Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta

Okładka książki Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta Monika Magoska-Suchar
Okładka książki Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Pasierbica Gangstera (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pasierbica Gangstera (tom 2)
Niegrzeczne książki
2022-08-10
2022-08-10

Kolejna spora dawka emocji , dzieje się dużo.
Książka dla czytelników , które lubią mocny język i sporo przemocy. Jednak pojawia się najważniejsze uczucie- miłość głównych bohaterów, która potrafi przerwać wiele złego od innych wokół. Uważaj komu czynisz zło :) polecam.

Kolejna spora dawka emocji , dzieje się dużo.

🔥OPINIA 🔥

Tytuł: "Pasierbica Gangstera 2"VENDETTA
Autor: Monika Magoska-Suchar
Wydawnictwo: @niegrzeczneksiazki
#czytamzlegimi

To kontynuacja powieści o kontrowersyjnym związku gangstera i jego młodej pasierbicy. Ich miłość wybuchła wbrew wszelkim regułom społecznym i rodzinnym. Jednak szczęście Fabia i Chiary trwało bardzo krótko.
Gdy Chiara dowiaduje się że jej ukochany Fabio został uznany za zmarłego, jej życie legło w gruzach. Chiara została zmuszona do poślubienia Marca-brata Fabia,który po śmierci brata został donem rodu Candelora. Chiara była okrutnie traktowana przez męża, który ją gwałcił i poniżał.Jedynie prowadzenie fundacji i pomoc potrzebującym sprawiała jej radość i przynosiła ukojenie. Te dwa lata od śmierci ukochanego bardzo ją zmieniły.Marzy o tym aby w końcu uwolnić od męża i uciec. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze Vittoria. To bardzo tajemniczy mężczyzna w masce,który mimo swojego kalectwa oraz licznych ran i blizn postanawia za wszelką cenę pomóc Chiarze odzyskać wolność i zemścić się na rodzinie Candeloro.
Kim tak naprawdę jest Vittorio Scorazzi?
Czy Chiara uwolni się w końcu od męża tyrana? Czy Vittorio Scorazzi zdobędzie zaufanie Chiary?

To było po prostu genialne 🔥 Dostałam od autorki to co uwielbiam w romansach mafijnych czyli intrygi, strzelaninę,porwania, zemstę, tortury fizyczne i psychiczne oraz gorące sceny pełne namiętności 🔥 Czytając ją otwierałam oczy ze zdziwienia.Z każdą przeczytaną stroną napięcie rosło i nie sposób było się od niej oderwać.Fabuła książki jest bardzo intrygująca. Uwielbiam styl pisania autorki ❤️ Zakończenie kompletnie wbiło mnie w fotel. Pani Moniko tak mnie wciągnęła ta historia że zabieram się od razu za tom trzeci 🥰To książka idealna dla fanów romansów mafijnych.
Gorąco polecam 🔥❤️

🔥OPINIA 🔥

Tytuł: "Pasierbica Gangstera 2"VENDETTA
Autor: Monika Magoska-Suchar
Wydawnictwo: @niegrzeczneksiazki
#czytamzlegimi

Gdy Chiara dowiaduje się że jej...

Mija kilka lat i Chiara już nie jest tą samą osobą. Musiała szybko dorosnąć. Poczuła coś do nie odpowiedniej osoby. Musiała niestety za to zapłacić. Teraz straciła nadzieję na lepsze jutro. Utknęła w związku niechcianym. Mimo to chce być wolna. Z pomocą przychodzi jej tajemniczy Vittorio. Nie zna go, ale czuję że może ufać. Świetnie się czytało zwłaszcza po tym jak zakończył się pierwszy tom. A zakończenie wręcz powala.

Po tym, jak zakończyła się pierwsza część trylogii, nie mogłam tej serii odłożyć na dłużej, aby nie przekonać się, jakie będą dalsze losy bohaterów.

To, co otrzymałam w kontynuacji serii, było wielką mieszanką intryg i planu, który swoje podwaliny ma w uczuciu między dwojgiem bohaterów chcących to uczucie odzyskać i przetrwać.

