Wysoka stawka

Znak Literanova
2022-06-06
2022-06-06
Krzysztof Skonieczny

Danielle Steel to autorka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z najpopularniejszych autorek na świecie. Najbardziej znana z romansów, które są wyważone i trzymają klasę.
Nie bez powodu została okrzyknięta bestsellerową autorką powieści obyczajowych.

Jedna firma.
Pięć kobiet.
Wielkie ambicje.
"Fletcher and Benson" to prestiżowa agencja telentów, w której spotyka się pięć kobiet. Różnią się wiekiem, pozycją zawodową i doświadczeniem.
To co je łączy to determinacja i odwaga z jaką walczą o każdy dzień.
Jane jest asystentką, marzy o założeniu własnej firmy.
Hailey to agentka literacka, która po tragicznej śmierci męża została sama z trójką dzieci.
Francine to surowa szefowa działu literackiego, która po rozwodzie zmaga się z problemami finansowymi.
Merriwether to dyrektor finansowa, której mąż jest zazdrosny o jej pozycję w pracy.
Allie agentka dramatyczna i jej romans.
Co z tego wszystkiego wyniknie?
Co skrywa się za drzwiami agencji talentów?
"Wysoka stawka" to świetnie napisana powieść obyczajowa ukazująca realia dzisiejszego świata.
Jak trudno jest pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Pracę, która całkowicie pochłania i aby wieść godne życie trzeba dużo poświęcić.
Autorka poruszyła na przykładzie tej historii problem wykorzystywania pozycji i stanowiska w firmie. Poruszyła problem z którym zmaga się wiele kobiet nagabywania, obmacywania, niemoralnych propozycji, prób gwałtu i szantażu.
Szczerze Wam polecam ten tytuł.

Nie bez powodu została okrzyknięta bestsellerową autorką powieści obyczajowych.

Jedna firma.
Pięć kobiet.
Wielkie ambicje.
"Fletcher and Benson" to prestiżowa agencja telentów, w której...

Książka opowiada losy pięciu kobiet, które spotykają się pewnego dnia w agencji talentów Fletcher and Benson. Każda z kobiet jest inna lecz tak samo uparta i waleczna.

Asystentka, agentka literacka, surowa szefowa, agentka dramatyczna, dyrektor finansowa.

Każda z nich ma jakieś osobiste problemy, z którymi musi mierzyć się każdego dnia.

Firma jako całość skrywa wiele sekretów. Jane po ich odkryciu chce je ujawnić.

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

Kolejna książka Danielle Steel, w której zatraciłam się bez reszty. Uwielbiam takie życiowe historię, które sprawiają, że czytelnik może odnaleźć siebie.

Tym razem autorka przedstawiła historię pięciu różnych kobiet. Jednak ich historię łączą się, jak później się dowiadujemy.

Dla każdej z nich sukcesem jest coś innego. Każda jednak jest ambitna. Jedna mniej, inna bardziej ale jednak.

To książka, która pokazuje, co to znaczy "wyścig szczurów" oraz jak wiele trzeba poświęcić by znaleźć się wyżej w hierarchii.
Przetrwają najsilniejsi.

Wiele wyrzeczeń spotkało nasze bohaterki. Czy im się to opłaciło? Koniecznie przeczytajcie "Wysoką stawkę" i dowiedzcie się tego. Ja jestem kolejny raz zadowolona z lektury książki Danielle Steel. Uwielbiam jej książki. Niebawem z pewnością sięgnę po kolejny tytuł.

Firma jako całość skrywa wiele...

Jedna firma. Pięć kobiet. Wielkie ambicje.
Stawka jest wysoka.
Fletcher and Benson to prestiżowa agencja talentów, w której spotyka się pięć kobiet. Różni je wiek, doświadczenie i pozycja zawodowa. Łączą je natomiast determinacja i odwaga z jakimi stawiają czoła codziennym wyzwaniom.
Ambitna Jane marzy o założeniu własnej firmy, ale na razie musi zadowolić się posadą asystentki. Agentka literacka Hailey została sama z trójką dzieci po tragicznej i przedwczesnej śmierci męża. Francine, surowa szefowa wydziału literackiego, zmaga się z problemami finansowymi po rozwodzie. Namiętny romans agentki dramatycznej Allie z jednym z klientów zaczyna zagrażać jej karierze. Wydaje się, że dyrektor finansowa Merriwether ma wszystko – dopóki zazdrość męża o jej pozycję w pracy nie zaczyna wymykać się spod kontroli.
Jane szybko zdaje sobie sprawę, że za drzwiami agencji kryją się brudne sekrety. Chociaż ma mniej siły przebicia w porównaniu ze swoimi koleżankami, jest zdeterminowana, by ujawnić prawdę.

