Help Me Remember

Okładka książki Help Me Remember Corinne Michaels
Okładka książki Help Me Remember
Corinne Michaels Wydawnictwo: BAAE Publishing Cykl: Rose Canyon (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rose Canyon (tom 1)
BAAE Publishing
2022-06-14
2022-06-14
9781942834649

Z całym szacunkiem do wszystkich zachwyconych tą książką- to było po prostu głupie. A naprawdę poprzeczka nie była ustawiona wysoko- nie spodziewałam się głębokiej, wzruszającej czy poruszającej opowieści autorstwa Corinne Michaels. Wszystkie historie jej autorstwa bazują na tym samym schemacie - macho + cukierkowata dziewoja co zsumowane daje uczucie tak słodkie aż mdli. Nic tu nie jest prawdziwe, nic nie nosi choć śladów realizmu. Ani miłość, ani przyjaźń, ani relacje rodzinne ani pożal się boże intryga. A chyba najbardziej absurdalna jest kuracja jaką stosują wszyscy wokół (i to podobno za radą lekarzy),która ma być antidotum na amnezję głównej bohaterki. Wisienką na torcie jest natomiast proza życia. Do teraz zachodzę w głowę z czego ci ludzie się utrzymują ??? Ona i on nie pracują , rozkminiają wszystkie traumy i to ich jedyna aktywność. Jego stać na ponad roczne użalanie się nad sobą - stracił wenę . Ją ktoś rąbnął w łeb, straciła pamięć i jej jedynym zadaniem jest sobie przypomnieć- odwiedzając plaże, parki czy zaliczając randki. No magia po prostu. To chyba zrozumiałe, że nie mają czasu na zwykłą przyziemną i jakże nudną pracę zarobkową?

Wystarczy jedna chwila by życie zmieniło się na zawsze...jeden moment,który sprawia,że poukładany świat rozpada się jak domek z kart.

Budzisz się....I nie pamietasz ostatnich lat...przerażające prawda.

Wciągnęła mnie ta książka i przyznam,że czytało się ją bardzo przyjemnie i szybko.
Małomiasteczkowy klimat dodaje niesamowitego uroku.
Bohaterów nie sposób nie polubić..szczególnie jednego przystojnaka 🙂

Słodko-gorzka historia straty...siły jaką przedstawia rodzina i prawdziwi przyjaciele .Autorka bardzo umiejetnie prowadzi czytelnika przez historię,dawkując emocje,naprowadzając na kolejne ścieżki,odkrywając tajemnice. Sprawia,że czytelnik przeżywa historię wraz z bohaterami ..
Jestem bardzo ciekawa co będzie skrywał drugi tom.

Budzisz się....I nie pamietasz ostatnich lat...przerażające prawda.

Małomiasteczkowy klimat dodaje niesamowitego uroku.
Bohaterów nie sposób nie...

Pomóż mi sobie przypomnieć

📚 Corinne Michaels

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia budzicie się i nie pamiętacie trzech ostatnich lat. Nie wiecie kogo znacie, gdzie mieszkacie, czy macie partnera albo dzieci. Strasznie, prawda? Właśnie z taką sytuacją musi się zmierzyć nasza dzisiejsza bohaterka - Brielle. Straciła pamięć w wyniku wydarzeń, których nie pamięta. Zapowiada się całkiem nieźle!

Bardzo podoba mi się główny wątek związany z amnezją. Brie stara się za wszelką cenę i najróżniejszymi sposobami odzyskać siebie i wspomnienia. Jest to o tyle ważne, że jest naocznym i kluczowych świadkiem w sprawie śmierci swojego brata. Cieszę się, że autorka nie poszła w nienaturalnym kierunku i nie przekombinowała. Wszystko działo się w odpowiednim tempie. W podróż po wspomnienia wyruszyła wraz z Spencerem - najlepszym przyjacielem brata Brie - a jakby tego było mało, to jej pierwsza nastoletnia miłość. Z każdym dniem kobieta odkrywa coraz więcej i sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Czy uda się przypomnieć?
Czy Brielle odzyska dawne życie?
Czy morderca zostanie schwytany ?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie podczas lektury.