A nasi bohaterowie mają nie lada wyzwanie, aby przetrwać. Chiara w prezentowanej części, mówiąc, że przechodzi piekło to mało powiedziane. Jeszcze chyba w żadnej z czytanych książek, aż tak bardzo nie współczułam bohaterce tego, co ją spotkało i nie miałam tak wielkiej ochoty, aby samej jej pomóc.

Cieszę się, że tej serii nie przygniótł romantyzm, który zawsze się pojawią w romansach mafijnych. Nie to, żeby go brakowało, co to, to nie. Jednakże przyjemnie było skupić się na drugim ważnym w tej części wątku — walce o honor i sprawiedliwość, co spowodowało, że tę serię oprócz szokujących zakończeń wyróżniają jeszcze dobrze zaznaczone schematy i zasady panujące w świecie mafii.

Jeśli lubicie romanse mafijne, a jeszcze nie mieliście okazji poznać bliżej twórczości Autorki, to myślę, że nie powinniście dłużej zwlekać i poznać tę serię jak najszybciej.

Warte uwagi:

🔵 Mimo iż od samego początku podejrzewałam, co też się będzie działo w tej części, to i tak z zapartym tchem śledziłam prezentowane wydarzenia. Byłam bardzo ciekawa reakcji poszczególnych postaci na to, co los ma dla nich w planach oraz tego, jakie będą konsekwencje podejmowanych przez nich decyzji.
🔵 Autorka nie cacka się z nami, opisując niektóre wydarzenia z dokładnością przyprawiającą ciarki na placach. Osobiście bardzo mi się to podobało, gdyż tego oczekuje od romansów mafijnych, mają być realistyczne i brutalne, choć wiem, że nie każdemu to przypadnie do gustu.
🔵 Tak jak wspominałam, wydarzenia w tym tomie były dla mnie dość przewidywalne, ale zakończenie spowodowało, że sama nie wiem, co o tym myśleć i z niecierpliwością czekam, aż będzie mi dane przeczytać ostatni tom i cieszę się, że już czeka na mnie na półce.

A nasi bohaterowie mają nie lada wyzwanie,...

🔥❤️‍🔥⚡️
Fragment:
„Nie będę cię oceniać przez pryzmat wyglądu, już ci to mówiłam. Oczy to zły doradca. Patrzę sercem, jak chciałeś! „

Mój opis:
TACY JAK ON NIGDY NIE REZYGNUJĄ. TAKA MIŁOŚĆ ZDARZA SIĘ RAZ NA MILION.

Chiara wbrew wszystkim i wszelkim konwenansom pokochała Fabio Candeloro i zapłaciła za to najwyższą cenę.
Odebrano jej miłość życia jak sadziła i jest więźniem w niechcianym związku, więźniem samotności, poniżenia i bólu . Czuje się samotna i jest u kresu wytrzymałości. Kilku krotnie próbuje uwolnić się od samozwańczego dona Candeloro, ale zawsze bez skutku i tragicznym w skutkach finałem dla niej. Kiedy po raz kolejny podejmuje próbę ucieczki z wyspy z pomocą przychodzi jej tajemniczy Vittorio Sorazzi. Mężczyzna skrywa twarz i tożsamość pod maską. Czy Chiara może mu zaufać? Czy krwawa wojna, którą rozpęta Vittorio pogrąży i pochłonie ich i całą wyspę?
Młoda kobieta ma świadomość, że wiele ryzykuje współpracując z człowiekiem w masce, ale nic nie łączy ludzi bardziej niż wspólny wróg i vendetta. Wie w jakim przyszło żyć jej świecie - w świecie mafii, który jest brutalny i nie ma litości dla nikogo. A mężczyźni z tego świata jak kochają to na śmierć i życie. Czy Vittorio będzie jej wybawieniem czy przekleństwem i zgubą?

Byłam zafascynowana pierwszą częścią. Druga była jeszcze bardziej zaskakująca i niesamowita - emocje są wręcz namacalne i odczuwalne. Finał pierwszej części był zaskakujący ale drugiej powala na kolana… polecam wszystkim i zamawiam cześć trzecią!

