Winda widmo

Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 6) literatura dziecięca
The Ersatz Elevator
Data 1. wydania:
2001-01-01
Jolanta Kozak
Egmont Polska
baudelaire winda
The Ersatz Elevator
Seria niefortunnych zdarzeń (tom 6)
literatura dziecięca
Jolanta Kozak
baudelaire winda

Moim zdaniem, jedna z lepszych książek z tej serii :)

Jak na razie najciekawsza część ze wszystkich, chociaż wszystko, co wydarzyło się w tym szybie było tak nieprawdopodobne, że działało mi na nerwy.

Bardzo dobra część, klimatyczna, nieco straszna, miejscami abstrakcyjna, ale na dobrym poziomie. Autor wprowadził nowy wątek, to jest śledztwo nad losem trojaczków Bagiennych i wyszło mu to solidnie na plus, a do tego bardzo skąpo dzieli się informacjami, więc tajemnica robi się coraz większa i większa z każdą częścią. Polecam i zabieram się za kolejną część.

Akcja toczy się w ogromnym apartamencie na samej górze budynku

W tej części Wioletka, Klaus i Słoneczko zostają oddani pod opiekę Jeremiemu i Esmeraldzie Szpetnym. Są oni małżeństwem, mieszkającym w najmodniejszej dzielnicy, którzy pod wpływem najnowszego trendu przygarnęli sieroty, których Jeremi jest krewnym od strony matki. Dzieci muszą po raz kolejny zmierzyć się z Hrabią Olafem w przebraniu, czyhającym, w luksusowym apartamencie...

Moja ulubiona część

Kolejna absurdalna historia. Specyficzny humor i nie banalne sytuację powodują, że wnikam w świat Lemona.

Ta część mnie nie sponiewierała. Może dlatego, że ja mam tak głęboko, co jest w modzie, a co nie, że ten motyw był bardzo mało interesujący. A tymczasem w serialu fabuła była dość mocno zmieniona, treść wciśnięto w jeden czy dwa odcinki i jak zwykle książka podobała mi się bardziej, mimo że serial jest godny uwagi.

Podziwiam autora sagi za wyobraźnię i kreatywność w tworzeniu historii Baudelaire'ów. Nasi bohaterowie nadal są prześladowani przez Hrabiego, ale tym razem nie są już sami. Trojaczki Bagienni stali się kolejnymi ofiarami Olafa. Podoba mi się bieg akcji i ta idealna porcja absurdu i czarnego humoru.

Im dalej w serię książkową, tym więcej różnic w serialu, co podoba mi się bardzo, bo lubię być literacko zaskakiwana.

Dyskusje

3 479