All of Us Villains

Okładka książki All of Us Villains Amanda Foody, Christine Lynn Herman
Okładka książki All of Us Villains
Amanda FoodyChristine Lynn Herman Wydawnictwo: Tor Teen Cykl: Villians (tom 1) fantasy, science fiction
Villians (tom 1)
Tor Teen
2021-11-09
2021-11-09
lgbt+

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Wszystkie nasze klęski Amanda Foody, Christine Lynn Herman
Wszystkie nasz... Amanda Foody, Chris...
Okładka książki Wszyscy jesteśmy łotrami Amanda Foody, Christine Lynn Herman
Wszyscy jesteś... Amanda Foody, Chris...

6,5/10

"Wszyscy jesteśmy łotrami"? Bardziej "Wszyscy jesteśmy straumatyzowanymi nastolatkami". Im głośniej bohaterowie krzyczą i tupią nogami, jacy to oni nie są źli i nikczemni, tym mniej tak naprawdę są.

Początek książki był ciężki do przebrnięcia. Przesyt informacji o bohaterach, rodzinach i relacjach z perspektywy czterech różnych bohaterów sprawiał, że kiedy po kilkudziesięciu stronach wątek wracał do pierwszego bohatera, to już nie pamiętałam kim dokładnie był. A jeśli już mamy kilku narratorów, to czemu tylko czterech z siedmiu mistrzów? Daje to z początku wrażenie, że pozostała trójka jest kompletnie nieistotna.

Jednak kiedy udało mi się przebrnąć przez przydługi początek i oswoić ze wszystkimi nazwiskami to książkę czytało się już lepiej, nawet kilka razy mnie zaskoczyła, a potem koniec czytałam ją z zainteresowaniem. Na pewno sięgnę po kolejną część.

6,5/10

Musiałam się troszkę namyślić przed ocenianiem tej książki, ponieważ ta książka wyskakiwała mi dosłownie z lodówki. Miałam bardzo wysokie oczekiwania co do niej i niestety nie do końca zostały one spełnione. Spodziewałam się bardzie mrocznej i brutalnej opowieści ale to wina rączkę mojego nastawienia.

Finalnie była to bardzo fajna książka z rewelacyjnymi ostatnimi 60 stronami. I szczerze tylko jednym łotrem 😅 przynajmniej według mnie. Napewno sięgnę po drugi tom

Finalnie była to bardzo fajna książka z rewelacyjnymi ostatnimi 60...

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

"Nikt nie wybiera rodziny, w której się rodzi".

Witajcie kochani 🌕

Q: Trafiliście na historię, która dała wam identyczny vibe waszej ulubionej historii i również podbiła wasze serce?

Ja właśnie niedawno na taką serię trafiłam.

Wschodzi Krwawy Księżyc. Opada Krwawa Zasłona. Rozpoczyna się Turniej.
Co pokolenie, gdy wschodzi Krwawy Księżyc, siedem rodzin z odległego miasta Ilvernath wyznacza mistrza, który walczy w Turnieju na śmierć i życie.
Nagroda? Wyłączna kontrola nad tajnym źródłem wysokiej magii. Wygrać może tylko jedna rodzina.
W tym roku, dzięki książce ujawniającej informacje o turnieju, siedmiu mistrzów znalazło się w centrum uwagi całego świata. Każdy z nich ma teraz nowe informacje, nowe sposoby na zwycięstwo, a co najważniejsze, wybór: zaakceptować swój los lub napisać swoją historię na nowo.
Ale jest to historia, która musi zostać spisana krwią.

"Gdyby śmierć była taka straszna, nikt by nie umierał".

Ogólny zarys, jak i niektóre wątki bardzo przypominały mi serię Fate (tak będę o tym wspominać chyba do śmierci 😅😆). Jednakże nie umniejsza to ostatecznej realizacji stworzonej przez autorki "Wszyscy jesteśmy łotrami". Mamy tu podział i rozwijane wątki czterech z siedmiu mistrzów. Poznajemy ich myśli, podejście do samego turnieju, ich charakter, a także poznajemy tradycje przekazywane w każdej z rodzin bohaterów. Jednakże dowiadujemy się wraz z nimi o tajemnicach rodziny, o których woleliby się nigdy nie dowiedzieć.

Miasteczko Ilvernath po ukazaniu się książki stał się turystyczną atrakcją, tłumy przybywają, aby pojawić się w czasie nadchodzącego krwawego księżyca. Jednakże również rodzą się bunty i protesty, aby zaniechać owej tradycji.

"Lękasz się właśnie tych opowieści, które mają uczynić cię silniejszym".

A historia rozpoczyna się przypadkowym spotkaniem dwóch przyszłych mistrzów i rywali na śmierć i życie: Alistaira Lowe, który były skrzętnie ukrywany przed światem i szkolony do roli mistrza od urodzenia - z Isabel Macaslan, uważaną za twarz magicznego turnieju, pierwsza wybrana mistrzyni wytypowana z początku nawet nie przez samą rodzinę, jednakże uznana ostatecznie przez nich za godną tego mianą.

W końcu tylko osoba zbyt pewna siebie wychowana przez rodzinę w sposób, iż jest przekonana o swej wygranie lub pragnąca ochronić przed owym losem o wiele za młodszego kandydata do tego mianą mógłby podjąć taką decyzję, prawda?

"Potwory nie zdołają wyrządzić ci krzywdy, jeśli sam też będziesz potworem".
Każdy z siedmiu mistrzów posiada swój indywidualny charakter oraz historię dołączenia do tej krwawej rywalizacji. Każdy z nich chce wygrać z różnych pobudek. Ale co jeśli okaże się, ... że jest inne wyjście?

Od pierwszych rozdziałów całkowicie pochłonęła mnie na opowieść, na tyle, aby od razu sięgnąć po kolejny i ostatni tom tej serii. A robię to stosunkowo rzadko. Jednakże gdy w grę w chodzą magiczne turnieje na śmierć i życie, które trwają przez całą serię, nie można się powstrzymać od sięgnięcia kolejnego tomu.

Jedna z mroczniejszych, wciągających i intrygujących serii, jakie miałam w ostatnim czasie poznać. Z ręką na sercu polecam ją każdemu, kto chciałby przenieść się na tereny magicznego i okrutnego turnieju.

"Nikt nie wybiera rodziny, w której się rodzi".

Witajcie kochani 🌕

Ja właśnie niedawno na taką serię trafiłam.

Wschodzi Krwawy Księżyc. Opada Krwawa Zasłona. Rozpoczyna się Turniej.
Co pokolenie, gdy wschodzi Krwawy Księżyc, siedem rodzin z odległego...

Bardzo dobra książka. Wciągnęła mnie.

Bardzo dobra książka. Wciągnęła mnie.

Igrzyska śmierci, ale dodajmy to tego dużo magii.

Podobała mi się. Ciekawa historia turnieju i wszystkich rodzin. Jak już myślałam, że nic nie może mnie zaskoczyć to jednak zawsze coś się działo. Nie mogę doczekać się kolejnej części.

Tylko te nazwy klątw i pytanie czy to wina tłumaczenia. Muszę sprawdzić jak się po ang nazywały.
Np „żegnaj bólu brzuszka” to psuło mi cały mroczny vibe.

Igrzyska śmierci, ale dodajmy to tego dużo magii.

Np „żegnaj bólu brzuszka” to psuło mi cały...

Kolejny motyw turnieju (ile można?),nieciekawa fabuła i gromada zlewających się w jedno postaci.

Ciekawa fabuła, fajnie rozegrany koniec i przez to sięgnę na pewno po tom drugi. Jednak mimo wszystko jakoś za mało się działo mam wrażenie... Same te igrzyska nie były czymś aż tak śmiercionośnym jak zapowiadali i może przez to miałam inne oczekiwania. Mimo to - w końcu książka z wyjaśnieniami różnych zaklęć, jak się je robi, jakie są, no mega akurat. To na duży plus.

Nie była to najlepsza książka jaką czytałam, ale była dobra. Wciągnęła mnie fabuła (która dawała lekki vibe Igrzysk Śmierci) i przeczytałam ją w ciągu 2 dni. Bohaterzy, chociaż dobrze scharakteryzowani czasem podejmowali bezsensowne i nielogiczne decyzje, jednak nie wpływało to zbyt bardzo a jakość czytania.

Odnoszę wrażenie, że niektóre słowa zostały "zjedzone" w trakcie tłumaczenia no ale dobra. Książka jak i fabuła super, super się bawiłam i od razu wziełam część drugą, ponieważ nie da się poprostu czekać na kolejne posunięcia bohaterów.
Bohaterzy są dobrze napisani i pomimo dużej ilości bohaterów (7-9) to da się ich rozróżnić i nie pogubić w fabule. Cała historia trzyma w napięciu i sądzę, że jest to naprawdę dobrze napisana seria.
Jest napięcie, walka, lekki romans, pokazanie wielu stron bohaterów przez co wcale nie są jednowymiarowi czy czarno biali (szczerze hejtuje Isobel od samego początku).
Polecam, ponieważ dobrze się bawiłam z tą lekturą

Bardzo chaotyczna fabuła, bohaterzy podejmują nielogiczne decyzje, w moim odczuciu tylko po to, aby akcję popchnąć w danym kierunku. To nie jest jest zła książka, ale dobra też nie jest. Z jakiegoś powodu na samym końcu plot twist zachęcił mnie to sięgnięcia po drugi tom.…Bo chcę dowiedzieć się dalszych przygód.