Usługi profesjonalne Jak rozwinąć własną firmę?

Okładka książki Usługi profesjonalne Jak rozwinąć własną firmę? Karolina Gorczyca-Barszczewska
Okładka książki Usługi profesjonalne Jak rozwinąć własną firmę?
Karolina Gorczyca-Barszczewska Wydawnictwo: Sowa poradniki
poradniki
Sowa
2021-01-01
2021-01-01

Okładka książki Sukces w relacjach damsko-męskich Alex Barszczewski, Karolina Gorczyca-Barszczewska
Sukces w relac... Alex Barszczewski, ...

Usługi profesjonalne to książka, która powinna znaleźć się w szkołach średnich, jako obowiązkowa lektura. Młoda, ambitna pani mecenas krok po kroku, opisuje swoje początki w branży prawniczej. Bez układów, znanego nazwiska , z niewinnym wyglądem, postanawia założyć własną działalność i prężnie się rozwijać. Czy to brzmi wiarygodnie?
Tak! Ponieważ czytając kolejno rozdziały, razem z autorką, wyposażamy biuro, nazwiazujemy współpracę z innymi, rekrutujemy i poznajemy zastosowanie w umowach ważnych terminów tj. zadatek/ zaliczka. Autorka przy własnym wsparciu kwotą 10 tysięcy, stworzyła swoje konsorcjum. Dokonała tego rozsądnie, z planem , własną listą zadań. Bardzo dobre wskazówki, dają czytelnikowi natychmiastową możliwość do samodzielnego myślenia. Język, po mimo, że mamy tu styczność z osobą wykształconą, jest bardzo jasny i klarowny.
Potwierdzam, że ta książka jest numerem jeden na rynku, w kategorii wlasna działalność i świadczenie usług profesjonalnych. A jeśli nawet nie są to zawody tj. stomatologia, prawnik, architekt, to na pewno kadra kierownicza, jak i osoby, które już biznes prowadzą, znajdą tu mnóstwo wiedzy gotowej do zastosowania w praktyce od zaraz.
Gratuluję autorce i czekam na więcej pani publikacji.

Tak! Ponieważ czytając kolejno rozdziały,...

Książkę "Usługi profesjonalne..." przeczytałam jednym tchem, a potem wracałam do nie jeszcze wiele razy szukając konkretnych wskazówek do zastosowania w codziennych sytuacjach.
Jest to jeden z najlepszych, dostępnych na polskim rynku poradników dotyczących zakładania własnej działalności. Tym, co moim zdaniem najlepiej o tym świadczy, są przede wszystkim dwie kwestie. Po pierwsze Autorka pisze o swoich rzeczywistych doświadczeniach - osoby zaraz po studiach, bez układów rodzinno-towarzyskich, startującej z biznesem w branży trudnej w Krakowie z powodu ogromniej konkurencji. Po drugie jest prawnikiem znającym nasze polskie realia - i to stanowi główną przewagę recenzowanej tu publikacji, w stosunku do wszystkich wydawnictw zagranicznych. W książce postawiony jest duży nacisk na sprawy dokumentów, umów, formalności - czyli zagadnień, którym na co dzień nie poświęcamy zbyt wiele czasu, a które mają ogromne znaczenie. Dla mnie te porady, przekazane prostym, zrozumiałym językiem są bezcenne. Poza kwestiami prawnymi bardzo uważnie przeczytałam rozdział poświęcony sprawom dotyczącym metody wyliczenia dochodów, kosztów i ogólnego bilansowania. Interesujące były też fragmenty poświęcone relacjom i komunikacji oraz budowania własnej marki. Dodatkowym fajnym pomysłem są kończące każdy rozdział listy kontrolne spraw, które są do zrobienia.
Polecam, bo to pozycja, która nie mówi o tym o czym wiedzą wszyscy tylko nie pamiętają. "Usługi profesjonalne..." to książka, która daje dużo praktycznej i specjalistycznej wiedzy.

Dodaj cytat z książki Usługi profesjonalne Jak rozwinąć własną firmę?