🔥❤️‍🔥⚡️
Fragment:

Mój opis:
TACY JAK ON NIGDY NIE REZYGNUJĄ. TAKA MIŁOŚĆ ZDARZA SIĘ RAZ NA MILION.

Odebrano jej miłość życia jak sadziła i jest więźniem...

Chiara mimo iż kilka lat minęło od śmierci jej ukochanego nadal cierpi. Co gorsza jest w piekle. Zmuszona do zaślubin jest przy mężu, który ja bije, poniża i gwałci.
Żyjąc tak z dnia na dzień w beznadziei poznaje tajemniczego mężczyznę w masce, który za nic nie chce pokazać jej swojej twarzy.

Czy młoda kobieta dowie się kim jest Vittorio ?
Czy uda się jej uwolnić z macek męża tyrana ?
Czy Chiarze udało się zapomnieć o miłości swojego życia ?
Tego musicie dowiedzieć się sami.

Bardzo polubiłam się z piórem autorki i drugi tom pochłonęłam w jeden dzień.
Akcja jak w poprzedniej części zaczyna się od pierwszych stron i nie mamy tutaj czasu na nudę.
Co do bohaterów, to mamy duże zmiany.
Chiara dorosła i spoważniała. Już nie jest tą małą smarkulą😅. Marco, brat Fabia przez zazdrość i wydarzenia z pierwszej części zmienił się o 180 stopni i to w złą stronę. A co do Fabia to sami musicie się przekonać 😉. Doszli też bohaterowie drugoplanowi, ale trzymają się bardziej na boku.
Fabuła jest dobrze napisana i wciąga czytelnika. A takiego zakończenia się nie spodziewałam.

Czy młoda kobieta dowie się kim jest Vittorio ?
Czy uda się jej uwolnić z macek...

,,Był dla mnie wielką zagadką. Udowodnił mi, że jest w nim czujność i tkliwość. Gdy mnie dotknął, miałam wrażenie, że znam ten dotyk, tę bliskość..."

Wielki Fabio Candeloro nie żyje... Następca, przyszły Don. Wiódł bardzo krótkie, ale intensywne życie przy boku Chiary, byli szczęśliwi... Teraz kobieta stała się żoną Marca Candeloro, który jej nie szanuje... Między nimi nie ma żadnego uczucia prócz nienawiści. Mężczyzna ją poniża, bije, gwałci... A ona nic z tym nie może zrobić. Jej serce należeć będzie już tylko do Fabia.

Chiara przeszła przez piekło i nadal w tym piekle jest. Prowadzi fundację, która jest dla niej wszystkim. Na swojej drodze spotyka tajemniczego Vittoria, który chce odbić kobietę z rąk Marca. Pragnie zniszczyć to, co stworzył nowy Don, a na końcu chce zostać władcą Sardynii. Mężczyzna ten żyje w ukryciu, nigdy nie ściąga swojej maski, która zasłania pewną część jego twarzy, do tego nosi rękawiczki na dłoniach, aby zasłonić je przed publiką.

📚 Kim jest Vittorio?
📚 Dlaczego nie rozstaje się z maską i rękawiczkami? Co pod tym skrywa?
📚 W co przeobrazi się relacja Vittorio i Chiary?📚 I najważniejsze... Czy Marco Candeloro upadnie do piekieł?

Wow, wow, wow... To jest to 🔥🔥 Uwielbiam, ubóstwiam, kocham ❤️ Tak mi brakowało tej historii. Istne szaleństwo, a jakie zdziwienie, kiedy pewne fakty ujrzały światło dzienne. Podziwiam Chiarę za jej odwagę, wytrwałość. W tej książce dzieje się bardzo wiele. Nielegalne transporty, wojna dwóch zwaśnionych rodów, tęsknota za ukochaną osobą, straszenie z zaświatów... Totalny rollercoaster 🔥🥵 O stylu autorki dużo nie muszę pisać... Bez dwóch zdań potrafi zaciekawić czytelnika od pierwszej strony książki. Nie ma tu zbędnych i długich opisów, które męczą. Są konkrety, bardzo istotne konkrety. Fabuła stworzona jest w taki sposób, że niczego nie można się domyślić, a autorka, kiedy nam to wyjaśnia, doprowadza do zdziwienia, szoku, niedowierzania 🤯 Co tu więcej pisać? Oprócz tego, że polecam całym sercem, to również nie mogę się doczekać aż poznam trzecią część!