Książka bardzo ale to bardzo mi się podobała. Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Nie mogłam oderwać się ani na moment. Już wiem, że jest to jedna z najlepszych książek tego roku.
Relacja łącząca Brie i Spencera dostarczyła mi wiele przyjemnych emocji. Uczucie, które towarzyszyło tej dwójce było czuć od samego początku. Miło, że autorka kiedy robiła nic na siłę, a pozwoliła im powoli budować relacje. Spencer miał o tyle trudniej, że w przeciwieństwie do Brielle, on pamięta wszystko z ostatnich trzech lat a także sekret, który oboje ukrywali.

Książka wyjątkowa i intrygująca. Trzymająca w napięciu od pierwszej chwili. Polecam i zachęcam do sięgnięcia po nią, bo naprawdę warto.

Zlosnica_czyta

Pomóż mi sobie przypomnieć

📚 Corinne Michaels

Na półkach: , , , , , ,

"Wszy­scy z ego­istycz­nych po­wo­dów pra­gnie­my róż­nych rze­czy. Ale mi­łość po­le­ga na tym, aby zro­bić to, co naj­lep­sze dla uko­cha­nej osoby.
(...)
Speł­nia­nie pra­gnień nie ozna­cza, że do­ko­nu­je­my wła­ści­wych wy­bo­rów, a tylko to się liczy"
Jakich wyborów na nowo dokona Brielle? Co wydarzyło się w ciągu 3 ostatnich lat, których nie pamięta? Kto będzie w stanie poświęcić swoje szczęście dla dobra młodej kobiety oraz w imię odnalezienia zabójcy jej brata?

Kolejna historia, która mnie rozczarowała. Było prosto i niemal bez emocji. Autorka potrafi wywołać wiele emocji swoimi książkami ale niestety nie tym razem. Choć pomysł był naprawdę dobry to wykonaniu wiele brakowało. Brielle była tak irytująca w swoich rozmyśleniach i postępowaniu, że momentami miałam nadzieję, że On po prostu da sobie z nią spokój. Ale to właśnie On był najlepszą częścią tej historii. Był cudowny pod każdym względem, wręcz idealny 😍 za co musiałam po prostu dodać punkcika 😉

(...)

„Pomóż mi sobie przypomnieć” to romans, którego potrzebowałam. Z reguły unikam wątku amnezji w książkach, ale stwierdziłam, że tej dam szansę i nie zawiodła mnie.

Powieść ma w sobie powiew świeżości. Niby pewnych rzeczy dało się domyślić wcześniej, ale sama konstrukcja historii nie przypominała mi żadnej innej, którą kiedyś czytałam. Bardzo mi się to podobało, bo ostatnio ten gatunek stał się dla mnie strasznie schematyczny, a to była miła odmiana.

Wątek amnezji został poprowadzony bardzo dobrze i dostarczył mi wielu emocji. Było mi strasznie żal dziewczyny, czułam jej frustrację i gniew na samą siebie. Odczuwałam także bezsilność i rozpacz Spencera, który został zmuszony do okłamywania jedynej kobiety, jaką pokochał i ukrywania przed nią ich związku.

Historia nie jest jednak tylko smutna i bolesna. Mamy tutaj także wiele radosnych, a czasami nawet zabawnych scen, które poprawiły mi humor. Szczególnie pewna grupa dzieciaków przypadła mi do gustu i rozweseliła mnie.

Podobał mi się też wątek z szukaniem zabójcy. Co prawda był on poboczny, ale dzięki małomiasteczkowemu klimatowi tej historii, dodawał specyficznego charakteru książce. W społeczności, gdzie każdy każdego zna, mordercą może być doskonale znany nam sąsiad. Brielle nie miała pojęcia, komu może ufać, a dodatkowo luki w jej pamięci wszystko utrudniały.

Książka dostarczyła mi mnóstwa wrażeń, czym przewyższyła wszelkie moje oczekiwania. Bawiłam się przy niej wyśmienicie i szczerze mogę Wam ją polecić.

Corinne Michaels powraca do nas z nową serią Rose Canyon, a pierwszy tom, zatytułowany 'Pomóż mi sobie przypomnieć', zapewnia czytelnikom emocjonującą podróż pełną tajemnic i wzruszeń. Autorka udowadnia swoje mistrzostwo w pisaniu emocjonalnych romansów, które wnikają głęboko w serca czytelników. W tej książce, Michaels nie tylko bawi się emocjami swoich bohaterów, ale również prowadzi czytelnika przez pełną napięcia podróż odkrywania przeszłości i zmagania się z nieznanym.

