Kiedy znajduję

Okładka książki Kiedy znajduję Aleksandra Rak
Okładka książki Kiedy znajduję
Aleksandra Rak Wydawnictwo: Inanna Cykl: Poprowadź mnie (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Poprowadź mnie (tom 3)
Inanna
2022-03-18
2022-03-18

Trzeci tom serii poziomem jest podobny do tomu pierwszego, co mnie bardzo ucieszyło, bo trzymał mocno w napięciu i zaciekawieniu, co dalej się wydarzy.
Dla mnie to była niezwykle ciekawa i wciągająca historia.

Dla mnie to była niezwykle ciekawa i wciągająca historia.

Lena uświadamia sobie, że zaczyna darzyć Kamila uczuciem a ona również nie jest dla niego obojętna. Wkrótce wychodzi na jaw, że była dziewczyna Kamila jest z nim w ciąży. Kamil nie chce się wiązać z Majką jednak postanawia wziąć odpowiedzialność za dziecko. Narzeczeństwo Agnieszki i Dominika przechodzi kryzys. Dominik chciałby aby Agnieszka wyprowadziła się od matki i z nim zamieszkała. Czy się zdecyduje??
Do stadniny przyjeżdża były chłopak Leny Darek aby ją porwać, zostaje jednak schwytany przez policję.
Jak dalej potoczą się losy bohaterów w Wyrach??

Lena powoli odnajduje spokój. Przed nią jeszcze długa droga, żeby w pełni dojść do siebie. Ale ma przy sobie wyrozumiałego Kamila, który ją wspiera.
Ta część jest bardzo spokojna, pojawiają się problemy, ale szybko są rozwiązywane.
Przeczytam ostatnią część, bo jestem ciekawa jak zakończy się historia Leny i jej przyjaciół, ale czytałam lepsze serie, które wyszły spod pióra Pani Aleksandry.

Książka, którą czyta się lekko i przyjemnie. Podobało mi się :)

Książka, którą czyta się lekko i przyjemnie. Podobało mi się :)

Fajna, wzruszająca i pełna ciepła książka.

Fajna, wzruszająca i pełna ciepła książka.

Muszę Wam powiedzieć, że ta seria mnie mega wciągnęła. Zaczęłam od drugiego tomu, który dostałam do recenzji. Po przeczytaniu nie mogłam odpuścić i sięgnęłam po pierwszy. W maju tego roku miała premierę trzecia część. Koniecznie musiałam przeczytać.
Myślałam, że na tym bedzIe koniec. A tu mile zaskoczenie. Autorka planuje kontynuację. No mam przynajmniej taką nadzieję, bo zakończenie wręcz tego wymaga. Już się łudziłam, że jednak życie Leny ułoży się i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. 🤣 A tu psikus 🤣
Dla tych, którzy zamierzaj przeczytać. Polecam zacząć od pierwszej części 🤣

W trzeciej części na pewno na duży plus wątek kryminalny. Lena musi zmierzyć się z przeszłością. Tym bardziej, że życie jej siostry jest zagrożone.
Książkę czyta się szybko bo od samego początku wciąga. Na pewno znajdziecie tu miłość, przyjaźń, ale też zazdrość i knucie za plecami. Jak już wspominałam, wątek kryminalny też tu jest.
Dla mnie ta seria przyjemnie odrywa od rzeczywistości. Nie ma tu ostrego seksu, krwawych scen. Można przyjemnie spędzić popołudnie z książką autorki.

Polecam 💪💪💪

Mniej się w niej dzieje w porównaniu do poprzednich części, ale pomimo tego jest bardzo interesująca.
Czekam na dalszą część.

Czekam na dalszą część.

Zawsze z przyjemnością wracam do twórczości Pani Aleksandry Rak!

Zawsze z przyjemnością wracam do twórczości Pani Aleksandry Rak!

Niespodziewana informacja o kolejnym tomie serii "Poprowadź mnie" ogromnie mnie ucieszyła. Kiedy na wyjeździe w górach czytałam dwa poprzednie tomy, byłam nimi bardzo oczarowana. Niestety, z ciężkim sercem, ale czuję lekkie rozczarowanie tym tomem. A dlaczego? Już wyjaśniam.

Mam wrażenie, że dalsza historia nie była już aż tak ciekawa jak wcześniej. Do tego akcja pędziła niesamowicie szybko, przez co zabrakło mi rozwinięcia myśli i uczuć bohaterów. W tej części wkradł się moim zdaniem lekki chaos. Wszystkie problemy z poprzednich tomów skumulowały się w tym jednym i powstało takie pomieszane z poplątanym. Na szczęście udało się autorce w miarę sprawnie z tego wybrnąć. Do tego wkradły się drobne błędy, jeżeli chodzi o opiekę stajenną. Uwielbiam powieści dopięte do "ostatniej kropki", więc tu mi trochę zazgrzytało. A literatura obyczajowa o tematyce jeździeckiej jest mi bardzo bliska i zależy mi, by ten wątek był na maksa dopieszczony.

Staram się przymykać oko na nieścisłości, jednak jak wiadomo najczęściej temat koni spotyka się w powieściach młodzieżowych, a to też nie zawsze mi pasuje, bo te powieści charakteryzuje jeden schemat. Poznajemy bohaterkę, która wyjeżdża na wieś, pierwszy raz widzi konia, którego nikt nie potrafi opanować. Ale to właśnie ona na niego wsiada i zaczyna galopowałam, choć nigdy przedtem nie siedziała na końskim grzbiecie. Przy okazji ratuje całą stadninę przed upadkiem itd., chyba wiecie o co chodzi. A w powieściach obyczajowej odnajduję już inny klimat, bohaterowie mierzą się że swoimi traumami, w których pomocnikami często są właśnie konie.

Sięgając po książki spod pióra pani Aleksandry, wiem że znajdę tam coś dla siebie. Mimo, że nie jest to mój ulubiony tom to i tak czekam na dalsze losy bohaterów.

Z niecierpliwością czekam na kolejną część książki 😍

Polecam wszystkie trzy części 😊

Warte przeczytania 👌

Z niecierpliwością czekam na kolejną część książki 😍

Polecam wszystkie trzy części 😊

Warte przeczytania 👌

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Kiedy znajduję