Mopsik,który chciał zostać wróżką

Okładka książki Mopsik,który chciał zostać wróżką Bella Swift
Okładka książki Mopsik,który chciał zostać wróżką
Bella Swift Wydawnictwo: Wilga Cykl: Mopsik (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mopsik (tom 7)
The Pug Who Wanted to be a Fairy
Wilga
2022-05-18
przyjaźn

Dzieci zachwycone, ja może ciut mniej, bo jednak każda kolejna część podobna do poprzednie, mimo wszystko polecam młodszym dzieciom zwłaszcza.

Peggy ma kolejny problem do rozwiązania. Ze względu na oszczędności rada miasta postanawia zamknąć pobliski park. W związku z tym mopsiczka szuka wsparcia w magicznej mocy wróżek.

Dużym plusem jest fakt, że autorka stara się przedstawić siłę działań społecznych w sposób przystępny dla najmłodszych. Nie wiem tylko dlaczego w tej części mocniej odczułam wtórności pomysłu. Wcześniejsze tomy miały więcej polotu.

"Mopsik, który chciał zostać wróżką" to kolejne przygody zaradnej suczki Peggy, którą moja starsza córcia uwielbia! Oczywiście ja też z ogromną przyjemnością poznaje jej perypetie i choć czasem zachowanie psiaka jest trochę głupiutkie, tak pomimo to ogromnie podoba mi się więź łącząca ją z Chloe - jej najlepszą przyjaciółką, dla której jest w stanie zrobić wszystko! I nie inaczej było tym razem!

Peggy wraz z Chloe uwielbia chodzić do pobliskiego parku na spacery. W momencie, gdy okazuje się, że park będzie musiał zostać zburzony Chloe wraz z rodzeństwem za wszelką cenę zechce go uratować! Ale żeby to się udało, Peggy będzie musiała znaleźć wróżkę, która spełni ich życzenie...bądź też sama będzie musiała się nią stać! Jak dzielny mopsik poradzi sobie w tym zadaniu?

Seria stworzona przez Bellę Swift to niezwykle ciepłe i przyjemne historie, które w cudowny sposób pokazują czym jest pomoc, dobroć oraz przyjaźń. I choć Peggy czasami chce dokonać czegoś niemożliwego, to samo dążenie do tego i wiara w osiągnięcie sukcesu jest niezwykle imponująca. Książeczka napisana jest prostym językiem, przez co z pewnością młodsi czytelniczy nie będą mieć problemu ze zrozumieniem jej. Co więcej, w środku są przyjemne dla oka ilustrację, które są naprawdę ciekawym dodatkiem do czytanej historii. Jeśli szukacie książki idealnej na początki samodzielnego czytania dla swojej pociechy, to myślę, że Mopsikowe historie sprawdzą się Wam w 100 % ! "Mopsik chce zostać wróżką" to już 7 tom tej serii, dlatego też polecam dodatkowo zaopatrzyć się w pozostałe 😁

"(...) nie trzeba mieć magicznej różdżki, byby spełniać życzenia. Wystarczą rodzina, przyjaciele... i odrobina szczęśćia.".

Kolejna wspaniała część, którą bezkrytycznie jestem zachwycona. Plus za wzmiankę o segregacji śmieci. Minus za branie piesków na protest i koncert, ale rozumiem, że tego wymagała fabuła.

Jeśli wierzycie we wróżki, koniecznie sięgnijcie po kolejną część przygód Peggy. Mopsiczka koniecznie musi znaleźć jedną z nich, by spełniła jedno bardzo ważne życzenie.

Rodzina Chloe uwielbia spędzać czas w parku. Często chodzą tam razem z Peggy. Jednak okazuje się, że wkrótce może już nie być takiej możliwości. Władze miasteczka chcą zamknąć park, gdyż brakuje im funduszy, by pokryć koszty jego utrzymania. Co zrobić, by ocalić park - miejsce zabaw, spotkań i spacerów.

Rodzina mopsiczki postanawia zorganizować jarmark, by zebrać pieniądze na utrzymanie parku. Niespodziewanie do grona organizatorów dołącza nie kto inny, jak sam Joe Ryder, gwiazda muzyki pop. Teraz wszystko musi się udać. Gdyby jednak coś poszło nie tak, Peggy ma znakomity pomysł. Wystarczy, że odnajdzie wróżkę i poprosi ją o jedno życzenie.

Seria o Peggy to nie tylko rodzina, wspólny czas, ale także przyjaźń i niesienie pomocy innym. Bo razem można zrobić więcej. A mając u boku przyjaciół jest dużo łatwiej.

Ta zabawna książka spodoba się nie tylko fanom psiaków. Peggy zjednuje sobie nie tylko rodzinę Chloe, ale i sympatię wielu czytelników. Książka idealnie nadaje się także na początek przygody z samodzielnym czytaniem. Prosty język, duże litery będą bardzo pomocne. A piękne i delikatne rysunki dodają jej uroku.

Fajna, miła książeczka dla młodszych czytelników.

Fajna, miła książeczka dla młodszych czytelników.

Peggy nikomu przedstawiać nie trzeba. Ta rezolutna suczka podbiła już niejedno serce, a książki z jej przygodami dają radość całym rzeszom fanów.

Dziś chciałam Wam zaprezentować siódmy tom serii: "Mopsik, który chciał zostać wróżką".

