Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy

Okładka książki Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy Marta Łabęcka
Okładka książki Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy
Marta Łabęcka Wydawnictwo: Editio Cykl: Flaw(less) (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

😊

😊

Kocham tą książkę

Kocham tą książkę

Wszystko super ale ta śmierć na końcu i nie tylko doprowadziła mnie do łez.

Wszystko super ale ta śmierć na końcu i nie tylko doprowadziła mnie do łez.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie ogarniałam kto kim jest

Nie ogarniałam kto kim jest

Według mnie ta książka jest najsłabsza z całej trylogii

Według mnie ta książka jest najsłabsza z całej trylogii

To była niesamowita pozycja. Totalny wyciskacz łez i emocje puszczają na niej na momencie. Piękna historia, niezwykłej i nietypowej miłości. Kocham całym sercem każdego bohatera z osobna.

Tbh, najsłabsza z całej trylogii, natomiast dalej Marta trzyma poziom. Z opinii innych osób które to przeczytały, spodziewałam się czegoś słabego, a przeczytałam tą książkę w jeden wieczór ( najpierw przez 2 miesiące miałam zastój po przeczytaniu około 20 stron XD ) myślę, że po mimo ogromnej ilości spojlerów jakie można znaleźć w internecie, ta powieść wiele razy mnie zaskoczyła, także jeżeli już ktoś zaczął swoją przygodę z flawsami, niech nie da się zwieść temu, że fabula dość długo się rozkręca, bo naprawdę warto się chwilę pomęczyć aby potem całkowicie pochłonąć tą historię!💗

Trudno mi napisać tę recenzję i zbierałam się do niej dość długo. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić moich emocji, których doświadczałam podczas czytania. Zakochałam się w tej trylogii od początku, a w każdej kolejnej części coraz bardziej. Do ostatniej części było mi najtrudniej się zabrać przez spojlery z TikToka ale udało mi się w końcu usiąść i nie zmieniać miejsca aż do później nocy, póki nie skończyłam całej książki. Płakałam prawie bez przerwy. Uwielbiam tę historię za realizm. W życiu codziennym mamy kontakt ze szczęściem, miłością jak i stratą, bólem, chorobami czy śmiercią. W tym wszystkim ważne jest to, byśmy nie byli z tym sami. Cudownie było czytać o tym jaką rodzinę stworzyli bohaterzy, jacy byli dla siebie ważnie. Mimo, że to książka już o kolejnym pokoleniu czytając ją, dowiadujemy się więcej o historii też tych "starych" i dobrze znanych nam bohaterom. Przede wszystkim Josie i Chase'a oraz Cami i Archera. Książka była cudowna, wylałam na niej sporo łez, umierałam z zasłodzenia, a czasami bardzo się denerwowałam na niektórych bohaterów. Ale to była cudowna przygoda i bardzo chciałabym wrócić do niej od początku, nie wiedząc co się stanie. Zakończenie było smutne, przygnębiające ale piękne i chyba najlepsze jakie mogłoby być.

📚 To ostatnia część trylogii, która prezentuje dalsze losy znanych nam już bohaterów. Tym razem poznajemy historię Destiny - córki Josie i Chase’a, która właśnie wkracza w dorosłość. Zapatrzona w związek, jaki tworzą jej rodzice, dziewczyna sama marzy o miłości z prawdziwego zdarzenia.
Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Dessie wraz z rodzicami odwiedza rodzinę i przyjaciół, aby spędzić wraz z nimi święta. Opowieść skupia się na relacji Destiny i Alfiego, którzy w dzieciństwie nie odstępowali się na krok, ale ostatnimi czasy mocno się od siebie oddalili.

Książka na pozór lekka, porusza trudne tematy. Idealnie ukazuje realia obecnego świata i to, że nie na wszystko mamy wpływ. Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka potrafiła wpływać słowami na moje uczucia i emocje. Chwilami odnosiłam wrażenie, że jestem częścią tej powieści, bo odczuwałam wszystko na równi z bohaterami.
Końcówka książki chwyta za serce! Na samo wspomnienie zakończenia czuję ścisk w gardle i łzy wzruszenia stają mi w oczach. 🥹
Zdecydowanie warto przeczytać tę część, chociażby dla samego poznania relacji Destiny z rodzicami (Chase w roli taty to po prostu cudo🥰).
Polecam! 💚

Książka jest ostatnią częścią i najmniej przypadła mi do gustu… ale spokojnie tylko na początku 😅 bardzo mi się spodobało to, że autorka nie pozostawiła niczemu sobie dzieci bohaterów książki i ich przyjaciół i również opisała jak wyglądało życie z ich perspektywy kiedy podrośli.

• Przeczytane 2023

Marta Łabęcka Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy Zobacz więcej