Historia ukazuje piątkę kobiet, które łączy ich praca, kariera, mają zapewnioną barierę finansową, ale i mają swoje tajemnice, które później wychodzą na jaw. Każda z nich ma swoje cele i misje, odwagę i determinację. Pytanie, czy warto się tak poświęcać dla kariery, pracy, nie mając w ogóle życia rodzinnego i towarzyskiego. Ta ksiązka daje do myślenia, czytelnik zadaje sobie pytania czy jest warte poświęcanie się dla pracy? Wysoka Stawka to książka, w której się zatraciłam, Typowo kobieca. Jest tutaj taka próba utrzymania równowagi między życiem osobistym, a pracą, ale czy się to bohaterkom uda? Mamy tutaj intrygującą fabułę, ukazuje jak wiele trzeba osiągnąć, aby być na szczycie kariery, potrzeba wielu wyrzeczeń, cierpliwości, a nie zawsze się to opłaca. Wysoka stawka to pozycja, która wciąga, zmusza do refleksji, emocjonalna i wzruszająca. Podobała mi się i mam kolejne jej dzieła w planach.

Jedna firma. Pięć kobiet. Wielkie ambicje.
Stawka jest wysoka.

“Wysoka stawka” to historia opisująca losy pięciu kobiet - Jane, Hailey, Francine, Allie i Merriwether - które łączy prestiżowa agencja talentów Fletcher and Benson. Wiele ich różni, jednak łączy ich determinacja i odwaga w dążeniu do osiągnięcia zaplanowanego celu i osiągnięcia sukcesu. Są w stanie wiele poświęcić, ale czy gra jest warta świeczki? Jakie brudy za zamkniętymi drzwiami skrywa akcja Fletcher and Benson? Oraz najważniejsze czy prawda ujrzy światło dzienne?

Jest to moje trzecie spotkanie z twórczością autorki i przyznam, że z początku ta książka troszkę mnie przytłoczyła. Pierwsze strony zawierały jak dla mnie za dużo informacji. I jestem wstanie to zrozumieć, że autorka wprowadza nas w tą historię, jednak u mnie skończyło się to odłożeniem książki na kolejny dzień. Później już było znacznie lepiej, gdyż powrócił ten klimat książek Danielle Steel, który poznałam, znów poczułam się zaintrygowana, aby poznać tą historię.

Odstawmy na moment moje odczucia i skupmy się na fabule. I tym razem autorka mnie nie zawiodła i stworzyła dla nas historię, która ponownie przykuwa uwagę i zachwyci wielu czytelników. Moją przykuła z pewnością. Autorka w dużej mierze skupiła się na tym czym jej sukces i jaka jest stawka za jego osiągnięcie. Każda z głównych bohaterek miała swoją własną definicję sukcesu, do której dążyła. I patrząc na to szerzej, w tej książce dostajemy tak naprawdę pięć różnych historii, które wspólnie tworzą bardzo fajną, spójną całość.

Mimo, mojej początkowej obawy co do tej historii, to tak naprawdę czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Autorka po raz kolejny poruszyłą bardzo ważny temat w swojej książce. Tym razem padło na trudny temat molestowania seksualnego. Miejsce pracy powinno być bezpieczną przestrzenią dla pracowników. Niestety kobiety w Fletcher and Benson nie mogły czuć się bezpieczne.

Polecam Wam sięgnąć po tą historię, dajcie się jej rozkręcić, a nie będziecie żałować. 🦋

Fletcher and Benson to prestiżowa agencja talentów, w której spotyka się pięć kobieta.
Każda z nich jest inna i pomimo tego, że tak dużo ich różni. Są rzeczy, które łączą je determinacja, odwaga w dążeniu do celu i swoich pragnień. Każda z nich ma swoje osobiste problemy, ale w pracy dają z siebie zawsze wszystko.

Są w stanie poświęcić naprawdę wiele, aby osiągnąć swój sukces zawodowy.

