Nareszcie moja

Okładka książki Nareszcie moja Lucy Score
Okładka książki Nareszcie moja
Lucy Score Wydawnictwo: Editio Cykl: Miasteczko Benevolence (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Miasteczko Benevolence (tom 2)
Finally Mine: A Small Town Love Story
Editio
2023-06-07
2023-06-07
2018-10-22
Marta Czub

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lu...

Gloria przez lata była tłamszona, bita i wykorzystywana. Ale wreszcie powiedziała temu koniec, jest wolna, może ułożyć swoje życie na nowo, zacząć żyć. Aldo to kawał twardziela z zasadami, który od dawna szuka swojej przyszłości mimo iż od lat wie czego pragnie. W wyniku wypadku on również musi zmienić swoje życie. Oboje mają bagaż pełen doświadczeń, ale dobrze wiedzą że łączy ich coś czego nie można zepsuć.

Duży minus że historia tak mocno powtórzyła się z pierwszym tomem. Poza kotem nie było tu praktycznie nic nowego. Jasne dowiedzieliśmy się jak rozwinęła się relacja tej dwójki, jak znaleźli się w tym miejscu i jaki koniec jest im pisany, jednak odnoszę wrażenie że cała historia ich główne problemy zostały bardzo lekko potraktowane. Zauważyłam że autorka ma tendencję do pisania o naprawdę dużych i ważnych problemach, o których trzeba rozmawiać jednak traktuje je mocno po macoszemu. Bazuje na nich jako tle, ale ich nie rozwija, nie rozwiązuje, nie traktuje do końca poważnie. Już w pierwszej części widać że chociażby temat adopcji jest bardzo bliski autorce, szkoda że nie pociągnęła go bardziej, bohaterowie wcześniej nie rozmawiali o tym, tylko dostajemy ten wątek dosłownie na sam koniec. Nie mówiąc o innych problemach jak przemoc w związku, radzenie sobie z traumy. To niby jest ale wydaje się nijakie, po prostu ginie.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, to lekki, słodki, małomiasteczkowy romans dorosłych ludzi których los nie oszczędzał. Brakuje w nim trochę więcej emocji, chemii. Tu od początku dostajemy dużą dawkę miłości, ale nie przemawia ona jakoś bardzo mocno do czytelnika. Mogło być lepiej. Co ciekawe książka powstała po trzech latach od pierwszej części, a autorka bardzo dobrze zachowała wszelkie realia i styl bohaterów. Może czas był tu też winny tak licznym powtórzeniom, co nie zmienia faktu że wypada to jednak dość kiepsko. Sama historia krótka, miła i przyjemna, do przytulenia w jeden wieczór. 7/10 (tylko z powodu sympatii do bohaterów)

Traktuję tę część bardziej jako dodatek do poprzedniego tomu niż jako osobną historię. Czytało się dobrze, lecz ilość powtórzonych scen z pierwszego tomu zniechęcała. Spodziewałam się czegoś więcej, gdyż bardzo polubiłam Glorię i Aldo.

Czytało się dobrze, ale główne problemy zostały aż za bardzo potraktowane po macoszemu.

Polubiłam Glorię, a Aldo już w poprzedniej części.Niestety to było nie wystarczające.Ich historia była już z grubsza znana,wiele dosłownie powtórzonych scen z pierwszego tomu.Niewarto tego czytać nawet dla spicy scen,z pewnych powodów nie ma tego za wiele,podobnie jak chemii między bohaterami.Tym razem obyło się bez emocji.Normalnie byłoby nieźle, ale znając poprzednią część,w czytaniu tej, nie widzę większego sensu.Wynudziłam się tym razem.

Historia Aldo i Glorii była już częściowo pokazana w pierwszej części tej serii. Tutaj do pewnego momentu ich losy nadal się przeplatają z losami Harper i Luka jednak stopniowo historia się oddziela i skupia bardziej na tej mocno doświadczonej przez życie dwójce.

Chociaż oboje doświadczyli zupełnie innych rzeczy w życiu to oboje nosili swoje blizny - Aldo na nodze Gloria zaś w sercu i duszy. Dla obojga droga do ich uleczenia nie była łatwa jednak nie zawsze to co jest łatwe i przyjemne jest lepsze. Dużo w tej książce jest wspomnień, złych i smutnych chwil, tęsknoty i żalu jednak książka wcale na tym nie traci! Wbew pozorom wiele z tych smutnych rzeczy pojawia się jako wspomnienia, a cała opowieść ma bardzo pozytywny wydźwięk. Bohaterowie mimo, że czekali na siebie wiele lat, dużo różnych rzeczy po drodze w ich życiu się wydarzyło to ta historia miłosna jest tak piękna i tak wzruszająca że nie można jej nie przeczytać!❤️ Ona daje nadzieje i pokazuje, że czasami czekanie popłaca, bo może nie być na nią odpowiednia chwila… Miłość zawsze się odnajdzie, nawet w najmniej spodziewanym momencie a czasami pomoże uleczyć również inne lęki.

