Stacja "Ocalenie"

Okładka książki Stacja "Ocalenie" Dan Abnett
Okładka książki Stacja "Ocalenie"
Dan Abnett Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Duchy Gaunta (tom 13) Seria: Czarna Biblioteka fantasy, science fiction
Duchy Gaunta (tom 13)
Czarna Biblioteka
Salvation's Reach
Copernicus Corporation
2022-05-13
2022-05-13
9788382320459

Okładka książki Bezprawie: Wojna o bydło, Z prochu w proch Dan Abnett, Phil Winslade
Bezprawie: Woj... Dan Abnett, Phil Wi...
Okładka książki Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Lee
Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Le...

Napisałem recenzje o kilku poprzednich tomach cyklu. O tym mogę powiedzieć, że nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle pozostałych. Wyłącznie dla fanów Duchów Gaunta.

Najmniej lubiany przeze mnie tom cyklu.

Główny wątek fabularny logicznie kontynuuje wydarzenia z Krwawego Paktu. Dostajemy więcej Imperialnej Marynarki Wojennej, nieco Adeptus Astartes oraz plejadę nowych postaci.

Niestety miałem wrażenie, że część z nich została dodana w imię zapełnienia książki treścią i wątkami relacyjnymi. Mamy też powrót motywu wewnętrznej intrygi w szeregach. Rozpisanego raczej szablonowo, wtłaczającego zaangażowane postaci w raczej nieudolne i jednowymiarowe szablony.

Mimo wszystko polecam. Moja krytyka dotyczy przede wszystkim wątków pobocznych. A ktokolwiek dotarł tak daleko w cyklu i tak będzie zadowolony z kolejnego tomu.

Najmniej lubiany przeze mnie tom cyklu.

Opowieść od A do Z, przedstawiająca Szykowanie się , podróż do celu i sama bitwa. Fajnie że książki Abnetta dają coś nowego a nie samą tylko wojnę. Mamy nowe wątki z Merynem, z próbą sabotażu x2 i oczywiście Kosmiczni Marines o nich się najfajniej czytało.

Gaunt wraz ze swoim regimentem jak zawsze wybiera się na misję przez innych nazywaną samobójczą. Udają się do stacji o nazwie "Ocalenie" która znajduje się w rękach wroga i stanowi jego ośrodek badań.
Tym razem przed wyruszeniem regiment dostaje wzmocnienie w postaci dodatkowych oddziałów z kilku planet a nawet ORKIESTRĘ tak to nie żart taki oddział także dołącza do Duchów. Oprócz nich pojawią się w tym tomie także kosmiczni marines w zatrważającej liczbie trzech każdy z innego legionu a także niespodzianka której Gaunt się nie spodziewał, ale bez spoilerów.
Akcja która ich czeka może się okazać ich największym sukcesem lub najdotkliwszą porażką.
Książka ma wartką akcję która jest prowadzona oczywiście wielowątkowo, jak szturm na stację, czyta się ją przyjemnie i człowiek zastanawia się co dalej bo oczywiście koniec zapowiada dalszy ciąg tej przygody.

• Nowe S-F
  • Mam i nie oddam
  • Warhammer

Dodaj cytat z książki Stacja "Ocalenie"