Miś Pracuś. Pod wodą

Okładka książki Miś Pracuś. Pod wodą Benji Davies
Okładka książki Miś Pracuś. Pod wodą
Benji Davies Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Seria: Miś Pracuś interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
2022-02-09
10 min.
Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Okładka książki Jano i Wito. W trawie Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Jano i Wito. Na wsi Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. N... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Masło śpi Agata Królak, Tina Oziewicz
Masło śpi Agata Królak, Tina ...
Okładka książki Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio na wsi. ... Marta Galewska-Kust...

Wszystkie książki Misia Pracusia to bardzo słaby tekst i zero historii, ale obrazki są świetne, z różnych perspektyw ukazany temat i fajne elementy ruchome. Dziecko mimo dennego tekstu bardzo lubi te książki, to kwestia powtarzanych zwrotów, rymowanki i ruchomych elementów.

Misia Pracusia kojarzą chyba wszyscy rodzice dzieci "około roczkowych"
Moja córka ma 2 lata, Misia poznała dopiero teraz, zaczynając właśnie od "Pod wodą"

Największym plusem tej serii są bez wątpienia ruchome elementy. Bardzo trwałe, grube i ciekawe (to nie tylko typowe "wysuwanki")
Obrazki to drugi element, który zaważył na tym, że dokupowaliśmy kolejne książeczki. Piękne, żywe kolory i przyjemne postacie umilają czytanie

Minus daję tekstom. Rymy są dość luźne a tekstu jest niewiele i nie wnosi nic do historyjki.
Na szczęście można improwizować ;)

W tej części Miś Pracuś z ekipą wyruszają łodzią podwodną w głębiny oceanu. Orki, kałamarnice, wrak statku. A nawet skarb!

Dzieci będą zachwycone!

Misia Pracusia kojarzą chyba wszyscy rodzice dzieci "około roczkowych"

Seria „MIŚ PRACUŚ” od @wydawnictwo_wilga to kolejna genialna propozycja dla wszystkich milusińskich. Chociaż jest skierowana ręcznej do młodszych dzieci, to jednak nasza Oliwka ją uwielbia. Kolorowe, świetnie dopracowane ilustracje przykuwają spojrzenie. Książki mogą okazać się idealnymi propozycjami do nauki samodzielnego czytania, ponieważ zawierają bardzo krótkie i proste zdania. Bohaterowie są bardzo przyjaźni i pomocni..

Pierwsza z nich to „MIŚ PRACUŚ. POD WODĄ”. Propozycja ta przybliży małym odkrywcom podwodny świat i jego zakamarki, a ruchome ilustracje na pewno zainteresują nawet bardziej wymagające dzieci. Miś Pracuś wyrusza w podwodna podróż statkiem podwodnym i obiecujemy, że będzie bardzo ciekawie!

Książeczki zawierają po osiem solidnych i dosyć grubych stron. W naszej kolekcji znajduje się już kilka tytułów tej serii. Książki są naprawdę bardzo dobrze wydane muszę przyznać, że ich jakość jest genialna. Póki, co wszystkie są w nienaruszonym stanie, a Oliwka korzysta z nich naprawdę często.

• Przeczytane 2023 Iga
  • Książki Igusi i Adusi