Jano i Wito uczą mówić SZ. Grosz na szczęście

Okładka książki Jano i Wito uczą mówić SZ. Grosz na szczęście Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Okładka książki Jano i Wito uczą mówić SZ. Grosz na szczęście
Przemysław LiputWiola Wołoszyn Wydawnictwo: Mamania Cykl: Jano i Wito uczą mówić (tom 4) literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Jano i Wito uczą mówić (tom 4)
Mamania
2022-02-28
2022-02-28
40 min.
literatura dla dzieci książka dla dzieci nauka wymowy przedszkole

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Jano i Wito czytają Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito cz... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Jano i Wito u lekarza Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito u ... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Jano i Wito uczą mówić CZ. Czerwona czapka Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito uc... Przemysław Liput, W...

To już czwarta część z serii logopedycznej 'Jano i Wito uczą się mówić'? Książka będzie pomocna w ćwiczeniach wymowy głoski 'sz', jednak oprócz walorów edukacyjnych, to przede wszystkim świetna historia o pierwszym dniu w przedszkolu.

Wito nieco onieśmielony, a mimo tego pełen ekscytacji rozpoczyna pierwszy dzień w przedszkolu.
Mamy tu opis jak przebiega dzień w przedszkolu, który rozpoczyna się pysznym śniadaniem, później dzieci mają czas na zabawę i trochę nauki, to również okazja by poznać nowych kolegów i koleżanki. Po wspólnym malownaiu, czas na szachy, ale to nie koniec niespodzianek - okazuje się, że Marcel ma dzisiaj urodziny i przyniósł dla wszystkich poczęstunek. Na zakończenie dnia dzieci wybierają się na spacer, podczas którego Pani omawia zasady bezpiecznej zabawy.

W tekście sporą cześć słów zastąpiono małymi ilustracjami. Duży plus za komentarz autorki, która jest neurologopedą, który znajdziecie na ostatniej rozkładówce, jest to podpowiedź jak wykorzystać książkę do pracy z dzieckiem.

Mamy tu opis jak przebiega dzień w...

"Grosz na szczęście. Jano i Wito uczą mówić SZ" to początek przygody w przedszkolu, którą rozpoczyna Wito.
Książka pełni zatem podwójną rolę: pomaga w oswojeniu z przedszkolem oraz ćwiczeniu wymowy głoski SZ.

No i oczywiście mamy tutaj przyjemną opowieść z urozmaiceniem w postaci obrazków z głoską SZ, które dziecko może wypowiadać w trakcie wspólnego czytania. A ponieważ wszystkie one zawierają SZ, dziecko musi pomyśleć o jakie słowo chodzi.
Zawsze lubiliśmy tego rodzaju teksty, wspólne czytanie nabiera wtedy nowego znaczenia, bo pojawia się większe zaangażowanie u młodego czytelnika😊

Na końcu znajdziecie także słowo od autorki dla rodziców, opiekunów i terapeutów.

• 📕 Przeczytane 2023
  • Czytana dziecku