Spirit Animals. Księga Shane'a

Okładka książki Spirit Animals. Księga Shane'a Nick Eliopulos, Tui T. Sutherland
Okładka książki Spirit Animals. Księga Shane'a
Nick EliopulosTui T. Sutherland Wydawnictwo: Wilga Cykl: Spirit Animals (tom 7.7) fantasy, science fiction
Spirit Animals (tom 7.7)
Wilga
2022-01-26
2022-01-26
Bartosz Czartoryski

Polecam bardzo dla wszystkich fanów serii spirit animals. W tej książce dowiadujemy się o historii shane’a czyli pierwszego przyjaciela abeke, znanego bardziej jako krola jaszczorow. Patrzymy na wydarzenia w książce z jego perspektywy co jest ciekawą odmianą po patrzeniu na wydarzenia tylko z punktu widzenia naszej 4 zielonych plaszczy. Księga składa się z 4 tomów, każdy mówiący o innym etapie w życiu shane’a przez co łatwiej jest nam rozłożyć sobie jej czytanie

Kim tak naprawdę jest Shane? Shane Zdobywca, Pożeracz, Król Jaszczurów, a może młody król, który walczy o dobro swego zapomnianego i umęczonego narodu? Każdy fan sagi o Zwierzoduchach powinien sięgnąć po tę powieść, bo niezwykle ciekawe jest spojrzenie na nią z innej, "niezielonopłaszczowej"perspektywy. Poznanie uczuć, motywów i rozterek Shane'a było dla mnie bardzo ciekawe, a wszystko podano w świetnej, emocjonującej i przygodowej formie. Polecam czytelnikom w każdym wieku!:)

To dopiero uczucie, kiedy już pogodziłyśmy się z myślą, że ostatni tom jednej z najlepszych książkowych serii fantastycznych za nami, a tu się okazuje, że to jeszcze NIE koniec. Pojawia się coś nieoczekiwanego, co sprawia, że na cały cykl spojrzymy z drugiej strony i będziemy musieli nieco zrewidować nasze dotychczasowe refleksje. Brzmi intrygująco, prawda? W prezentowanym dzisiaj tomie poznamy historię Shane’a, Króla Jaszczurów i to historię, jakiej żaden czytelnik chyba się nie spodziewał. Postać przewija się właściwie przez całą serię o Zwierzoduchach i towarzyszy Zielonym Płaszczom przyjaźniąc się zwłaszcza z Abeke. Kamufluje się tak doskonale, że długo żadne z bohaterów nie orientuje się o prawdziwych zamiarach Shane’a, więc kiedy objawia swoje prawdziwe oblicze wszyscy, a zwłaszcza czytelnik są zdezorientowani i przerażeni. Mistrz kamuflażu, zdrajca, przyjaciel, wojownik, szantażysta, strateg, kochający brat – Shane zrobi wszystko, aby jego ojczyzna i poddani zostali ocaleni. Czy jest spragnionym władzy Pożeraczem prowadzącym do zwycięstwa armię Zdobywców i związanym przez Żółć pionkiem w rękach goryla Kovo? Czy może chłopcem opłakującym utratę rodziny, spragnionym przyjaźni i pragnącym ocalić swój lud, który podejmując takie, a nie inne wybory popełnia błędy, ale mimo wszystko idzie naprzód? Czy zrobi coś, co koniec końców zrehabilituje go w oczach jedynej przyjaciółki…i czytelnika? Czy zapisze się na kartach powieści jako nieprzebierający w środkach i walczący po stronie zła?
„Księga Shane’a” składa się z czterech części, a każda z nich odsłania przed czytelnikiem kolejne oblicze tego skomplikowanego, pełnego sprzeczności chłopca-wojownika, który pod wpływem tragicznych dla Stetriolu wydarzeń swoją wrażliwość i zdolność empatii ukrył głęboko na dnie serca. Jego królestwo jest zagrożone, a on, nie bacząc na konsekwencje, musi odzyskać szacunek i uratować tron. Nawet kosztem własnego życia.
Tej części, w przeciwieństwie do poprzednich nie można pochłonąć za jednym podejściem. Trzeba czytać powoli i rozważnie odkrywając i analizując motywy postępowania głównego bohatera, nie zawsze zgodne z oczekiwaniami czytelnika, ale zawsze stawiające na pierwszym miejscu powołanie Shane’a.
A on został powołany do tego, aby być królem.
Dzięki Wydawnictwu Wilga książka jest pięknie wydana. Twarda okładka w odcieniach zieleni i złocenia, a także ilustracja węża na stronie tytułowej dają przedsmak prawdziwej przygody. Już na początku wyjaśniająca mapka krainy Erdas, bardzo pomocna w ogarnięciu całości. Książka z tych grubszych, w środku normalnej wielkości czcionka. Brak ilustracji w niczym nie przeszkadza; kreowane obrazy są tak sugestywne, że spokojnie wystarczy magia czytelniczej wyobraźni. Kawał dobrej literatury fantasy, dlatego polecamy dzieciom 10+.
A wy? Znacie? Lubicie?

Mamy tu kolejną część z serii Spirit Animals. Tym razem jest to księga Shanea, który mimo że jest tylko chłopcem jest gotów do wszystkiego aby ocalić swój lud.

Conor, Abeke, Meilin i Rollan długo toczyli walki. Musieli ratować swój świat przed zdobywcami i nie bylo to łatwe. Chcieli ratować Erdas. Shane był tym który co raz stawiał na ich drodze Lecz jaka jest jego historia, jego przeszłość i jego tajemnice? Tego się tutaj wlaśnie dowiemy.

Każdy człowiek i ma każda opowieść mają dwie strony.

Jeśli znacie już tą serię to książka nampewno wam się spodoba, dodatkowo jest tu piękna okładka. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii zachęcam do zapoznania się z nią. Jest ciekawie, wciągająca i szybko się czyta.

Znacie serię Spirit Animals?
Świat, w którym każdy nastolatek może spróbować przyzwać swojego zwierzęcego towarzysza? Jeśli znacie już przygody Abeke, Conora, Meilin i Rollana, którzy przyznali Wielkie Bestie to czas poznać i zrozumieć kogoś, kto bardzo często stawał im na drodze...

Shane to młody chłopak, na którego barkach spoczywa wielki ciężar odpowiedzialności za swój lud, to bardzo ciekawa i skomplikowana postać.
To właśnie jego historia została opowiedziana w tej książce i sądzę, że osobom, które kojarzą cykl, na pewno spodoba się jego opowieść ☺️

"Księga Shane'a" składa się z czterech części, które w oryginale zostały wydane osobno. Mamy tu więc całość w jednej książce, co bardzo mi pasuje.

Jak zawsze Wydanie specjalne z tej serii bardzo mi się podoba, przepiękne złocenia i twarda oprawa przyciągają uwagę ☺️

Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to gorąco polecam zapoznać się z nią (chyba większość jest dostępna w empik go),to świetne połączenie przygody i fantastyki nie tylko dla młodszych czytelników.

Znacie serię Spirit Animals?

• Nie posiadam
  • Spirit Animals