Jak stworzyć niezwykły warzywnik

Okładka książki Jak stworzyć niezwykły warzywnik Danuta Młoźniak
Okładka książki Jak stworzyć niezwykły warzywnik
Danuta Młoźniak Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO poradniki
poradniki
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2022-01-20
2022-01-20
warzywnik ogród rośliny poradnik ogrodnictwo uprawa

“Zdrowa gleba to zdrowy ogród i rośliny. O tej ścisłej zależności musimy pamiętać, zakładając ogród.”
Mam swój ogród od wielu, wielu lat. Modyfikowałam go wielokrotnie, bo zawsze były inne priorytety upraw. Wspierałam się różnymi przykładami sąsiadów i znajomych, ale przede wszystkim bazowałam na programach telewizyjnych takich jak "Maja w ogrodzie" czy "Rok w ogrodzie". Tam właśnie poznałam autorkę książki "Jak stworzyć niezwykły warzywnik", panią Danutę Młoźniak. Podobały mi się jej pokazowe ogrody, więc chciałam mieć jej poradnik dla siebie. Lecz gdy otrzymałam to na końcu książki jest informacja, że to jest jej trzecia książka i że pani Danuta wydała wcześniej jeszcze dwa poradniki..., więc pomysły na prezent dla mnie już mam gotowe.
Wracając do tego poradnika, to muszę dodać, że jest bardzo pięknie wydany. W twardej oprawie a w środku oprócz wielu bardzo praktycznych porad znajdziemy również bardzo dużo kolorowych fotografii przedstawiających pomysły autorki zastosowane w swoim ogrodzie.
Musze przyznać, że pani Danuta ma naprawdę wspaniałe pomysły i potrafi je praktycznie wdrożyć w życie. Z niezwykłą wrażliwością i umiejętnością łączenia kolorów i kształtów nie tylko warzyw, ale również roślin ozdobnych podpowiada nam jak stworzyć samemu wymarzony i niezwykły warzywnik.

“Tajemnica sukcesu wspaniałego wyglądu warzywnika tkwi w dość ciasnym posadzeniu warzyw. Nie bójmy się, że rośliny są za blisko siebie. Nie będą rosły chwasty, ogród stanie się bujny, bo będzie widać więcej kolorów i liści niż gołej ziemi. Poza tym wkrótce przecież rozpoczniemy... wyrywanie.”
Znakomite zdjęcia tak bardzo pobudzają naszą wyobraźnię, że aż wręcz zachęcają do pracy w ogrodzie. Szkoda tylko, że dopiero w marcu można cokolwiek zacząć działać. Ja sama zauważyłam, że warzywa są nie tylko zdrowe, ale również piękne. Jeśli korzystając z rad pani Danuty posiejemy lub posadzimy na swoich grządkach, to same w sobie będą stanowiły ozdobę naszego ogrodu. Uroda roślin warzywnych gwarantuje nam satysfakcję z ich uprawy, a także zachęci do dalszej modyfikacji i upiększania naszego ogrodu.
Polecam.

• Ogród