Pokazuje również ku mojej uciesze jak ważna jest terapia i że czasami bez niej nie sposób sobie poradzić. Nawet najsilniejsi ludzie nie są w stanie ze wszystkiego sami zrobić- lata w przemocowym związku czy PTSD to bardzo skomplikowane przypadki jednak naprawdę terapia potrafi uleczyć wiele.

Więcej o książkach znajdziesz na IG @nalogowo.pl

Drugi tom z serii Miasteczko Benevolence nie zawodzi. Od razu zaznaczam, że cała seria jest ze sobą powiązana nie tylko bohaterami, dlatego należy czytać ją w kolejności. Nareszcie moja to książka, która zazębia się z pierwszą częścią, co było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Fragmenty są niemal powielone, dlatego właśnie pierwsza część jest obowiązkowa.

Trudna historia o pewnej miłości

Gloria po dziesięciu latach przemocowego związku w końcu wyrwała się na wolność. Młoda dziewczyna nie za bardzo umie poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Nie ma żadnego doświadczenia w pracy jak i w nawiązywaniu relacji, jest zahukana, a do tego uważa, że nie zasługuje na to, by w pełni cieszyć się życiem. Czuje się niedowartościowana i oszołomiona faktem, że przystojny wojskowy Aldo nie odstępuje jej na krok. Wszystko się zmienia, gdy mężczyzna wraca z misji w Afganistanie poraniony i załamany. Wtedy Gloria postanawia wyrwać się z własnej pułapki, by pomóc mu stanąć na nogi.

Ponownie w małym miasteczku

Naprawdę lubię styl i klimat powieści Lucy Score. Będę to chyba podkreślać przy każdej recenzji jej książki. Nie inaczej jest w przypadku Nareszcie moja. Małomiasteczkowy klimat bardzo do mnie przemawia, mimo że wścibscy sąsiedzi są w stanie przyprawić o prawdziwy ból głowy. W tej powieści chronologia zazębia się z poprzednim tomem. Dzięki temu dowiadujemy się, co czuł Aldo po powrocie do domu i jak wyglądała jego rekonwalescencja. Niektóre dialogi powtarzają się z pierwszej książki, co trochę mnie irytowało. Sytuacje były mi już znane, a ja chciałam jak najszybciej znaleźć się na końcu. W pozytywnym znaczeniu.

Historia Glorii jest trudna. Przez dziesięć lat żyła w związku, w którym bicie, wyzywanie i przemoc psychiczna były na porządku dziennym. Ładnie zostało pokazane to, w jaki sposób Gloria powoli godziła się z tym, że przez tyle lat na to pozwalała. Jak trudno tak naprawdę postawić się ofierze i wyrwać się z błędnego koła. Zastawiało mnie tylko jedno i trudno mi to wytłumaczyć. W miasteczku na porządku dziennym jest wściubianie nosa w nie swoje sprawy. Tymczasem o sytuacji Glorii wszyscy wiedzieli, ale ograniczali się do nazywania ją "biedną małą Glorią Parker". Tak naprawdę nikt nie próbował jej pomóc i rozumiem, że często po prostu nie da się tego zrobić, gdy ofiara przemocy na to nie pozwala. W przypadku Glorii zareagowała jednak zupełnie obca osoba, czyli Harper, którą poznajemy w pierwszej części.

Słodko-gorzko, ale na plus

Aldo jest jednym z moich ulubieńców. Typ wiecznie roześmianego, otwartego faceta, gotowego na wiele poświęceń. Jednocześnie skrywa blizny zarówno te widoczne, jak i skryte głęboko. Jego relacja z Glorią rozwijała się powoli, czy raczej można powiedzieć, że sam narzucił właśnie takie tempo. Dzięki temu jednak dokładnie widzimy, jak między nimi rodziło się uczucie. Powstało na naprawdę solidnych fundamentach. Nareszcie moja dzięki temu wypadła w moich odczuciach trochę lepiej od pierwszej części. I jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to wciąż są to sceny erotyczne. Nie wiem, czy to zależy od tłumaczenia, czy po prostu tym już się charakteryzuje Lucy Score. W ich wypadku bez szału.

Niedługo recenzja ostatniej książki z cyklu. Już nie mogłam się doczekać opowieści o Linku, który się przewija przez dwie poprzednie książki.

Więcej o książkach znajdziesz na IG @nalogowo.pl

Ta historia nie jest łatwa. Przemoc domowa, której doświadczyła Gloria to coś strasznego, co zawsze wzbudza ogrom emocji. Tam gylo i tutaj. Po prostu było mi żal Glorii, ale cieszyłam się, że uciekła. Że postawiła siebie na pierwszym miejscu i zrobiła najlepszą dla siebie rzecz. A, do tego spotkała na swojej drodze Aldo - starego znajomego, który pomógł jej najbardziej. Choć sam również zmagal się ze swoimi problemami.

