Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

Okładka książki Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych Matthew Walker
Okładka książki Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych
Matthew Walker Wydawnictwo: Marginesy popularnonaukowa
popularnonaukowa
Why We Sleep
Marginesy
2019-03-01
2019-03-01
Jacek Konieczny

Ta książka powinna być lekturą w szkole. Kompletnie zmienia spojrzenie na sen. Ogrom przydatnej wiedzy podanej w ciekawy i przystępny sposób, bez zbędnego rozwodzenia. Zabrakło mi odpowiedzi na parę pytań, ale i tak ta pozycja to totalny must have!

Każdy powinien przeczytać te książkę!

Każdy powinien przeczytać te książkę!

Pięć lat minęło od wydania tej książki i mimo, że już raz ja przeczytałam to ponowne, tym razem przesłuchanie, zostawia mnie w zachwycie, każda książka popularnonaukowa powinna być tak pisana. Mnóstwo tu wiedzy, a mimo to opowieść płynie jakby to była fabuła. Temat ciekawy i życiowy, eksperymenty interesujące, język przystępny, autor mimo, że pracuje w USA, uniknął męczącej amerykańskiej maniery powtórzeń. Super sprawa - polecam.

Niezła

Niezła

Swietna ksiazka, duzo cennych informacji dotyczacych snu i jego wplywu na zycie

Swietna ksiazka, duzo cennych informacji dotyczacych snu i jego wplywu na zycie

Po przeczytaniu tej książki stwierdzam, że moje dni są policzone, bo trudno jest utrzymać higienę snu według wytycznych zawartych w tej książce. Duża dawka wiadomości na temat snu. Czasem danych jest za dużo i trudno je zapamiętać, ale można z treści wyłuskać te informacje, które pomogą nam wzmocnić swoje wysypianie się. To dobre źródło wiedzy.

Potężna dawka informacji, które powinien poznać każdy człowiek.

Potężna dawka informacji, które powinien poznać każdy człowiek.

Ciekawa książka z masą ciekawostek na temat snu.
Bardzo dobra, żeby poznać funkcje snu REM i NREM, zrozumieć jak zmienia się sen w ciągu życia.
Momentami denerwowała mnie retoryka, że każdy koniecznie musi spać minimum 8 godzin na dobę i strata nawet godziny z tego snu niesie ze sobą straszne konsekwencję. Zupełnie inna retoryka niż w książkach mówiących o radzeniu sobie z bezsennością, napisanych przez lekarzy. Dlatego osobom, które zmagają się z bezsennością, polecam zachować lekki dystans.

Ciekawa książka z masą ciekawostek na temat snu.

Książka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem co moim zdaniem jest na duży plus. Przed przeczytaniem tej książki nie zdawałam sobie sprawy jak ważną funkcję w naszym życiu odbiera sen. Można z niej wynieść wiele ciekawych tez.

Garść bardzo ciekawych informacji na temat snu oraz jak on wpływa na nasz organizm. Na pewno warto przeczytać i trochę zmienić swoje nawyki.

Matthew Walker Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych Zobacz więcej