Tylko mnie kochaj

Inne
2022-08-22
2022-08-22

Okładka książki Moja prawda Rina Dark, K.E. December
Moja prawda Rina Dark, K.E. Dec...
Okładka książki Słodkie zapomnienie Rina Dark, K.E. December
Słodkie zapomn... Rina Dark, K.E. Dec...

Krótka ale fajna historia

Krótka ale fajna historia

POLECAJKA

TYLKO MNIE KOCHAJ - KAMILA ŻYCZKOWSKA

"Ucieczka nie zawsze jest rozwiązaniem problemów, ale może być szansą na poznanie samej siebie."

I niech mi ktoś powie, że to nieprawda. Teoretycznie nie powinno się uciekać od problemów, tylko z nimi mierzyć. Jednak czasami ucieczka może być na tyle pomocna,że stanie się kluczem do wolności, pomoże spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy.
Tak też było w przypadku bohaterów, obydwoje uciekli, co prawda z innych powodów, ale jednak.

Dwa charaktery, kobieta, mężczyzna. Nienawiść, ucieczka od życia, problemy przeszłości, no i ta różnica wieku, czyli coś co lubię.
Clarie uciekła od ojca, żeby udowodnić, że jest w stanie uwolnić się od jego tyrani Bywało ciężko i to było widać, aż w końcu trafiła do pewnego baru. Wydaje się, że los w końcu się do niej uśmiechnął. Dostała pracę, dach nad głową i współlokatora w pakiecie. Jared do przyjemniaczków nie należał i już od początku okazywał jej pełną wrogość i nienawiść.

Dlaczego? Jaką przeszłość ciągnie za sobą chłopak? Jak się potoczą losy tej dwójki?

To są pytania na które znajdziecie odpowiedź w tej książce. Fajna historia, ciekawie się czyta, a akcja rozwija się dość szybko. I tak szczerze, to w pewnym momencie miałam nawet własne teorie dotyczące powodów nienawiści między tą dwójką. Trochę szalone, bo obstawiałam powiązanie rodzinne między Claire i Jaredem, wiecie niepoznany brat czy coś. Ale spokojnie to nie było to 😅. W związku z tym, dlaczego Jared tak bardzo nie lubi Clarie? To już zostawiam do waszej osobistej oceny. Jakby nie było ja bardzo zachęcam do zapoznania się z tym tytułem autorki. Będziecie mieli w sam raz na jeden raz. Może i była krótka, ale według mnie miała w sobie to coś, żeby jednocześnie zaciekawić czytelnika i wzbudzić w nim tą nutkę tajemniczości.

POLECAJKA

TYLKO MNIE KOCHAJ - KAMILA ŻYCZKOWSKA

Tylko mnie kochaj – Kamila Życzkowska – historia Claire która jest zmuszona uciec z własnego domu od ojca tyrana który zmusza ją do wielu rzeczy. W końcu dziewczyna postanawia się mu postawić. Ucieka z domu i staje się bezdomną. Udaje jej się znaleźć pracę w barze oraz pokój do mieszkania. Poznaje tam także Jarreda – chłopaka oschłego i wrogo do niej nastawionego. Od początku ich relacja nie jest zbyt dobra, można wręcz powiedzieć iż Jarred nienawidzi Clarir za samo jej istnienie. Po czasie okazuje się iż potrafią oni ze sobą porozmawiać, poznają się lepiej, c wkrótce doprowadza do ich przyjaźni. Od początku czują między sobą chemię, ale żaden z nich nie chce się do tego przyznać. Dodatkowo ojciec Claire nadal nie daje o sobie zapomnieć.
Książka jest w formie dłuższego opowiadania, przyznam że na początku nie byłam przekonana do takiej formy. Nie sądziłam że może mi się ona spodobać. Jednak pomyliłam się co do tego i to bardzo. Historia była dynamiczna, ale spójna i kompletna. Czyta się ją bardzo płynnie i przyjemnie. Tak naprawdę przeczytałam ją ekspresowo.
Pióro autorki w tej pozycji zachęciło mnie do przeczytania kolejnych jej książek. Szczerze mam nadzieję iż autorka napisze dalszą część tej historii. Ciekawi mnie jak zakończy się kilka wątków dlatego też naprawdę ucieszyłabym się na kontynuację.
Jest to pierwsze opowiadanie jakie oceniam jako recenzent i dla mnie było cudowne, dlatego też nie pozostaje mi nic innego jak ocenić je najwyżej jak mogę :)

„Kochaj mnie teraz i kiedy znienawidzi mnie reszta świata. Bowiem twoja miłość pozwoli mi przeżyć przez lata. ….