PS. zakończenie zwaliło mnie z nóg i DROGA AUTORKO mam nadzieję, że odkręcisz to w tomie trzecim 🙏🏻❤️

polecam

polecam

💥 RECENZJA 💥
"Wyglądał przerażająco. Gdyby jeszcze miał skrzydła, zyskałabym stuprocentową pewność, że był aniołem. Upadłym aniołem, którego zesłało piekło."

Współpraca reklamowa z @niegrzeczneksiazki

Ciara mimo upływu lat od śmierci Fabio, wciąż cierpi. Teraz jako żona jego brata, każdego dnia, tkwi w piekle na ziemi. Przez stratę cierpi jej dusza, przy boku Marco, codziennie ciało, które służy jako zabawka. Marco rośnie w siłę, wierzy w swoją władzę, niestety na jego drodze staje nieznany Vittorio, człowiek ukrywający się za maską, próbując krok po kroku odebrać mu wszystko. Najpierw pragnie uwolnić Chiarę, później przejąć tereny, na sam koniec całkowitą władzę. Kim jest nieznany, zamaskowany i przebiegły typ? Napędza go chęć zemsty za niecne uczynki z przed lat. Tajemnicza postać, zmieniająca życie wielu, dla jednych jest końcem, dla innych ratunkiem.

Od samego początku druga część losów Chiary bardzo mnie pochłonęła. Jest to niesamowicie tajemnicza, skomplikowana i zawiła książka. Zdecydowanie zalecam przeczytać poprzednią część, bez niej ciężko będzie wczuć się w fabułę, bowiem ta pędzi jak szalona. Fabio ginie w tragicznych okolicznościach, teraz Chiara tkwi w związku pozbawionym wszelkich uczuć. Miłość odeszła razem z ukochanym, ale na choryzoncie pojawia się nieznajomy, który skrywa swoje oszpecone bliznami oblicze, za maską. Pragnie uwolnić kobietę z rąk tyrana, tym samym na nowo budząc jej uczucia do życia. Chiara patrzy sercem i duszą, nie na zewnętrzną pokrywę. W jej życiu zbyt wielu pięknych ludzi, ukrywało paskudne wnętrza. Czeka ich wielka bitwa, gdzie ceną jest wolność, zmiany władzy, odzyskanie majątku i sprawiedliwość, która czekała zbyt długo. Bardzo emocjonalnie wykańczająca, pochłaniająca bez reszty i niezwykle porywająca. Polecam z czystym sumieniem i nie mogę się doczekać kolejnej części, bowiem ponownie zakończenie powaliło na kolana, wprawiając w osłupienie. Jak tak Monika będzie kończyła swoje książki, to chyba będę musiała je czytać ze środkami uspokajającymi.

💥 RECENZJA 💥

Współpraca reklamowa z @niegrzeczneksiazki

Powiem szczerze, że trochę mniej mnie porwała ta książka aniżeli tom pierwszy. Mogę tylko się domyślać, że to efekt czytania "na raty". Przeczyta się pierwszy tom, a potem trzeba czekać na kolejny, w międzyczasie emocje stygną. Kiedy więc pojawia się ten wyczekiwany tom to jednak odbiór jest bardziej "na trzeźwo" niż pod wpływem wydarzeń z wcześniejszego tomu. Szkoda, że autorzy nie wydają tomówek od razu. W moim odczuciu to czekanie wpływa negatywnie na odbiór kontynuacji. Oczywiście nie była zła, ale pamiętam, że cz.1 była o wiele lepsza.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta