To jeszcze nie koniec

Okładka książki To jeszcze nie koniec Egan Hughes
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki To jeszcze nie koniec
Egan Hughes Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Thriller psychologiczny

Wyróżniona opinia i

To jeszcze nie koniec

przeczytanych książek 996 napisanych opinii 722

Thriller psychologiczny to raczej nie jest, to dramat rodzinny z wątkiem kryminalnym, a przed wszystkim psychiczna przemoc domowa. To niesamowite jak ludzie potrafią manipulować innymi! To Gaslightning, czyli manipulacja uzależnienie od siebie bliskiej osoby, przekonanie jej, że jest bezwartościowa.

Moim zdaniem to dość dobra powieść, którą czytało mi się z zainteresowaniem. Koniec może mocno nie zaskoczył, ale był wielowątkowy.

Moim zdaniem to dość dobra powieść, którą czytało mi się z...

Egan Hughes jest brytyjską pisarką, która urodziła się w północnym Devonie. Autorka dorastała w Hampshire. Obecnie mieszka na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii i pracuje w agencji marketingowej. Jej debiutancka powieść została nominowana do First Novel Prize oraz prestiżowej nagrody New Blood Dagger przyznawanej przez brytyjskie Crime Writers' Association. W 2021 roku ukazała się nowa powieść Hughes, "Leave the Lights On", w której autorka w oryginalny sposób wykorzystuje inspirację klasycznym motywem nawidzonego domu.

Debiutancka powieść "To jeszcze nie koniec" w Polsce ukazała się w czerwcu 2022 roku nakładem wydawnictwa Albatros. Książka należy do gatunku thrillera i liczy sobie 416 stron.

Mii udaje się uciec od zaborczego męża, Roba. Teraz ma nowy dom, nowego chłopaka, nowe życie. Ale wraz z informacją, że Rob został znaleziony martwy na należącej do niego łodzi, z trudem odzyskany spokój pryska jak bańka mydlana. Mia miała powody, by nienawidzić byłego męża, ale... okazuje się, że nie ona jedna. Bogatemu, pociągającemu i zarazem bezwzględnemu Robowi wiele osób życzyło śmierci. Także jego druga żona, Rachel. Gdy policja zaczyna grzebać w przeszłości, Mia zaczyna się bać. Bo ma tajemnicę, której będzie strzec za wszelką cenę. I ktoś inny ją zna. Ktoś, kto wie, do czego jest zdolna...

Główną bohaterką książki jest Mia Fallon. Kobieta przed kilku laty uciekła od despotycznego męża i teraz wiedzie inne, nowe życie. Nie jest ono jednak usłane różami, ponieważ pomimo rozstania z byłym mężem, Mia żyje w ciągłym strachu. Wiadomość o śmierci Roba nie przynosi ukojenia, a wręcz przeciwnie, sprawia, że dawne demony budzą się do życia. Czy Mia byłaby w stanie zabić Roba? A może zrobiła to jego obecna żona, Rachel? Kobieta wydaje się być pogrążona w smutku i rozpaczy. Czy te uczucia są prawdziwe? Może to tylko maska przybrana dla "publiczności"?
A co jeśli jest ktoś trzeci... Ktoś, kto pragnął śmierci Roba równie mocno co jego żony, obecna i była... Ktoś, kto choć się ukrywa to jest na widoku...
Kto tak naprawdę zabił Roba Creavy'a? Komu najbardziej zależało na jego śmierci? Czym kierował się morderca? Policja prowadząca śledztwo ma kilka motywów i kilku podejrzanych. Czy w tej sprawie uda się złapać winnego?

Całkiem przyzwoita książka. Autorka stworzyła związek pełen kłamstw, manipulacji, przemocy ale również i miłości. Naiwnej, ale jednak miłości. Czy związek ze starszym mężczyzną, oparty na kłamstwach i niedomówieniach ma jakiekolwiek szanse? W swojej książce autorka porusza temat przemocy i kontroli, jaką można sprawować nad drugą osobą. Związek Mii i Roba nie był zdrowy. Okazuje się, że inne związki mężczyzny nie różniły się za bardzo od tego z Mią. Jakim cudem kobieta dała się wmanewrować w taką relację? Jak się z niej wyplątała? Dlaczego pomimo śmierci byłego męża nie czuje ulgi a jedynie strach? Przecież jej prześladowca nie żyje. Dlaczego więc kobieta dalej czuje się zagrożona? Jakie sekrety skrywa Mia? Czy to ona zabiła Roba? A może zna tożsamość mordercy, tylko z jakiegoś powodu ją ukrywa? Pytania gonią pytana a odpowiedzi na nie znajdziecie podczas lektury książki.

Historię głównych bohaterów poznajemy z trzech perspektyw - Mii, byłej żony zamordowanego Roba; Jessici (Jess) - jednej z wielu kobiet Roba oraz tajemniczej osoby, której personali nie znamy. Wszystkie punkty widzenia zostały napisane w pierwszej osobie.

"To jeszcze nie koniec" jest przyzwoitym thrillerem, który trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Autorce udało się stworzyć ciekawą, wciągającą opowieść, którą czyta się z przyjemnością. Jest to książka godna polecenia jako lżejszy thriller psychologiczny. Całkiem niezła lektura.

Dość zaskoczył mnie koniec, jednak nie uratował całości. Książka zapowiadała się bardzo ciekawie, niestety z biegiem czasu coraz bardziej miałam wrażenie, że nie doczekam się jednak większego dreszczyku emocji. Po czasie czułam już znużenie ciągłymi powtórzeniami, naiwność i bezradność głównej bohaterki niezwykle działała mi na nerwy. Nie zostanie mi w pamięci na dłużej.

Książka trzymała mnie w napięciu do końca. Kryminał, jednak bardzo życiowy, wiele kobiet z miłości podejmuje tak zgubne decyzje życiowe.

Niby szybko się czyta, ale wszystko to takie bez dreszczyku. Tak samo z zakończeniem.

Do końca nie wiem jak określić ten thriller. Trochę tu za mało akcji, a za dużo powtarzających się dialogów. Dobrze znany motyw, czyli kobiety żądnej zemsty. Ale jak tu się nie mścić, kiedy mąż stosuje przemoc psychiczną, manipuluje, okłamuje i okrada.
Flashbacki ukazują nam taki obraz Roba.
Nie przypadły mi do gustu żeńskie bohaterki, jak i sam Rob - no kawał drania.
Historia też nie jest nowym pomysłem, a zakończenie raczej przewidywalne.

Flashbacki ukazują nam taki obraz Roba.
Czytało się ją w miarę przyjemnie, ale nie było tu dla mnie żadnego zaskoczenia....

Gaslighting dlaczego tak trudno go rozpoznać? Dlaczego tak trudno się z niego wydostać? Dlaczego w ogóle istnieje?

Trzy kobiety, trzy miłości, trzy dramaty. Ich świat kurczy się do jednego mężczyzny. Ale co się dzieje gdy ten mężczyzna to destrukcja, kłamstwo, kontrola i manipulacja.
Gdy Rob zostaje zamordowany jego była żona, której zgotował piekło odkrywa, że jeszcze się z niego nie wydostała.
Nie tylko ona ma motyw, są jeszcze inne...

Ta historia jest jak oczekiwanie, lubię niespieszne opowieści ale ta jest wyjątkowo senna:)
Po 200 stronach nie miałam wrażenia, że nawet jesteśmy blisko portu.

Mimo, że łatwo wpadam w świat fikcji w różnych powieściach, to ta historia stawiała mi opór.

Właściwie zastanawiałam się czy nie dać jednej gwiazdki,ale niech będą dwie.
Książka totalna porażka. Strasznie nudna, ciągle to samo, główna bohaterka strasznie infantylna i irytująca.
Absolutnie to nie jest żaden thriller psychologiczny tylko bardziej dramat obyczajowy.
A zakończenie tak denne,że aż śmieszne
Nie polecam

Właściwie zastanawiałam się czy nie dać jednej gwiazdki,ale niech będą dwie.
A zakończenie tak denne,że aż śmieszne
Nie polecam

Świetna książka,aż trudno się od niej oderwać, napisana przyjemnym językiem, szybko się czyta, do końca trzymająca w niepewności.

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2022