Noce nad Biebrzą. Lilka, bagna i ptaki

Seria uczuć
Zwierciadło
2022-04-27
2022-04-27

Bardzo dobra książka , romans, prywatne śledztwo i piękne Podlasie. Książkę czytałam z wielką przyjemnością - wspominałam mój pobyt nad Biebrzą ,
byliśmy w Goniądzu dwa razy i wypatrywaliśmy ptaki nad rozlewiskami Biebrzy. Mąż miał swoje fotograficzne łowy , ja cieszyłam oko.

Zaskakująco dobry romans. Jedna gwiazdka więcej za propagowanie Podlasia

Zaskakująco dobry romans. Jedna gwiazdka więcej za propagowanie Podlasia

Niby człowiek wie, że jak sięga po książkę z tej półki, to to nie będzie wielka literatura...

Historia płaska, bohaterowie jednowymiarowi, pełno nieścisłości. Dokończyłam, bo nie umiem odkładać książek w trakcie.

Młoda fotografka z Warszawy - Lilka Gajewska pewnego wieczoru gubi się na bagnach i zamiast do hotelu trafia się zajazdu przy Carskiej Drodze. Na miejscu poznaje intrygujących ludzi, poznaje sekretne historię rodzinne i wysłuchuje podlaskich legend. Co kobieta robi nad Biebrzą? Jakie tajemnice odkryje?

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, nie słyszałam wcześniej o jej książkach, ale lubię poznawać nowych autorów, dlatego postanowiłam przeczytać historię Lilki. Styl autorki jest przyjemny w odbiorze i czyta się ją naprawdę szybko. Lubię historię w których bohaterowie mają sporo doczynienia z naturą, a tutaj z pewnością tak właśnie jest. Razem z główną bohaterką odkrywałam ciekawe historie rodzinne oraz chłonęłam wiedzę na temat podlaskich legend, czy też przemytników, którzy się zdarzali w okolicach Biebrzy, autorka udowadnia, że w każdej legendzie jest ziarno prawdy. Przypadek sprawił, że Lilka odnalazła nad Biebrzą siebie, swoje miejsce w życiu, prawdziwych przyjaciół i miłość. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książkę, idealnie nadaje się do przeczytania w jeden wieczór, szczególnie w otoczeniu przyrody. Moja ocena 6/10.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, nie słyszałam...

Mimo, że lubię książki p. Katarzyny ta nie przypadła mi do gustu. Historia płytka, przewidywalna', nierealna. Zmęczyła mnie. Nie polecam.

• Przeczytane 2022
  • Pożyczone