Winda widmo

Lemony Snicket Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Seria niefortunnych zdarzeń (tom 6) literatura dziecięca
The Ersatz Elevator
Data 1. wydania:
2001-01-01
Jolanta Kozak
Egmont Polska
baudelaire winda
The Ersatz Elevator
Seria niefortunnych zdarzeń (tom 6)
literatura dziecięca
Jolanta Kozak
baudelaire winda
2059 ocen 50 opinii

2059 ocen

W tej części Wioletka, Klaus i Słoneczko zostają oddani pod opiekę Jeremiemu i Esmeraldzie Szpetnym. Są oni małżeństwem, mieszkającym w najmodniejszej dzielnicy, którzy pod wpływem najnowszego trendu przygarnęli sieroty, których Jeremi jest krewnym od strony matki. Dzieci muszą po raz kolejny zmierzyć się z Hrabią Olafem w przebraniu, czyhającym, w luksusowym apartamencie...

Moja ulubiona część

Kolejna absurdalna historia. Specyficzny humor i nie banalne sytuację powodują, że wnikam w świat Lemona.

Ta część mnie nie sponiewierała. Może dlatego, że ja mam tak głęboko, co jest w modzie, a co nie, że ten motyw był bardzo mało interesujący. A tymczasem w serialu fabuła była dość mocno zmieniona, treść wciśnięto w jeden czy dwa odcinki i jak zwykle książka podobała mi się bardziej, mimo że serial jest godny uwagi.

Podziwiam autora sagi za wyobraźnię i kreatywność w tworzeniu historii Baudelaire'ów. Nasi bohaterowie nadal są prześladowani przez Hrabiego, ale tym razem nie są już sami. Trojaczki Bagienni stali się kolejnymi ofiarami Olafa. Podoba mi się bieg akcji i ta idealna porcja absurdu i czarnego humoru.

Im dalej w serię książkową, tym więcej różnic w serialu, co podoba mi się bardzo, bo lubię być literacko zaskakiwana.

W tomie 6 jest moda na sieroty w apartamencie przy Alei Ciemnej numer 667. Czytać przed serialem.

Na półkach: , , , , , ,

O ile świat w pierwszym tomie serii wydawał się jeszcze jako tako realny i prawdziwy, o tyle z każdym kolejnym tomem jest coraz gorzej. ;) pojawiają się coraz bardziej absurdalne sytuacje, osoby i miejsca, a jednocześnie wzrasta też ilość czarnego humoru. ;)

"Seria Niefortunnych Zdarzeń" to zdecydowanie najzabawniejszy cykl książek, jaki mi wpadł w ręce. Przy "Windzie widmo" bawiłam się chyba najlepiej, jak dotąd.

Z początku książki wydaje się, że sieroty nareszcie trafiły na w miarę normalnych opiekunów. Jednak czy na pewno...?

Książka bardzo przypadła mi do gustu (zresztą tak,jak inne z tej samej serii - "Serii Niefortunnych Zdarzeń"). Szybko się ją czyta, ciekawa akcja, nowe wrażenia...

Polecam, 10/10

Dyskusje