Akademia Jednorożców. Frania i Miodunka.

Okładka książki Akademia Jednorożców. Frania i Miodunka. Julie Sykes
Okładka książki Akademia Jednorożców. Frania i Miodunka.
Julie Sykes Wydawnictwo: Wilga Cykl: Akademia Jednorożców (tom 10) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Akademia Jednorożców (tom 10)
Unicorn Academy. Freya and Honey.
Wilga
2022-01-26
2022-01-26

To już ostatnia dawka recenzji książek o Akademii Jednorożców, które zachwyciły moje córki. Już same kolorowe okładki przyciągają dziecięcy wzrok, a treść dotycząca jednorożców, przyjaźni i wielu perypetii bohaterów pozwala na miłe, ale też pouczające, spędzenie czasu.

"Frania i Miodunka" to dziesiąty tom Akademii Jednorożców, w którym Frania odkrywa sekretne pomieszczenie i tunel. Chce sprawdzić, gdzie on prowadzi. Szykuje także prezent dla swojego jednorożca tworząc wynalazek, który powinien się spodobać Miodunce. Niestety łączy się to z brakiem czasu dla przyjaciół i ukochanego jednorożca, co niekorzystnie wpływa na ich relacje.

Książeczki napisane są prostym językiem, dzięki czemu treść jest zrozumiała i przejrzysta dla młodszych czytelników. Czarno-białe ilustracje dopełniają historie zapisane na kartach książek. Rozdziały są dość krótkie, a całość liczy nieco ponad 100 stron, więc czyta się bardzo szybko. Perypetie koleżanek z Sali Diamentowej dostarczają czytelnikowi nowych przygód, dzięki którym spędzą miło czas i będą mieli możliwość porozmawiania z rodzicami o emocjach i sytuacjach towarzyszącym bohaterkom. Moje córki są zachwycone i prawie codziennie sięgają po książeczki, by przynajmniej obejrzeć ilustracje i przypomnieć sobie o perypetiach w Akademii Jednorożców. My z czystym sumieniem polecamy.

Frania uczęszcza do niezwykłej szkoły z internatem. Akademia Jednorożców to magiczne miejsce, w którym każdy z uczniów jest połączony w parę z jednorożcem. Jej parą została Miodunka, z który dziewczynka, tak jak inne uczennice szkoły, pragnie nawiązać ze swoim jednorożcem silną więź. Niestety ktoś pragnie, aby do tego nie doszło. Dlaczego? Kto to taki? Czy mu się uda to, co zaplanował?

Książeczka to niewiele ponad 100 stron, na których znajdziemy tekst napisany większą, wyraźną czcionką. Doskonale nadaje się dla dzieci dopiero wkraczających w samodzielne czytanie.

Historia ciekawa, pełna magii, jednorożców i przygód.

Ilustracje ładne, czarno – białe. Moim zdaniem przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Frania i Miodunka. Akademia Jednorożców. Tom 10” to książka, która spodoba się dzieciom lubiącym magiczne przygody. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/05/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-akademia.html

• 📖 Przeczytane w 2022r. 📖
  • 📖 Książki dla dzieci 📖
  • Akademia Jednorożców

Dodaj cytat z książki Akademia Jednorożców. Frania i Miodunka.