Historia rozpoczyna się dramatycznie, kiedy główna bohaterka, Brielle, budzi się w szpitalu po ataku, który kosztował życie jej ukochanego brata. Jednak to, co czeka Brielle po przebudzeniu, to nie tylko ból straty, ale także kompletna utrata wspomnień z ostatnich trzech lat. Corinne Michaels wnikliwie opisuje jej walkę z niewiedzą i próby odtworzenia utraconej przeszłości, co dodaje narracji głębi i dynamiki. Autorka nie unika również trudnych tematów żalu, poczucia winy czy szukania sensu w tragedii. Wplata je w fabułę w sposób autentyczny i przemyślany, co sprawia, że czytelnik nie tylko towarzyszy bohaterom, ale także współczuje im i z nimi przeżywa.

Główny wątek romantyczny między Brielle a Spencerem Crossem, przyjacielem zmarłego brata, jest budowany delikatnie i wiarygodnie. Ich relacja rozwija się stopniowo, a emocje między nimi są wyraziście oddane. Michaels doskonale balansuje między wątkami emocjonalnymi a napięciem romansu, co sprawia, że czytelnik jest wciągnięty w wir wydarzeń.

Dodatkowo, integracja postaci z innych serii autorki sprawia, że świat stworzony przez Michaels staje się bardziej realistyczny i spójny. Spotkanie z ulubionymi bohaterami czytelników dodaje tej historii dodatkowej głębi i przyjemności.

'Pomóż mi sobie przypomnieć' to kolejny znakomity przykład talentu Corinne Michaels w kreowaniu wzruszających i wciągających historii. Ta opowieść nie tylko porusza serca czytelników, ale także skłania do refleksji nad siłą rodziny, przyjaźni i miłości w obliczu tragedii. Gorąco polecam tę książkę wszystkim fanom autorki oraz miłośnikom romansów pełnych emocji i napięcia.

Pewnego dnia Brielle budzi się w szpitalu. W jednej chwili okazuje się, że straciła ukochanego brata, była świadkiem jego zabójstwa, ale i straciła trzy, minione lata swojego życia. Ze względu na dobro śledztwa, które ma doprowadzić do znalezienia winnego, nikt z jej bliskich nie może powiedzieć co się wydarzyło w ostatnim czasie, by samodzielnie powróciła jej pamięć. Jedyną osobą, na którą dziewczyna może liczyć jest Spencer, przyjaciel Issacka a zarazem niespełniona miłość dziewczyny. W trakcie prób poskładania w całość minionych lat, ich relacja się zmienia, a mężczyzna nie patrzy już na Brie jak na siostrę przyjaciela…

Fabuła serwuje nam zwroty akcji, które trzymają w napięciu, zwłaszcza, gdy śledzimy losy głównej bohaterki. Brielle ze wszystkich sił próbuje sobie przypomnieć to co działo się w jej życiu, a o czym całkowicie zapomniała. Pojawiające się przebłyski wspomnień, wskazówki w jej otoczeniu zamiast zbliżać ją do rozwiązania zagadki, wprowadzają ją w jeszcze większy chaos. Zwyczajne fakty z jej życia, zmieniły się w tajemnice, tak trudne do odkrycia. Kreacja głównej bohaterki mnie zachwyciła. Jej wola walki, mimo iż miewała chwile zwątpienia, byłą godna podziwu ponad wszelką miarę. Nie poddawała się. Mimo tego, że umysł odmawiał jej posłuszeństwa, to walczyła z nim, aby w końcu dopuścić do siebie całą przeszłość. Czy jej się to udało? Co wydarzyło się w zapomnianym przez nią okresie?

To była cudowna historia, w której emocje sięgają zenitu. Strata, żałoba łączyły się tu z ogromnym żalem i poczuciem niesprawiedliwości a zarazem walką o wyjaśnienie wszelkich niewiadomych. Dodatkowo rodzące się, a może rosnące w siłę uczucie między Brie i Spencerem osładzało mi te cierpienie, które przeżywałam wraz z bohaterami. Napięcie między nimi i pożądanie były doskonały dopełnieniem. To co robił mężczyzna by wspierać Brie w odzyskaniu wspomnień było wzruszające i kibicowałam obojgu do ostatniej chwili, by wszystko w ich życiu wróciło do normy. Przyjaźń między paczką przyjaciół aż chwytała za serce, zwłaszcza w momentach, gdy pomagali sobie i wspierali się w każdej trudnej chwili. Zwroty akcji niejednokrotnie mnie zaskoczyły i już od początku tej historii byłam zaintrygowana a moja ciekawość nie zmalała nawet na chwilę. To rewelacyjna książka, której nie sposób odłożyć na półkę zanim nie dotrze się do ostatniej strony. Wówczas poczujecie zawód, że to już koniec tej historii. Polecam.