Claire ma dość życia z ojcem tyranem, postanawia uciec z domu. Bezdomna próbuje znaleźć rozwiązanie. Udaje jej się i znajduje zatrudnienie w barze. Zamieszkuje w mieszkaniu nad barem, które dzieli z tajemniczym i starszym od siebie Jaredem. Arogancki mężczyzna na każdym kroku okazuje dziewczynie nienawiść.

Co tak naprawdę kryje się za tym?

I kim jest Jared?

Czy Claire uda się uwolnić od ojca?

Zapraszam na opowiadanie z motywem hate-love pełne namiętności, walki o lepsze jutro. Wciąga od pierwszej strony. Odważna i silna Claire nie podaję się i z dnia na dzień coraz bardziej usamodzielnia się i odkrywa siebie. Podobała mi się jej przemiana i chęć walki. Nie rozumie tylko dlaczego tak ją traktuje mężczyzna. Okazuje jej na każdym kroku nienawiść, a z drugiej strony czuwa nad jej bezpieczeństwem. Demony nie pozwalają mu otworzyć się na uczucia. Co skrywa Jared? Co tak naprawdę zdarzyło się w jego życiu?

Urzekło mnie to krótkie opowiadanie, napisane lekkim piórem autorki, spędziłam przy nim miły czas. „Tylko mnie kochaj” zdecydowanie jest na każdą porę dnia. Zdecydowanie uwielbiam motywy hate-love, pełne namiętności, od nienawiści po miłość. Możemy razem z bohaterami uczestniczyć w ich życiu codziennym i razem z nimi przeżywać rozterki.

Autorka przenosi nas w świat tak realny, w którym rządzą najsilniejsze uczucia.

Chciałoby się dłuższej ich historii, może kiedyś zostanie rozbudowana. Ciężko rozstać się z bohaterami. :)

„Od nienawiści do miłości jeden krok”

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania ebook „Tylko mnie kochaj”.

Polecam serdecznie :) Dla wszystkich lubiących motywy hate-love. :)

Bardzo słabe opowiadanie. Na początku Jared chodzi zły na Claire nie wiadomo o co. Claire z kolei zachowuje się jak dziecko i na dodatek te jej głupie odzywki były straszne. Wiem, że to było opowiadanie więc wszystko szybko się toczy, ale to nie usprawiedliwia kiepskiej fabuły.

Miłość i nienawiść idą w parze. Co jest silniejsze?

Nowy Orlean. Dwudziestoletnia Claire postanowiła uciec od ojca tyrana. Dość ma życia pod kloszem. Jako przybłęda szwenda się po różnych miejscach. Niespodziewanie udaje jej się dostać pracę w knajpie a dodatkowo pracodawca pozwala jej spać w mieszkaniu nad barem. Możnaby rzec, że los się do niej uśmiechnął, gdyby nie o parę lat starszy kolega barman, który traktuje ją ozięble. Czy ich stosunki się polepszą? Czy relacja z ojcem się poprawi?

„Jednak w chwili, gdy nasze dłonie się zetknęły, przeszył mnie prąd, a ciało pokryło się gęsią skórką. Poczułam coś niewyobrażalnego, coś czego nie czułam do tej pory i wiedziałam, że on również to poczuł.”

Cieszę się, że bohaterka zawalczyła o swoją niezależność i stała się odważna. Jared nie bez powodu zachowywał się jak dupek, miał swoje uzasadnienie. Jesteście ciekawi, dlaczego był taki arogancki i tajemniczy? Oboje są zagubieni i poszukują własnej ścieżki. Jeśli lubicie motyw hate-love tak jak ja, to ta lektura jest dla Was! Choć krótka to i tak urzeka. Trudno było mi się rozstać z bohaterami. Mam nadzieję, że autorka jeszcze stworzy podobne postacie i będziemy mogli przeczytać dłuższą opowieść. 🤎

Kochaj mnie i spraw, że zacznę latać. Bowiem twoja miłość nie pozwoli mi się dłużej zatracać.
Tylko mnie kochaj a świat stanie się lepszy, bo miłość twoja, zawsze i wszędzie mnie pocieszy...”

Miłość i nienawiść idą w parze. Co jest silniejsze?

Lekka i przyjemna na jeden raz

Lekka i przyjemna na jeden raz

Na półkach: , , , , , ,

Szybkie i mało emocjonujące czytadło.

Szybkie i mało emocjonujące czytadło.

Słodka, cukierkowa, krótka historia z motywem hate love. Nic specjalnego. Do szybkiego przeczytania kiedy nie masz nic innego do roboty.

Trochę za krótkie

Trochę za krótkie

• ! Mam na LEGIMI
  • Rezygnacja
  • Romans

Dodaj cytat z książki Tylko mnie kochaj