Pluskwiak cętkoskrzydły

"Oto jeden z najbardziej spektakularnych przedstawicieli rzędu pluskwiaków". Pluskwiak cętkoskrzydły jest rzeczywiście ciekawym i wyróżniającym się owadem. Prawdziwy okaz tego bezkręgowca dołączony został do dwudziestego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". O pluskwiakach ten numer jednak zasadniczo nie traktuje. Numer omawia drapieżne modliszki.
W dziale "Z bliska..." znajdziemy dwa artykuły. Jednostronicowy, wstępny pt. "Fascynujące owady" oraz dwustronicowy pt. "Przerażający wygląd", który pokazuje i opisuje budowę modliszek. Dział "Środowisko" to dwustronicowy artykuł "Poszukiwacze słońca". W artykule np. ukazane zostały ciekawe gatunki modliszek. W dziale "Zwyczaje" odnajdziemy artykuł pt. "Zasadzka w krzakach". Na dwóch stronach opowiedziano głównie o zalotach, diecie, rozmnażaniu i życiu w ukryciu modliszek. Dział "Obrona i atak" reprezentuje artykuł pt. "Bezwzględni myśliwi". Artykuł to dwie strony informacji o głównych ofiarach i wrogach modliszek oraz sposobach obrony przed wrogami u tych owadów. Dział "Niezwykła natura" to dwustronicowy artykuł pt. "Niebezpieczne związki". W artykule tym czytelnik przeczyta o różnych zwierzętach, u których kopulacja nie wygląda często zbyt różowo. W dziale "Mity i legendy" został umieszczony jednostronicowy artykuł pt. "Bogini Amazonek", który mówi o powiązaniach Amazonek z modliszkami. Ostatnia strona (z tej strony pochodzi pierwsze zdanie tejże opinii) przedstawia najważniejsze informacje o okazie dołączonym do numeru dwudziestego.
Ocena bardzo dobra. Duża ilość dobrze dopasowanych ilustracji. Dużo faktów o modliszkach, ciekawostek, interesujących informacji. 7/10.

W dziale "Z...

Bohaterkami dwudziestego numerze serii "Prawdziwe owady, pajęczaki i inne robaki" są modliszki. W numerze opisano budowę ciała tych stawonogów, występowanie na mapie świata, cykl życia, rozmnażanie, metody polowania i obrony przed wrogami. Ponadto możemy poznać kilka ciekawostek na temat modliszek.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Opinia opublikowana na moim...

• 🏡Posiadam $
  • Gatunek: literatura popularnonaukowa
  • 🔚Ukończone w roku 2022 ◄

Dodaj cytat z książki Pluskwiak cętkoskrzydły