Brielle została zaatakowana i budzi się w szpitalu. Niczego nie pamięta. Kiedy dowiaduje się, że jej brat został zabity, dziewczyna zaczyna mieć wyrzuty sumienia, bo jest jedynym świadkiem zdarzenia. Próbuje sobie przypomnieć chociażby jeden szczegół, ale nie pamięta nic co wydarzyło się w ciągu ostatnich trzech lat. Dla dobra sprawy nikt z jej bliskich nie może opowiadać co się u niej działo przez poprzednie trzy lata. Jej pamięć musi wrócić samoistnie.

Ta historia złamała moje serce.

Brielle jest zagubiona. Informacja o stracie brata nią wstrząsnęła. Dziewczyna jest jednak niewyobrażalnie silna. Zamiast się załamać, stara się przypomnieć sobie wszystkie szczegóły z dnia zbrodni. Spencer to przyjaciel idealny. Wspierający, delikatny i pomocny. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie co oni przeżywali. Każde z nich w ciągu jednej chwili straciło kogoś bliskiego.

Autorka znana jest z historii przepełnionych emocjami, historii z duszą, bohaterami tak realistycznymi, że moglibyśmy spotkać ich na ulicy. Taka właśnie jest ta książka. Jest pełna rodzinnego ciepła, niewyobrażalnej ilości bólu jest o zagubieniu własnej duszy, a przede wszystkim jest o uczuciu które zrodziło się z wieloletniej przyjaźni.

Czytałam tą książkę z zapartym tchem. Choć większa część historii była dla mnie przewidywalna, tak pojawiały się momenty, gdzie nie wiedziałam co może się wydarzyć. Wraz z bohaterami chciałam dowiedzieć się prawdy. Chciałam dowiedzieć się, kto zabił Isaaca. Wraz z bohaterami cieszyłam się i płakałam. Wraz z nimi przechodziłam przez każdy etap żałoby. Przywiązałam się do każdego z bohaterów, nie tylko do Brielle i Spencera, ale i każdego kto pojawił się w tej historii.

📚📚📚📚📚📚📚📚

"Nie ważne, jakimi drogami, cel jest ten sam. To nasza wędrówka nadaje sens życiu."

📚📚📚📚📚📚📚📚

Znacie książki Corinne Michaels??? Ja dopiero miałam okazję poznać właśnie przy tym tytule.

Brielle budzi się w szpitalu. Jest przerażona i zagubiona. Zupełnie nie pamięta ostatnich trzech lat życia. Co najgorsze jej ukochany brat został zamordowany, a ona jest jedynym świadkiem, ale nic nie pamięta. Teraz wszyscy nie mogą zdradzić jej co się z nią działo w tym czasie. Musi sobie sama przypomnieć, żeby jej wspomnienia mogły być wykorzystane w sądzie jako dowód. Tylko jak ma dalej żyć? I tu na pomóc, oprócz rodziny, przychodzą przyjaciele jej brata. O jednym z nich, Spencerze, Brielle marzy od zawsze. To on pomoże jej w najgorszych momentach i coś zacznie się między nimi dziać. Tylko co będzie ważniejsze, znalezienie mordercy brata czy nowa rzeczywistość?

Brielle zupełnie nie umie odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Strach, zagubienie i niepewność, to jej codzienność. Zupełnie nie wie jak reagować na osoby, które powinna pamiętać, bo oni ją znają. 📚📚📚 "Zagubiłam się w świecie, którego nie rozumiem. 📚📚📚 Jedyna osobą, która na swój sposób jej pomaga jest Spencer. To on pociesza ją, rozumie, a nawet stara się pomóc jej odzyskać pamięć. Ale nadal milczy, nie zdradza szczegółów, do tego Brielle musi dojść sama.

Autorka bardzo w realistyczny sposób pokazała emocje bohaterki. Razem z nią czujemy niepewność, ból po stracie, przerażenie, ale nie tylko, nadzieję, a nawet głęboko skrywaną niespełnioną miłość. Domyśliłam się jak to się rozwinie, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało. Czułam się wciągnięta w fabułę i czekałam, by się dowiedzieć, kto tak naprawdę zabił brata Brielle.

