The Bad Beginning

Okładka książki The Bad Beginning Lemony Snicket
Okładka książki The Bad Beginning
Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: A Series of Unfortunate Events literatura dziecięca
literatura dziecięca
A Series of Unfortunate Events
The Bad Beginning
Egmont Polska
2012-09-01
2012-09-01

To jest bardzo znana seria dla młodszych czytelników, ale poleca ją również sporo osób dorosłych. Powstał też serial, który dodatkowo przyczynił się do wzrostu jej popularności.

Trochę byłam jej ciekawa i pomyślałam sobie, że może będzie to dobra okazja, żeby przeczytać po angielsku, bo nie mam potrzeby używać tego języka na co dzień, więc mój poziom jest jaki jest...

I pod tym względem był to dobry wybór - dla kogoś kto chce sobie poćwiczyć język, na jakimś oryginalnym, nie bardzo trudnym tekście, ale jeżeli chodzi o treść to szczerze mówiąc nie rozumiem zachwytów.

Tzn. wiem, że jest to książka dla dzieci, więc nie dziwi, że nie jest bardzo rozbudowana fabularnie; i tak, zauważam, że autor miał oryginalny pomysł na styl w jakim jest pisana - specyficzny język, wtręty narratora, ten klimat, że "nie ma happy endów" itp., ale mimo wszystko nie wciągnęła mnie ta historia. Nie było w niej nic, co by mnie, jako osobę dorosłą, zainteresowało. Przynajmniej w tej części. Nie wiem, być może w późniejszych jest lepiej? Choć wiedząc, że nie mam zamiaru sięgać po kolejne, chciałam z ciekawości znaleźć opinie jak to się kończy (całą seria) i z tego co wygooglowałam to zakończenie też jest chyba dość rozczarowujące.

Dla mnie ten pierwszy tom jest przeciętną książką - pomijając język, dość zwyczajna opowieść dla dzieci.

Może dodam jeszcze, że mnie trochę denerwują takie motywy w książkach, nawet mimo, że są to książki dla dzieci - gdy np. główny antagonista ma plan, który w prawdziwym życiu z perspektywy dorosłego, nie miał by w ogóle prawa bytu, bo jest zwyczajnie bzdurny a w książce dorośli nie wiedzą co z tym fantem zrobić i zachowują się jak dzieci (finał przedstawienia teatralnego).

I...

Lemony Snicket The Bad Beginning Zobacz więcej