Zimna sprawa

Okładka książki Zimna sprawa Katarzyna Bonda
Okładka książki Zimna sprawa
Katarzyna Bonda Wydawnictwo: Muza Cykl: Hubert Meyer (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Hubert Meyer (tom 7)
Muza
2022-05-18
2022-05-18
literatura polska kryminał zagadka zwłoki rodzina profiler zbrodnia

Ta część przygód Huberta Meyera kompletnie mnie nie porwała. Nie urzekła mnie ani fabuła, ani postaci, ani sam główny bohater. Bez Wery stał się mniej interesujący, a może zwyczajnie zabrakło pomysłu na tę postać. Szkoda, bo bardzo ceniłam to w jakim kierunku szedł profiler. Tym razem ewidentnie zawrócił. Szkoda.

Żadna rewelacja. Ot, takie tam tram ta tam ....

Żadna rewelacja. Ot, takie tam tram ta tam ....

Hej 😉
Dzisiaj przedstawiam wam książkę
"Zimna sprawa" Której autorką jest
Pani Katarzyna Bonda.

Dalsze losy Huberta Meyera którego męczy sumienia po tragicznych wydarzeniach w Narwi.
Profiler aby zagłuszyć sumienia ucieka w pracę w której stwarza Pionierski wydział wsparcia dochodzeń, na którego czele staje i przyciąga młodych zdolnych detektywów.
Grzegorz Kaczmarek jeden z najbardziej oddanych współpracowników który jest osobiście zagażowany w sprawę zaginięcia rodziny Grabarczyków które miało miejsce parę lat temu. Teraz wszystko wraca ponieważ w podziemiach jednej z willi znaleziona zwłoki kobiety i trójki dzieci który były pochowane w osobliwy sposób.
Poszukiwany jest głową rodziny Gustaw Grabarczyk.
Grzegorz nie wierzy w winę Gustawa i prosi o pomoc Hubert aby przyjrzeli się sprawie.
Meyer i Kaczmarek udają się na miejsce zbrodni i biorą udział w śledztwie lecz od początku sprawa jest zagatkowa i z każdej strony profilerzy napotykają mur milczenia.
Jaka nieoczekiwana i zaskakująca okaże się prawda?

Autorka w ciekawy i interesujący sposób opisuje całą historię która jak zawsze jest zagatkowa, dzięki czemu bardzo wciąga i pobudza naszą wyobraźnię oraz od czasu do czas podnosi ciśnienie. Przyznaje że autorka pisze w niekonwencjonalny sposób, ale ja osobiście uwielbiam czytać książki autorstwa Pani Katarzyny Bondy.

Jest to moje kolejne spotkanie z Panią Katarzyną która ponownie było bardzo udane i na pewno sięgne po następne pracę autorki.

Czytanie Książki sprawiło mi wiele przyjemności i spędziłem z nią miło czas.
Polecam 😉

Hej 😉
Dzisiaj przedstawiam wam książkę
"Zimna sprawa" Której autorką jest
Pani Katarzyna Bonda.

Grzegorz Kaczmarek...

Podobała mi się fabuła.

Podobała mi się fabuła.

No cóź, cenię Katarzynę Bondę za pracowitość, ale z pisaniem powieści to ona ma pewne problemy. Jednym słowem - kolejny raz dałem się nabrać, Ale to już po raz ostatni.

Jeden z pierwszych kryminałów Bondy, jaki miałam okazję przeczytać. Wcześniej głównie czytałam jej wywiady, czy literaturę faktu z gatunku true crime. Duże rozczarowanie. Książka jest dość męcząca, ilość nazwisk, opisów postaci przytłacza. Pogubiłam się w wątkach i relacjach. Nie utożsamiałam się z żadną z osób, było mi wszystko jedno, jak to się skończy, a samo zakończenie wzbudziło zero emocji. Szkoda czasu.

To była najciekawsza pozycja z serii o Hubercie Meyerze. Tajemnicze zaginięcie, sekta, odcinanie dłoni, szantaże i nieoczekiwane zakończenie. Polecam!

statnio trafiają mi się same udane książki do lektury. Aż strach się bać co mi wpadnie w ręce jak dobra passa minie..... Bo tu kryminał pełną gębą. Meyer, profiler po przejściach doczekuje się własnej elitarnej jednostki profilerów i od razu rzuca się na głęboką wodę. Jeden z jego podopiecznych przychodzi do niego z nierozwiązaną od wielu lat sprawą zniknięcia pewnej rodziny. Sprawa zaczyna być rozwojowa a nawet bardzo, bo trup zaczyna się gęsto słać wokół tego tematu. Na posesji zaginionej rodziny zostają znalezione ciała. Na pierwszy rzut oka wydaje się że zaginiona rodzina się znalazła - sprawa rozwiązana. Jak się okazuje nic z tego. Do tego wszystkiego dorzucamy jeszcze tematykę dziwnych sekt i w kociołku zaczyna bulgotać. Czyta się to naprawdę dobrze, Bonda w swojej wysokiej formie bez dwóch zdań. Akcja nie przynudza, bohaterzy nakreśleni sprawnie bez durnych wymysłów jak to czasem bywa. Wątki mimo że jest ich jednak kilka to się nie rozłażą jak guma w gaciach tylko oscylują wokół głównego i prowadzą czytelnika do rozwiązania zagadki. Praktycznie nie ma nudy i serio jest to jedna z lepszych książek w Meyerowej serii. Taką Kaśkę Bondę życzyłabym sobie czytać na okrągło.

Szału nie ma. Jakoś przemęczyłam do końca.

Szału nie ma. Jakoś przemęczyłam do końca.

Po tym co się stało w Narwi Hubert nie potrafi sobie poradzić, a najlepsza na zapomnienie jest praca i dążenie do celu. Dlatego ciężko pracuje nad stworzeniem Pionierskiego Wydziału Wsparcia Dochodzeń (WERY).

Na poznańskim Sołaczu odnalezione zostaje ciało kobiety oraz dzieci. W dodatku jakby to był pochówek rytualny. Zaczynają szukać ojca jednak ślad po nim zaginął. Grzesiu Kaczmarek jest osobiście zaangażowany w sprawę bo znał ich osobiście. Dlatego zwraca się z prośbą do Huberta, aby pomógł mu rozwikłać zagadnę zaginięcia jak również kto zamordował kobietę i dzieci.
Gdy profiler się zjawia okazuje się, że to dopiero początek. W dodatku napotykają na mur milczenia.

Czy Hubert się otrząśnie i będzie w stanie wykryć sprawcę ? Co dalej z WERĄ? Czy to naprawdę sekta? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

Z Hubertem polubiłam się już od samego początku i muszę powiedzieć, że z każdym tomem lubię go coraz bardziej. Książkę pochłania się bardzo szybko jest główny motyw i autorka się go trzyma. Cały czas jest rozwiązywane śledztwo i nie ma jakiś dodatkowych opisów czy dygresji. Mimo tego, że jest morderstwo czy opis pochówku są dość drastyczne to jak się je czyta ma się wrażenie, że to coś naturalnego. Mimo tego, że jest jeden wątek główny nie brakuje pobocznych jak sekta, piramidy finansowe, rytuały jednak wszystko jest tak spójnie opisane, że tworzy jedną całość.
Mamy tu kilku śledczych jak również kilku podejrzanych i praktycznie tylko w ich obrębie rozgrywa się cała akcja książki co też ułatwia sprawę i można skupić się na rozwiązaniu zagadki.
Teraz czas na kolejne spotkanie z Hubertem po takim zakończeniu.

• Przeczytane 2022
  • Audiobooki