Uwielbiam to miasteczko, tych ludzi i ten klimat, jaki się roztacza nad czytelnikiem. My jesteśmy ta wprost wciągnięci, pochłonieci tym co się wydarzy, co tam się dzieje. To wprost niesamowite i takie cudowne uczucie, że kończąc niejako żegnamy się z tym miejscem obiecując wrócić za jakiś czas. To wspaniała podróż w piękne, klimatyczne miejsce!

Jezt to drugi tom serii i zalecam czytać wam je po kolei, ponieważ trochę wydarzeń z "Dziewczyna na niby" pojawi się i tutaj. Ale była to fajna sprawa, bo powiem wam stęskniłam się za tym miasteczkiem. Także jeśli jeszcze nie znacie tej serii to koniecznie musicie przeczytać! Nie zawiedziecie się! Obiecuje! ❤️

Gloria ślepo zapatrzona w Glenna nie widziała w jak toksycznym związku żyła. Ból był na porządku dziennym i kiedy w końcu postanawia się od niego uwolnić, z pomocą przychodzą jej życzliwi ludzie. Gloria postanawia odbudować swoje życie. Długo jednak nie musi radzić sobie sama, bo na jej drodze staje Aldo. Mężczyzna zauroczony dziewczyną i przejęty jej losem, nie odstępuje jej na krok. Aldo jednak wyjeżdża na misję, a stamtąd wraca okaleczony, co odbija się nie tylko na jego psychice, ale i na raczkującej relacji z Glorią.

Gloria dochodzi do sobie po toksycznym związku. Zwierza się czytelnikowi podczas swoich terapii, wtedy opowiada o swojej przeszłości, byłym związku, a także o swoich wyobrażeniach przyszłości z Aldo.

Gloria i Aldo obchodzą się sobą bardzo delikatnie, dają sobie potrzebny czas, ponieważ oboje są skrzywdzeni, ale chemia między nimi rośnie coraz bardziej.
Przez wycofanie Glorii historia wydaje się w jakiś sposób nostalgiczna, smutna. Bohaterowie mają swoje problemy, które muszą przepracować, aby zacząć wspólne życie.

Niektóre wydarzenia pokrywają się z wydarzeniami z pierwszego tomu, przez co możemy poznać je z nieco innej perspektywy.

Romantyczna historia o dwójce skrzywdzonych ludzi. Przyjemnie spędza się czas z bohaterami i równie przyjemnie obserwowało mi się, jak przechodzą przemianę, walczą z własnymi demonami tymi w głowie, jak i własnym otoczeniu a wszystko to by w końcu zaznać szczęścia.

Opowieść jest realistyczna, bohaterowie są ludźmi z krwi i kości, z burzliwy życiem. Autorka opisuje codzienność bohaterów, w którą łatwo się zagłębić a ciężko się od niej oderwać. W pierwszym tomie autorka naszkicowała już większość wydarzeń, które rozgrywają się w tym tomie, ale za to możemy bardziej poznać Glorię, która jest bardzo intrygującą postacią. Z szarej myszki, bojącej się własnego cienia, zmienia się w świadomą kobietę. Przechodzi ogromną przemianę i znajduje to, czego dotychczas jej brakowało. Aldo również się zmieni.
Ciekawa, spójna historia z nutą romantyczności a masą niepewności i zwrotów akcji. Opisy będą idealnie oddawać sytuacje i emocje. Książka świetna na chłodniejsze wieczory.

Ta dwójka znała się od czasów szkolnych. Już wtedy się w sobie podkochiwali. Gloria wybrała Glenna który okazał się jej życiowym błędem. Początkowo była to miłość jak z bajki, lecz z czasem okazała się torturą. Była bita przez wiele lat, miała restrykcyjne zasady których pilnował jej chłopak. Traktował ją jak osobę nieżądną która ma się słuchać tylko jego i wykonywać jego rozkazy
Aldo Moretta jest to żołnierz który podczas wyjazdu na misję stracił nogę. Przed wypadkiem był atrakcyjnym flirciarzem, bardzo pomocnym który kochał bieganie.Poddał się i nie chciał walczyć o siebie. Dopiero dziewczyna która uratowała kobietę w której się podkochuje go zmotywowała do wzięcia się w garść. Mamy tu ukazaną jego walkę o powrót do dawnego życia a także walkę Glori z przeszłością
Jest tu wiele zwrotów akcji które zabierają dech w piersiach. Mimo że Gloria uwalnia się od Glenna to on powraca do jej życia. Próbuje ją zabić. Dodatkowo niepotrafi odnaleźć samej siebie w nowym dla niej świecie
Jest to wzruszająca historia ukazująca jak wielką rolę w zmianie swojego życia ma wsparcie bliskich osob a także odkrywanie nowych umiejętności. A także jaką moc potrafi mieć nastoletnia miłość.
Zuzia Woźnicka

Pomimo że historię już znamy z 1 tomu bo bardzo chciałam dowiedzieć się jak to uczucie rozkwitało pomiędzy bohaterami.
Po skończonej serii śmiało mogę stwierdzić że tom drugi najbardziej mi przypadł go gustu!

• Romans

Lucy Score Nareszcie moja Zobacz więcej