Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz

2017-10-03
Alka Konieczka
tarantino film kino

Okładka książki Scottie Pippen. Bez krycia Michael Arkush, Scottie Pippen
Scottie Pippen... Michael Arkush, Sco...
Okładka książki Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu Nicholas Kristof, Sheryl WuDunn
Biedni w bogat... Nicholas Kristof, S...
Okładka książki Jan Borysewicz. Mniej obcy Jan Borysewicz, Marcin Prokop
Jan Borysewicz... Jan Borysewicz, Mar...

Całkiem udana monografia Q.Tarantino, docierającą aż do "Pewnego razu...w Hollywood". Duża wartością jest warstwą edycyjna,która sprawia że chce się sięgać po tę popularyzatorską książkę. Mogą się podobać liczne cytaty i świetne zdjęcia. Dobre tłumaczenie

Ciekawe historie i dużo zdjęć. Wiele rzeczy książka sprostowała i w interesujący sposób opisano proces twórczy i źródła inspiracji reżysera. N minus mało treści.

W mojej nic nie znaczącej ocenie jako początek dłuższej przygody, inspiracja do poszukiwania i zgłębiania inspiracji nie tylko filmowych. Plus za zdjęcia.

Bookalove | Blog o książkach

Jeśli lubicie czytać biografie…to ta książka nie jest dla Was 🙃😉

Bo to nie jest typowa biografia artysty znanego na całym świecie.

Dla mnie to bardziej album - filmografia z dorobkiem Tarantino aniżeli historia stricte o nim.

Owszem, pierwsza część książki jest poświęcona sylwetce Quentina, ale to raczej "biograficzna pigułka". Reszta to właśnie opisy, informacje i smaczki o filmach, które wyreżyserował, zgodnie z chronologią ich powstania, ubrane w zdjęcia i genialną szatę graficzną.

To zdecydowanie pozycja dla fanów Tarantino, którzy znają jego twórczość i nie będą zaskoczeni spoilerami 🙂

Ja książką jestem absolutnie zachwycona bo oprócz tego, że jestem fanką reżysera i widziałam wszystkie jego filmy to sposób w jaki została ona wydana jest totalnie w moim stylu, guście i estetyce. Samo patrzenie na oprawę graficzną sprawia mi przyjemność.

Myślę też, że ta książka może mieć tyle samo sympatyków co krytyków, podobnie jak sam Quentin, ze względu na treść. Ale Tarantino jest filmowcem, kinomaniakiem, żyje filmem i to kocha w życiu najbardziej zatem osobiście uważam, że nie ma lepszego sposobu na ukazanie jego osoby i geniuszu jak właśnie poprzez filmy, które stworzył.

Dla mnie to kolejna perełka w biblioteczce, którą szczególnie polecam fanom Tarantino.

Bookalove | Blog o książkach

Jeśli lubicie czytać biografie…to ta książka nie jest dla Was 🙃😉

Bo to nie jest typowa biografia artysty znanego na całym świecie.

Wow.
Wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie.
Świetna biografia (?).
Bardzo dobrze się czyta. Na każdej stronie znajdziemy zdjęcia pochodzące z sesji, planów zdjęciowych i prywatnych momentów z życia Tarantino.
Jest to jeden z moich ulubionych reżyserów, wiec czytanie tej pozycji było dla mnie wielką przyjemnością . W książce ujawniono wiele tzw. smaczków filmowych, których w sieci raczej nie znajdziemy.

Wow.
Wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie.
Świetna biografia (?).

Ciekawa pozycja dla fanów Tarantina i miłośników dobrego kina. Omówiony dorobek reżysera, sporo ciekawostek i zdjęć.

Świetna książka o ikonie filmu. Wybitny reżyser i jego filmy

Świetna książka o ikonie filmu. Wybitny reżyser i jego filmy

Narracja jest trochę chaotyczna, sporo tu dygresji i anegdot, ale mamy omówione kolejno wszystkie filmy Tarantino i naprawdę piękną oprawę graficzną z licznymi fotosami. Przyjemna lekturka, w sam raz pod popcorn.

Dla fanów Qentina Tarantino obowiązkowa. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy związanych z powstawaniem kolejnych filmów, inspiracjami jakimi reżyser posiłkował się w trakcie kręcenia, wyborów aktorów czy relacji panujących na planie. Na duży plus szata graficzna która posiada bardzo wiele ciekawych kadrów z filmów wraz z komentarzami. Nie licząc rozdziału o "Jackie Brown" który nie specjalnie przeczytałem jednym tchem. Polecam

Filmografia ale...nie tylko. W żadnym momencie lektury nie nudziłem się. Ani trochę. Wartościowa pozycja bynajmniej wyłącznie dla zwolenników talentu reżysera. Bardzo dobrze napisana.
Polecam.

Polecam.