Czy to wszystko im się opłaci ❓

Jakie sekrety skrywa agencja Fletcher and Benson❓

Danielle Steel po raz kolejny udowadnia mam jak wspaniałą jest pisarką.
Potrafi sprawić, że czytelnik w jej powieściach zatraci się bez reszty.
Po raz kolejny podoba mi się ukazanie historii w taki sposób.
Mamy tutaj pięć różnych kobiet, a wszystko tak ładnie łączy się w całość.
Dla każdej z nich sukces to zupełnie inna definicja życia.
Są w stanie zrobić co innego, aby ten sukces osiągnąć.
Sytuacje, w której dochodzi do molestowania w pracy nie powinna mieć miejsca. Każda osoba niezależnie od zajmowanego stanowiska powinna czuć się bezpiecznie w swojej pracy.
Żadna granica nigdy nie powinna zostać naruszona.

Wielkie 👏 w stronę pisarki za stworzenie wspaniałej powieści.
Od lat  jestem wielką fanką @officialdaniellesteel

„Wysoka stawka” to historia kobiet, które z trudem balansują między życiem osobistym a pragnieniem sukcesu.

Kochani polecam Wam sięgnąć po ten tytuł.

Obiecuję, że nie pożałujecie tej decyzji.

Są w stanie poświęcić naprawdę wiele, aby osiągnąć swój...

Danielle Steel jest światowej sławy pisarką, której powieści zdobywają listy bestsellerów. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ amerykańska autorka tworzy historie, które chwytają za serce, wpadając do naszej wyobraźni. Najnowsza powieść pt. „Wysoka stawka” to kolejna perełka w twórczości Danielle Steel.
Autorka zaprasza nas do świata pięciu kobiet, które w drodze po sukces, rozwijają swoje pasje oraz ambicje związane z karierą zawodową. Jane, Hailey, Francine, Allie i Merriwether to bohaterki powieści „Wysoka stawka”, które pracują w prestiżowej agencji talentów Fletcher and Benson. Kobiety mają ogromną determinację aby odnieść sukces. Ich odwaga zadziwia, ale również pokazuje nam, że pragnienie sukcesu wymaga poświęceń.
Jane Addison mieszka w West Village. Jej marzeniem jest wydawanie własnego czasopisma, pragnie zostać właścicielką niewielkiego wydawnictwa. Swą karierę rozpoczyna od pracy w charakterze asystentki.
Hailey mieszka w West Side. Kobieta jest agentką literacką. Po tragicznej śmierci męża, samotnie wychowująe trójkę dzieci. W pracy nigdy nie narzeka na swoją sytuację w prywatnym życiu. Te zawodowe traktuje priorytetowo, zawsze stawia czoła służbowym wymaganiom.
Francine jest szefową wydziału literackiego. Do spraw zawodowych podchodzi surowo. Zaś w życiu prywatnym nie układa się po jej myśli – rozwód i problemy finansowe spędzają jej sen z powiek.
Allie fascynowała się pracą z młodymi aktorami. Zawsze chciała być na świeczniku. Jej dążenie do sukcesu swojego oraz „jej podopiecznych” było dla Allie sensem pracy. Dodawało jej wiatru w żagle. Skupiona na własnym wyglądzie i karierze nie myślała o kimkolwiek innym.
Merriwether mieszka w East Eighty-Fourth Street. Jest dyrektorką finansową. Wydawałoby się, że w życiu osiągnęła już wszystko. Niestety jej sukcesy spotykają się z zazdrością męża Jeffa.
„Wysoka stawka” to nie tylko historia pięciu ambitnych kobiet. To również zaproszenie za kulisy agencji, która kryje brudne sekrety. Historia ta pokazuje nam, że „wyścig szczurów” rządzi się swoimi prawami, a sukces odniosą osoby o silnym charakterze.
Danielle Steel stworzyła kolejną intrygującą historię, w której zatopicie się już od pierwszych stron. To bardzo ciekawe spojrzenie na sukces, który okupiony jest wieloma wyrzeczeniami, a gra nie zawsze jest czysta. Jednak czystą przyjemnością jest lektura tej książki. „Wysoka stawka” zaraz po przeczytaniu trafia na moją półkę NIK – Najlepszych Interesujących Książek.
Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak

Autorka zaprasza nas do świata pięciu kobiet, które w drodze po sukces,...

• Literatura obyczajowa, romans
  • Powieści
  • 0 silne kobiety
  • Czekam cierpliwie:)
  • Obyczaj, romans
  • Danielle Steel

Dodaj cytat z książki Wysoka stawka