KATASTROFY NATURALNE.

VI. LAS (typy lasów).

VII. KRAJOBRAZY.

VIII. ZWIERZĘTA ŚWIATA.
Podzielone na polskie oraz azjatyckie, afrykańskie, australijskie i europejskie.

IX. ZWIERZĘTA DOMOWE.

X. DINOZAURY.

XI. EKOLOGIA.

XII. CZŁOWIEK
Ciało i zawody ludzi.

XIII. POJAZDY.

XIV. EKONOMIA.
Praca, bankowość, handel i podatki.

Publikacja jest przystępna, kolorowa, przejrzysta, w twardej oprawie, o rozmiarze 210 x 295 mm., zachęca do przeglądania oraz pogłębiania wiedzy.

Podzielona jest na następujące rozdziały:

I. POLSKA
- podstawowe pojęcia związane z państwowością,
- miasta,
- góry,
- historia...

Encyklopedia zawierająca wiersze zebrane z innych tematycznych pozycji wydawnictwa, na przykład z mojej książki "Co warto wiedzieć o przyrodzie".

• Piękne ilustracje

Dodaj cytat z książki Encyklopedia dla dzieci