Samoloty ZSRR w II wojnie światowej

Okładka książki Samoloty ZSRR w II wojnie światowej Edward Ward
Okładka książki Samoloty ZSRR w II wojnie światowej
Edward Ward Wydawnictwo: Alma-Press Seria: Panorama techniki wojskowej militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
2022-01-01
9788370208493
Grzegorz Siwek

Okładka książki Niemieckie samoloty I wojny światowej Ronny Bar, Edward Ward
Niemieckie sam... Ronny Bar, Edward W...

7/10

7/10

„Szybki przewodnik”
„Samoloty ZSRR w II wojnie światowej to kolejna pozycja z serii Panorama Techniki Wojskowej.
Autor Edward Ward przedstawił nam następujące samoloty:
1. Myśliwce:
I-15, I-153, I-16, I-185, ŁaGG-3, MiG-1, MiG-3, Pe-3, Jak-1, Jak-7B, Jak-9, Jak-3, Ła-5, Ła-7, BI-1, P-40, Hawker Hurricane, P-39, P-63, Supermarine Spitfire, P-47.
2. Bombowce i samoloty szturmowe:
TB-3, Po-2, SB-2, UT-1, DB-3, Su-2, Ar-2, Jak-2, Jak-4, Pe-2, Jer-2, Ił-2, Pe-8, Tu-2, A-20, Handley-Page, Hampden, B-25.
3. Samoloty rozpoznawcze i transportowe:
Tupolew R-6, ANT-9, Polikarpow R-5, R-Z, Nieman R-10, Vultee V-11, Kamow A-7, Gribowski G-11, Kolesnikow – Cybin KC-20, Antonow A-7, Jak-6, Szczerbakow Szcze-2, Curtiss O-52 Owl, C-47, Armstrong Whitworth, Albemarle.
4. Wodnosamoloty i lotnictwo morskie:
Tupolew TB-1P, MTB-1, MTB-2, Szawrow Sz-2, Beriew MBR-2, Be-2, Be-4, Czetwierikow MDR-6, Consolidated PBY Catalina, Vought OS2U.
Każdemu samolotowi poświęcono rys historyczny i podstawowe dane techniczne. Opisom towarzyszą rysunki z barwnymi sylwetkami maszyn, oraz zdjęcia. Niekiedy niektóre typy są przedstawione w postaci dużej barwnej wklejki całostronicowej. Co do tekstu, to zdarzają się zapożyczenia z rosyjskiej propagandy. Część z nich wyłapuje tłumacz, ale trzeba być czujnym.
Książka w miękkiej oprawie, klejona. Przyzwoity przewodnik po większej części rosyjskiego lotnictwa. Dla każdego.

„Szybki przewodnik”
Autor Edward Ward przedstawił nam następujące samoloty:
1. Myśliwce:
2. Bombowce i samoloty...

• Militaria
  • WW II