Azjatycki skorpion leśny

"Czarne skorpiony są groźnymi drapieżnikami dla innych bezkręgowców". Czarny, duży okaz azjatyckiego skorpiona leśnego (Heterometrus longimanus) został dołączony do siedemnastego numeru z serii "Owady, pajęczaki i inne robaki". Numer nie ustępuje poprzednikom, uważam, że jest bardzo dobry.
W dziale "Z bliska..." znajdziemy dwa artykuły. Pierwszy, wstępny ma tytuł "Super skorpion". Wprowadza on w świat tzw. czarnych skorpionów. Drugi, dłuższy pt. "Potężna broń" omawia ich budowę. W dziale "Środowisko" odnaleźć można artykuł pt. "Mokro i dziko". Ukazuje on kilu przedstawicieli skorpionów i mówi i środowisku ich życia. Dział "Zwyczaje" reprezentuje artykuł o tytule "Wolny metabolizm". Artykuł skupia się na życiu tzw. czarnych skorpionów i opowiada między innymi o ich pożywieniu, schronieniu i opiece nad potomstwem. Dział "Obrona i atak" to artykuł pt. "Szybko w szczypce". Dowiemy się z niego wielu ciekawych rzeczy o bezkręgowcach ze szczypcami. Dział "Niezwykła natura" zawiera dwa artykuły. Pierwszy pt. "Poznajemy inne pajęczaki" przedstawia zaleszczotki, uropygi, solfugi i amblypygi. Artykuł drugi, krótszy, jednostronicowy, posiada interesujący i zachęcający do lektury tytuł "Czy ja Cię mogę zabić?" Ostatnia strona zawiera najważniejsze informacje o okazie dołączonym do numeru (z tej strony pochodzi pierwsze zdanie niniejszej opinii).
Numer znakomicie ilustrowany. Zawiera mnóstwo ciekawostek i faktów z życia zwierząt bezkręgowych, a przede wszystkim dotyczących skorpionów. Mocne 7/10.

Siedemnasty numer serii "Prawdziwe owady, pajęczaki i inne robaki" przedstawia czarne skorpiony. W numerze opisano budowę ich ciała, występowanie na mapie świata, pozostałych przedstawicieli rzędu Skorpionów, dowiemy się co nieco na temat ich odżywiania. Dodatkowo możemy przyjrzeć się zestawieniu skorupiaków o najsilniejszych szczypcach i poznać inne pajęczaki jak np. zaleszczotek, solfugę czy też znane z serii o "Harrym Potterze" amblypygi.

Opinia opublikowana na moim blogu:

• 🏡Posiadam $
  • Gatunek: literatura popularnonaukowa
  • 🔚Ukończone w roku 2022 ◄

Dodaj cytat z książki Azjatycki skorpion leśny