Czemu akurat wróżką? Ponieważ tym razem Peggy mierzy się z takim problemem, że potrzebne są jej prawdziwie magiczne moce!

Ulubiony park Peggy oraz jej rodziny ma wkrótce zostać zamknięty i sprzedany pod nowe inwestycje. Cała rodzina Chloe, ukochanej właścicieli psiaka, zakasuje rękawy i organizuje jarmark, by temu zapobiec.

Peggy w tym czasie próbuje odnaleźć dobrą wróżkę, która za pomocą czarów ochroni jej ukochany park.

Czy uda im się ocalić zieleniec? Czy zaangażowanie mieszkańców miasteczka przekona uparte władze do zmiany decyzji? Co z tym wszystkim wspólnego ma słynny gwiazdor? Tego wszystkiego dowiecie się czytając "Mopsika, któryś chciał zostać wróżką".

W serii do tej pory ukazały się:
"Mopsik, który chciał zostać jednorożcem"
"Mopsik, który chciał zostać króliczkiem"
"Mopsik, który chciał zostać reniferem"
"Mopsik, który chciał zostać syrenką"
"Mopsik, który chciał zostać dynią"
"Mopsik, który chciał zostać gwiazdą"
"Mopsik, który chciał zostać wróżką"

Ulubiony park...

Peggy oraz Chloe mają swój ulubiony part, do którego zaglądają codziennie. Kiedy się dowiadują, że ma zostać zlikwidowany, obie postanawiają zrobić coś, aby do tego nie doszło. Chloe chce zorganizować, na którym będą sprzedawane wypieki. Pomysł Peggy jest zupełnie inny. Zamierza poprosić o pomoc wróżkę. Tylko jak ją znaleźć? Czy uda się uratować park.

To nasze kolejne spotkanie z bohaterami z książki, z czego bardzo się cieszymy. Ta seria skradła nasze serca. Historia, w książce była ciekawa, momentami zabawna i zdecydowanie wciągająca małego czytelnika.

Ilustracje są ładne, ciekawe, czarno – białe. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Tekst ciekawy, a przy tym zrozumiały dla dziecka. Dzięki temu, że jest napisany większą czcionką, doskonale będzie służyć do samodzielnego czytania.

Zarówno Peggy, jak i Chloe są bohaterkami ciekawymi, których po prostu nie da się lubić.

„Mopsik, który chciał zostać wróżką.” to książka, z którą młody czytelnik spędzi świetny czas. My zdecydowanie polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/06/Mopsikktorychciazostacwrozka.Wilga.html

To nasze kolejne...

Książeczka dla dzieci

MOPSIK KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ WRÓŻKĄ

To nasze pierwsze spotkanie z autorką i Mopsikiem. Jako, że jest to 7 tom przygód, chętnie sięgniemy po poprzednie.

Dla nas póki co najważniejsze jest to, aby książka była napisana prostym i zrozumiałym stylem dla dziecka. Mój czterolatek nie skupi się tak bardzo, więc czytalismy po rozdziale przed snem. To był dobry wybór, bo synek chętnie czekał na następny rozdział co wieczór.

Książka ma prosty i jasny przekaz. Porusza wartości społeczne i ważne tematy. Dla mnie to ważne, bo takie książki uczą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Bardzo mi się to podoba.

Co kilka stron znajdują się piękne ilustracje, które idealnie wpasowują sie do tekstu.

Książka przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy dopeiro uczą się czytać. Literki są duże i łatwo będzie dziecku je przeczytać. My polecamy dla maluchów po kilka stron przed snem, ale zdecydowanie zachęcamy starszy dzieci 7+, by sięgnęły po Mopsika i wraz z nim rozwijały umiejętności czytania i przeżyły przygodę, a do tego by nauczyły się czegoś z tej lekcji.

Współpraca - Wydawnictwo Wilga

Książeczka dla dzieci

MOPSIK KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ WRÓŻKĄ

MOPSIK zagościł w mich skromnych progach po raz drugi. Moje pierwsze z nim spotkanie, to MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ DYNIĄ - i tamta część bardzo mi się podobała, urzekł mnie pomysł i bohaterowie... również teraz jestem zadowolona. MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ WRÓŻKĄ, to miła, ciepła, optymistyczna opowieść o relacji, jaka może połączyć człowieka z psem.
Ten tom porusza ważne kwestie, bo Bella Swift w pozornie lekkiej książeczce chce przemycić coś więcej niż tylko rozrywkę dla młodego czytelnika. Tutaj dostajemy kwestie społeczne, sprawy obywatelskie, gdzie każdy głos się liczy. Jestem zadowolona z tego przesłania i uważam, że autorka dobrze je "ograła".
Pisarka posługuje się prostym stylem, zdania są nieskomplikowanie i jasne, co idealnie pasuje do dziecka, które zaczyna swoją przygodę z czytaniem. Litery są duże, a książeczka lekka. To już 7 tom MOPSIKA wydany w Polsce i polecam zebrać dziecku tak miłą serię - książki są naprawdę tanie.
Warto też zauważyć, że dostajemy także kochane ilustracje autorstwa Niny Jones i Artful Doodlers. Myślę, że ilustracje w tego typu publikacjach, to bardzo ważny element. Ja uwielbiam, gdy co parę storn mogę przyglądnąć się wyobraźni artysty.

wróżki są wśród nas

• Przeczytane 2023
  • Martusia
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Pod naszym patronatem

Dodaj cytat z książki Mopsik,który chciał zostać wróżką