rozwińzwiń

Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm

Okładka książki Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm Karolina Sulej
Okładka książki Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm
Karolina Sulej Wydawnictwo: Znak reportaż
496 str. 8 godz. 16 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2022-06-01
Data 1. wyd. pol.:
2022-06-01
Liczba stron:
496
Czas czytania
8 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324062737
Tagi:
feminizm
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 1 (64) / 2024 Izabella Adamczewska, James Baldwin, Jolanta Brach-Czaina, Biserka Ćejović, Krystyna Dąbrowska, Annie Ernaux, Bartosz Hlebowicz, Boguś Janiszewski, Maciej Jarkowiec, Miłada Jędrysik, Aga Kozak, Renata Lis, Paulina Małochleb, Andrzej Mencwel, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Wojciech Orliński, Piotr Paziński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Redakcja magazynu Książki, Michał Rusinek, George Saunders, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Marcin Sendecki, Max Skorwider, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Karolina Sulej, Natalia Szostak, Tomasz Ulanowski, Olga Wróbel
Ocena 7,8
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 6 (63) / 2023 Ingmar Bergman, Biserka Ćejović, Piotr Cieśliński, Anna S. Dębowska, Olga Drenda, Maciej Jakubowiak, Miłada Jędrysik, Agnieszka Jucewicz, Ignacy Karpowicz, Tymoteusz Karpowicz, Barbara Kingsolver, Joanna Kuciel-Frydryszak, Marc Levy, Renata Lis, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Edward Pasewicz, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Maciej Robert, Marcin Sendecki, Magdalena Środa, Karolina Sulej, Mariusz Szczygieł, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk, Małgorzata Żarów
Ocena 6,9
Książki. Magaz... Ingmar Bergman, Bis...
Okładka książki Znak nr 823 / 2023 Zofia Bałdyga, Maria Banaszak, Agata Bielik-Robson, Agnieszka Burton, Michał Cichy, Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Mateusz Górniak, Byung-Chul Han, Maria Karpińska, Dominika Kozłowska, Waldemar Kuligowski, Małgorzata Lebda, Zbigniew Mikołejko, Łukasz Najder, Małgorzata Nocuń, Janusz Poniewierski, Natalia Sosin-Krosnowska, Michał Sowiński, Grzegorz Strzelczyk, Karolina Sulej, Ola Szmida, Teresa Walas, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 7,0
Znak nr 823 / ... Zofia Bałdyga, Mari...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 5 (62) / 2023 Izabella Adamczewska, Kacper Bartczak, Marek Bieńczyk, Biserka Ćejović, Jacek Dehnel, Emilia Dłużewska, Helen Garner, Irena Grudzińska-Gross, Aleksandra Herzyk, Wojciech Jagielski, Maciej Jakubowiak, Miłada Jędrysik, Michalina Jurczyk, Eliza Kącka, Ignacy Karpowicz, Shehan Karunatilaka, Aldona Kopkiewicz, Joanna Krakowska, Marta Madejska, Weronika Murek, Azar Nafisi, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Dariusz Nowacki, Tadeusz Nyczek, Monika Ochędowska, Wojciech Orliński, George Orwell, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Redakcja magazynu Książki, Zbigniew Rokita, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Michał Sobol, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Karolina Sulej, Katarzyna Surmiak-Domańska, Jacek Szczerba, Natalia Szostak, Jarek Szubrycht, Katarzyna Wężyk, Dorota Wodecka, Olga Wróbel
Ocena 7,1
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
192 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
33
19

Na półkach:

„Każda z nas chce już przestać się zadręczać. Chce po prostu pozwolić ciału ciałać. „Ciałaczki” to książka o kobietach, które poznały historię swojego ciała. Zbliżyły się do niego i dzięki temu nie boją się ciałać.” - bardzo przyjemna, inspirująca pozycja. Umacniająca w siostrzeństwie.

„Każda z nas chce już przestać się zadręczać. Chce po prostu pozwolić ciału ciałać. „Ciałaczki” to książka o kobietach, które poznały historię swojego ciała. Zbliżyły się do niego i dzięki temu nie boją się ciałać.” - bardzo przyjemna, inspirująca pozycja. Umacniająca w siostrzeństwie.

Pokaż mimo to

avatar
603
592

Na półkach: ,

„Ciałaczki: Kobiety, które wcielają feminizm” to niezwykle inspirujący zbiór reportaży autorstwa Karoliny Sulej, który bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę i rekomendację. Książka ta nie tylko porusza ważne tematy związane z kobiecą cielesnością, emancypacją i równouprawnieniem, ale także stanowi znakomitą lekturę dla każdego, kto pragnie zrozumieć różnorodność doświadczeń kobiet oraz ich niezwykłą siłę w dążeniu do przełamywania tabu i stawiania granic. 

Karolina Sulej, autorka tej fascynującej książki, zabiera nas w podróż przez historie niezwykłych kobiet, które w różnych dziedzinach życia angażują się w działalność związaną z feminizmem, emancypacją i świadomością cielesności. To zbiór reportaży, które w niezwykle przystępny sposób przybliżają nam życie i doświadczenia tych kobiet, prezentując ich różnorodne perspektywy i drogi, jakie wybrały, by przyczynić się do budowy bardziej równego i świadomego społeczeństwa. 

Jednym z głównych tematów poruszanych w książce jest kwestia akceptacji siebie i swojego ciała. Autorka namawia do pokochania samego siebie, zwalczania wstydu i wreszcie stawiania granic. To przesłanie jest niezwykle ważne w obecnych czasach, gdy społeczeństwo nadal narzuca pewne standardy piękna i zachowań, które często prowadzą do poczucia niższości i wstydu u wielu kobiet. Książka pomaga zrozumieć, że każda kobieta ma prawo do akceptacji i miłości własnego ciała, niezależnie od norm narzuconych przez społeczeństwo. 

Nie brak tu również rozmów o przemocy, z jaką spotkały się niektóre z bohaterek książki. Przemoc, dyskryminacja i slut-shaming to realne problemy, z jakimi kobiety muszą się zmagać. Książka otwarcie wychodzi naprzeciw tym trudnym tematom, stawiając pytania o to, jak można walczyć z przemocą i jakie wsparcie potrzebują ofiary. 

Ciała w kulturowej tradycji patriarchatu są oglądane i kontrolowane.

Kolejnym aspektem, który zasługuje na uwagę, to edukacja seksualna, zmysłowość i zdrowie. Autorka skupia się na potrzebie rozwijania świadomości seksualnej i zdrowotnej w społeczeństwie, co jest kluczowe dla promowania pełnego spektrum zdrowia i samopoczucia kobiet. Ważnym przekazem książki jest również odwaga i determinacja kobiet w walce o swoje prawa i równouprawnienie. Autorka ukazuje, że kobiety nie tylko potrafią stawiać granice, ale też stanąć w obronie swoich wartości. Pokazuje, że feminizm to nie tylko hasła na transparentach, ale konkretne działania i zaangażowanie w zmianę społeczeństwa. 

Niezwykłość „Ciałaczek” polega na tym, że każda opowieść jest osobistą historią konkretnej kobiety, która aktywnie działa na rzecz zmian w społeczeństwie. To nie są abstrakcyjne teorie czy wywody, ale konkretne doświadczenia i działania, które inspirują i pokazują, że każda kobieta może wnieść swój wkład w walkę o równość i emancypację. Autorka, Karolina Sulej, w sposób niezwykle przystępny i lekki prowadzi czytelnika przez różne tematy i historie. Jej styl pisania jest klarowny i angażujący, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. Pomimo powagi poruszanych tematów, autorka potrafi wpleść elementy humoru i lekkości, co czyni lekturę jeszcze bardziej przyjemną. 

Książka „Ciałaczki” to nie tylko zbiór reportaży, to prawdziwa dawka inspiracji i motywacji do działania. Po jej lekturze trudno pozostać obojętnym na tematykę feminizmu i równouprawnienia. To pozycja, która z pewnością zachęci do refleksji i dążenia do zmiany własnego podejścia do kwestii cielesności, przemocy i równości płci. Jednym z atutów książki jest różnorodność prezentowanych historii. Autorka ukazuje 21 różnych kobiet, które zajmują się feminizmem w różny sposób. Są to artystki, edukatorki, prowokatorki i rewolucjonistki, które łączy determinacja w przełamywaniu tabu wokół kobiecej cielesności. Każda z tych kobiet wnosi cenny wkład w walkę o równość płci i emancypację. 

Jestem ważna — ważne są: moja przyjemność, wolność, zdrowie psychiczne i fizyczne, moje emocje.

Książka prezentuje także wiele praktycznych przykładów działań podejmowanych przez bohaterki. Dowiadujemy się, jak burleska może zmienić życie kobiety, jak fizjoterapia uroginekologiczna pomaga w leczeniu problemów zdrowotnych związanych z cielesnością, a także jakie wyzwania stoją przed osobami pracującymi na infolinii psychologicznej dla młodych. To praktyczne przykłady, które inspirują do podjęcia działań i angażowania się w walkę o prawa kobiet. 

Mimo że tematyka poruszana w książce jest często trudna i bolesna, to sposób, w jaki autorka przekazuje te historie, jest niezwykle przystępny i angażujący. Czytając „Ciałaczki”, można odkryć w sobie poczucie sprawczości i przekonanie, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych. To książka, która pomaga uwolnić energię i motywację do działania. 

Podsumowując,

Książka „Ciałaczki: Kobiety, które wcielają feminizm” autorstwa Karoliny Sulej to niezwykle wartościowy i inspirujący zbiór reportaży, który porusza ważne tematy związane z kobiecą cielesnością, równouprawnieniem i emancypacją. To lekka i przystępna lektura, która pomaga zrozumieć różnorodność doświadczeń kobiet i ich determinację w walce o swoje prawa. „Ciałaczki” to książka, która nie tylko informuje, ale także inspiruje do działania i zmiany społeczeństwa na lepsze. Gorąco polecam tę pozycję każdemu, kto pragnie dowiedzieć się więcej o różnorodnych aspektach feminizmu i emancypacji, a także znaleźć motywację do działania na rzecz równości płci.

„Ciałaczki: Kobiety, które wcielają feminizm” to niezwykle inspirujący zbiór reportaży autorstwa Karoliny Sulej, który bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę i rekomendację. Książka ta nie tylko porusza ważne tematy związane z kobiecą cielesnością, emancypacją i równouprawnieniem, ale także stanowi znakomitą lekturę dla każdego, kto pragnie zrozumieć różnorodność...

więcej Pokaż mimo to

avatar
426
426

Na półkach:

Kobiety, które wcielają feminizm? Serio? Modelka z wybiegu, transkobieta - performerka. To są bohaterki - feministki. Nie wierzę! Nie ma w Polsce feministek, o których można napisać książkę?

Kobiety, które wcielają feminizm? Serio? Modelka z wybiegu, transkobieta - performerka. To są bohaterki - feministki. Nie wierzę! Nie ma w Polsce feministek, o których można napisać książkę?

Pokaż mimo to

avatar
69
27

Na półkach:

Bardzo ważna książka, nie wiedziałam, że na tyle sposobów można walczyć o inne kobiety. W wielu historiach odnajdywałam siebie, czułam, że też tak mam.

Bardzo ważna książka, nie wiedziałam, że na tyle sposobów można walczyć o inne kobiety. W wielu historiach odnajdywałam siebie, czułam, że też tak mam.

Pokaż mimo to

avatar
460
405

Na półkach: , ,

Cieszy mnie jak dużo mamy mądrych i ambitnych kobiet w naszym kraju. Nie spodziewałam się też, na ile różnych sposobów starają się dążyć do poprawy sytuacji kobiet. Mamy tu mieszankę różnych, wiele branży i pomysłów. Mam nadzieję, że powstaną kolejne książki z inspirującymi paniami, które przecierają ścieżki pozostałym.

Cieszy mnie jak dużo mamy mądrych i ambitnych kobiet w naszym kraju. Nie spodziewałam się też, na ile różnych sposobów starają się dążyć do poprawy sytuacji kobiet. Mamy tu mieszankę różnych, wiele branży i pomysłów. Mam nadzieję, że powstaną kolejne książki z inspirującymi paniami, które przecierają ścieżki pozostałym.

Pokaż mimo to

avatar
405
297

Na półkach: , , ,

Bardzo mi się podobała. Ciekawe historie, ciekawe kobiety, można się zainspirować. Miło spędziłam czas.

Bardzo mi się podobała. Ciekawe historie, ciekawe kobiety, można się zainspirować. Miło spędziłam czas.

Pokaż mimo to

avatar
775
725

Na półkach: , , ,

Bardzo mi się podobał dobór osób, o których były te opowieści. Ciekawe osobowości i interesujące fragmenty życia. Ale trochę mnie denerwowało, że to wszystko było w trzeciej osobie (ona) - mam wrażenie, że jakby to był po prostu wywiad czy wypowiedź tej osoby, to byłoby to przyjaźniejsze w odbiorze i też może bardziej prawdziwe czy trafiające do czytelnika. Tu, mimo całego poparcia i zaangażowania autorki w pozytywne przedstawienie wybranych kobiet, przez ten wybór trzeciej osoby poczułam dystans. Może też wpłynął na to sposób przyswajania, bo w moim przypadku był to audiobook.
Oczywiście wybrane kobiece historie przeróżne i na pewno w zależności od czytelnika - jedne będą podobały się bardziej, inne mniej. Wiele ciekawych nowych rzeczy można się dowiedzieć (np. że funkcjonuje coś takiego jak statek/barka aborcyjna, która dociera do krajów, gdzie aborcja jest ograniczona prawnie). Ogromy plus to informacje np. o fundacjach czy możliwościach pomocy (namiary na strony itp.) podawane przez autorkę. Dla tych co szukają pomocy i dla tych, którzy chcą wesprzeć walkę z nierównością czy prześladowaniem.

Bardzo mi się podobał dobór osób, o których były te opowieści. Ciekawe osobowości i interesujące fragmenty życia. Ale trochę mnie denerwowało, że to wszystko było w trzeciej osobie (ona) - mam wrażenie, że jakby to był po prostu wywiad czy wypowiedź tej osoby, to byłoby to przyjaźniejsze w odbiorze i też może bardziej prawdziwe czy trafiające do czytelnika. Tu, mimo całego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
156
25

Na półkach: , , ,

Nie powinno się oceniać tej książki - jest czasami bardzo bolesna, ale też jednocześnie daje nadzieję, że wcale nie jesteśmy same. Nie wiem, czy napisać, że każdy powinien ją przeczytać, czy też, że nie każdemu się spodoba. Sama miałam momenty, kiedy byłam bardzo zaangażowana, ale też takie, gdy ją odkładałam, bo nie byłam w stanie dalej jej słuchać. Jest bardzo intymna i prawdziwa - to chyba jest jej sekret.

Nie powinno się oceniać tej książki - jest czasami bardzo bolesna, ale też jednocześnie daje nadzieję, że wcale nie jesteśmy same. Nie wiem, czy napisać, że każdy powinien ją przeczytać, czy też, że nie każdemu się spodoba. Sama miałam momenty, kiedy byłam bardzo zaangażowana, ale też takie, gdy ją odkładałam, bo nie byłam w stanie dalej jej słuchać. Jest bardzo intymna i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
60
35

Na półkach:

Niesamowite to jest, że w dzisiejszych czasach powstają takie książki: pełne seksizmu (jedna z płci lepsza od innych, pozostałe do gazu),nacjonalizmu (szczególnie my: Polki) i wielu innych uprzedzeń na wielu płaszczyznach. Autorka we wstępie twierdzi, że nie ona jest autorką, ale także bohaterki książki i czytelniczki (oczywiście nie czytelnicy, bo to książka dla kobiet, czytelnix też won),ciekawe czy podzieliła się tantiemami ze wszystkimi po równo, czy zachowała się jak typowy kapitalista i wykorzystała kogo się da. Bardzo smutne jest to, że zarówno autorka jak i części rozmówczyń nieustannie doświadcza gwałtów i prześladowań ze względu na płeć - być może rozwiązaniem tych problemów jest zmiana środowiska na takie bardziej w centrum, skrajna lewica widać dosyć mocno nie szanuje kobiet niestety.

Niesamowite to jest, że w dzisiejszych czasach powstają takie książki: pełne seksizmu (jedna z płci lepsza od innych, pozostałe do gazu),nacjonalizmu (szczególnie my: Polki) i wielu innych uprzedzeń na wielu płaszczyznach. Autorka we wstępie twierdzi, że nie ona jest autorką, ale także bohaterki książki i czytelniczki (oczywiście nie czytelnicy, bo to książka dla kobiet,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
795
374

Na półkach: , , , , ,

,,Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm" to zbiór reportaży o wielu osobach, ich poglądach, doświadczeniach, pracach, traumach i przeżyciach. Reportaż momentami ciężki, momentami zabawny a momentami cholernie smutny, w końcu ciężko ocenić historie o nadużyciach i wykorzystywaniach seksualnych. Są tutaj zawarte opowieści wielu różnych osób zajmujących się feminizmem. ,,Ciałaczki" to jedna z tych pozycji, które są cholernie potrzebne. Karolina Sulej odwaliła kawał dobrej roboty tworząc tą książkę.

,,Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm" to zbiór reportaży o wielu osobach, ich poglądach, doświadczeniach, pracach, traumach i przeżyciach. Reportaż momentami ciężki, momentami zabawny a momentami cholernie smutny, w końcu ciężko ocenić historie o nadużyciach i wykorzystywaniach seksualnych. Są tutaj zawarte opowieści wielu różnych osób zajmujących się feminizmem....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    350
  • Przeczytane
    221
  • 2022
    26
  • Posiadam
    20
  • 2023
    17
  • Teraz czytam
    15
  • Audiobook
    11
  • Audiobooki
    7
  • Feminizm
    6
  • Reportaż
    6

Cytaty

Więcej
Karolina Sulej Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm Zobacz więcej
Karolina Sulej Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm Zobacz więcej
Karolina Sulej Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także