"Pomóż mi sobie przypomnieć" to pierwsza książka Corinne Michaels jaką miałam okazję i czytać. Muszę przyznać, że podobało mi się to jak autorka buduje napięcie między bohaterami. Są tajemnicę, która kiedyś wyjdą na jaw i co wtedy?

Jeżeli lubicie książki, pełne emocji i tajemnic, to jest coś dla was. Ja czytałam to z wielką przyjemnością i ciekawością. Polecam❤️

7,5⭐️
🌸Brielle niespodziewanie budzi się w szpitalu. Nie ma pojęcia, dlaczego w nim się znalazła. Okazuję się, że ktoś ją zaatakował i zabił jej brata, Isaaca. A Brielle jest jedynym naocznym świadkiem. Jednak ona nie pamięta trzech ostatnich lat, że swojego życia. Na szczęście może liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela jej brata-Spencera Crossa, który jest reporterem śledczym. Dzięki niemu chce odzyskać wspomnienia z przeszłości i poznać prawdę, ktoi stoi za zabójstwem jej brata. Zwłaszcza gdy znajduję pierścionek zaręczynowy ukryty w swoim mieszkaniu.
Czy wspólne śledztwo Brielle i Spencera zbliży ich do siebie? I kim okaże się narzeczony Brielle?

🌸Zawsze z niecierpliwością czekam na polskie wydania książek napisanych przez Corinne Michael. Może się powtarzam, ale lubię pióro autorki, chociaż jedne książki podobały mi się bardziej a inne już były dla mnie średnie.
Najnowsza książka wydana u nas to „Pomóż mi sobie przypomnieć”. Jest to pierwszy tom serii Rose Canyon. Ci, co znają pióro autorki wiedzą, że w swoich książkach często umieszcza akcje w małych miasteczkach, a bohaterami zostają postacie, którzy epizodycznie pojawili się w innych książkach Corinne lub byli bohaterami drugoplanowymi. Także w tej powieści nie mogło zabraknąć postaci z innych jej serii.

O Spencerze Crosse mogliśmy usłyszeć wcześniej w dylogii „Consolation Duet”, gdyż tam jako dziennikarz śledczy wiele pomógł. W tej powieści też miał trudne można powiedzieć zadanie. Stracił najlepszego przyjaciela i musiał pomóc jego siostrze Brielle odzyskać pamięć. A już dawno nie czytałam, gdzie mamy motyw najlepszego przyjaciela brata. Podczas wspólnego czasu Brielle i Spencer zbliżyli się do siebie. Jej nastoletnie marzenia o odwzajemnianiu jej uczuć do niego powoli zaczynały się spełniać. Bardzo mi się podobała ich relacja, ale czasami było mi żal Spencera. Rozumiałam dylematy i obawy, z jakimi musiała zmierzyć się Brielle przy utracie pamięci. Miała chaos w głowie, a najbliżsi jej to tylko utrudniali, milcząc w wielu sprawach.

Oprócz rozwijającego się romansu między bohaterami w tej powieści mamy odrobinę wątku kryminalnego i tajemnice trzech ostatnich lat życia Brielle. Chyba każdy kto zaczynał powieść, to od razu domyślił się, od kogo dostała pierścionek zaręczynowy nasza bohaterka. Moje teorie na temat tego, kto był mordercą się nie sprawdziły. Trochę jestem rozczarowana kto i z jakiego powodu nim został. Na pewno w końcówce zabrakło przez to zwrotów akcji. A gdy Brielle przypomniała sobie, jak umarł Izaak, to się wzruszałam. W całej fabule otrzymaliśmy momenty smutne czy też troszeczkę zabawne, ale było to dla mnie nieco za mało. Liczyłam, że podczas czytania dostanę bardziej coś emocjonującego, co mocno chwyci mnie za serce. Również nie podobało mi się, w jaki sposób wspomnienia Brielle do niej wróciły.

🌸Może "Pomóż mi sobie przypomnieć" nie jest jedną z najlepszych powieści autorki Corinne Michael, ale na pewno jedną z tych, którą warto przeczytać. Niewątpliwe będą ją mile wspominać i podejrzewam, że Wy również. Tak więc polecam przeczytać. Czekam na następny tom, którego bohaterem jest kolejny przyjaciel zmarłego brata Brielle.

7,5⭐️

• Przeczytane 2024