Wywrotowe historie

religia
Szaron
2021-01-01
2021-01-01
szaron szumorek religia teologia przypowieści wywrotowe historie

"Jezus opowiadał przypowieści po to, aby uczyć, i one celowo miały być dziwne, żeby nie dawać nam spokoju i wybijać nas z równowagi. A my mamy się tak zdziwić, żeby zacząć myśleć i zrobić krok do przodu."

"Wywrotowe historie" Adam Szumorek

🚲Wywróciłeś się kiedyś na rowerze? Pamiętasz to zdziwienie typu "co się stało?", "jak to się stało?". To przed Tobą książka właśnie o podobnych wywrotkach, tyle nie na rowerze, a w Biblii.

❓Na początku autor wyjaśnia nam czym są przypowieści, z czego się składają, jak je czytać, bo warto by było to wiedzieć na początku.

Następnie czekają nas dwie wywrotki: pierwsza z ewangelią wg Mateusza, druga z ewangelią wg Łukasza. Każda z nich maluje trochę innych portret Jezusa, jest do innej grupy odbiorców skierowana i widać to w przypowieściach. Będziecie zaskoczeni.

🤯Jest to pierwsza książka o przypowieściach Jezusa z którą się spotykam. Byłam sceptycznie nastawiona, myślałam, że to będzie tylko naukowa analiza wszystkich przypowieści. Mocno się zdziwiłam. Okazuje się, że to była jedna z najlepszych przygód książkowych jakie przeżyłam.

✍🏻Adam Szumorek ma bardzo lekkie pióro. Pisze płynnie, z lekkim humorem, nie używa skomplikowanych terminów. Język tej książki jest bardzo prosty. Wydawnictwo Szaron wydało to w taki sposób, że szybko i przyjemnie się ją czyta. Z chęcią dowiem się czy autor pisze w podobnym stylu również w innych swoich publikacjach.

Okładka niby niepozorna, a wnętrze tej książki wywróciło mnie do góry nogami. Dla każdego, mocna i lekka, po prostu świetna.

"Wywrotowe historie" Adam Szumorek

Książka poszerza spojrzenie i zrozumienie (historyczno-kulturowe) na znane przypowieści Jezusa. Każdy rozdział jest głęboką refleksją i opowieścią o ludzkiej naturze i Bożym planie dla niego, ubraną w przyjacielski dialog z czytelnikiem. Po przeczytaniu tej pozycji trudno być tą samą osobą, którą było się przed. Nie da się jej przeczytać "na raz". Przecina na wskroś jak obosieczny miecz oraz wskazuje na Bożą łaskę, bez której nie da się żyć przytoczonymi Bożymi prawdami ds. człowieka.

Bardzo dobra książka. Muszę ją kupić i rozdawać znajomym.
Dałabym 10/10, ale w pierwszych, wstępnych rozdziałach przez cały czas było takie zagrzewanie do właściwej części książki, że później będąc już w tej właściwej części nie zorientowałam się od razu. Nie było takie oddzielenia. Może to wina ebooka?
Wszelka dobra nadzieja jest tak smooth wpleciona, a nie jest chamsko wciskana.
Panie Adamie - czekam na kolejne książki!

Bardzo dobra książka. Muszę ją kupić i rozdawać znajomym.
Wszelka dobra nadzieja jest tak smooth wpleciona, a nie jest chamsko...

• 🕮 Chcę przeczytać - Legimi
  • 📎strony: 251 < x < 350
  • Religia
  • Chrześcijańskie

Dodaj cytat z książki Wywrotowe historie