Nadzwyczajny mózg

Rebis
2022-03-23
2022-03-23
Tomasz Norbert

Początek książki fałszywie rozpoczyna historię nawiązując do naukowych zagadnień z psychiatrii i psychologii, nachalnie zapewniając poprzez irytujące wymienianie korzyści jakie można zyskać czytając ją, żeby chwilę później płynnie przejść do niepopartych naukowo teorii o energii i ćwiczeń związanych z nią. Dla ludzi wkręconych w tematy qi, czi itd pozycja może się podobać dzięki przystępnemu wydaniu i graficznemu przedstawieniu jednak w moje gusta nie trafia to kompletnie. Niektóre wyżej wspomniane ćwiczenia skutecznie mogą wpływać na stres jednak jest to wiedza podstawowa i pewnie już dawno znana większości więc książka nie wprowadza nic nowego.

W codziennym naszym życiu ważne jest potęgowanie uważności, czyli zdolność skupiania uwagi na chwili obecnej. Książka „Nadzwyczajny mózg” pokazuje, jak wykorzystać mózg do odkrycia pożądanych przez nas wartości. Zwiększając koncentrację budujemy naszą przewagę. Uzyskujemy dostęp do większej ilości energii, koniecznej aby osiągać zamierzone przez nas cele. Dla naszego organizmu ważne jest aby korzystać z wszystkich zmysłów jakimi dysponujemy. Powinniśmy wpływać na nasz mózg, zmuszając go do działania. Dzięki przedstawionym tutaj wiadomościom uzyskujemy dostęp do szerszego spojrzenia na rozwiązania naszych problemów. Czytając tą książkę dowiadujemy się jak ważne mogą okazać się nowe podejścia, wykonanie czegoś od nowa, zastanowienie się i przedyskutowanie innego sposobu wykonania zadania.

Czy chciałbyś w pełni wykorzystywać potencjał swojego mózgu?
Jak myślisz ile obecnie możliwości Twojego nadzwyczajnego narządu wykorzystujesz?
#Ilchilee nie tylko przedstawia badania na temat mózgu ale też daje narzędzia do osiągnięcia tego celu.
To co według mnie jest największą wartością tej książki to ogromna baza ćwiczeń fizycznych i umysłowych poprawiających sprawność naszego mózgu. Mamy tu ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia kardio, opukiwania oraz oczywiście synchronizacji półkul mózgowych, uwrażliwienia mózgu, rozwoju obszarów i połączeń między synapsami. Niby proste, ale jednak odkrywcze.
Przyznam Wam się szczerze, że na początku do części z tych ćwiczeń podchodziłam bardzo sceptycznie, ale to naprawdę działa. To uświadamia nam jak nadzwyczajnym narządem dysponujemy i jakim wspaniałym cudem jesteśmy.
Dla mnie jeszcze jednym dodatkowym atutem jest fakt, że wskazane ćwiczenia działają też na inne narządy naszego ciała i świetnie redukują stres.

Czy chciałbyś w pełni wykorzystywać potencjał swojego mózgu?

To moje pierwsze spotkanie z autorem Ilchi Lee i jego książką pt. "Nadzwyczajny mózg".
Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Rebis 💖😀📖
Już sam tytuł zachęca do zgłębienia tematu.
Mózg od dawna jest interesującym, niezbadanym do końca oraz intrygującym organem, zarówno dla naukowców, jak i zwykłych ludzi.
Ale powracając do książki.
Już od młodości nurtowały autora pewne pytania.
Dopiero jako dorosły człowiek, po wielu obserwacjach ludzi i swoich spostrzeżeniach, przemyśleniach uświadomił sobie, że podstawą wszystkiego jest ludzki mózg.
Przez wiele lat zbierał wszelkie dostępne materiały dotyczące ewenementu ludzkiej myśli, jak i jej zawiłości.
Pochodziły one od różnych starożytnych kultur, aż do współczesnych osiągnieć nauki.
W książce tej możemy znaleźć wiele informacji na temat mózgu i sprawnego funkcjonowania całego ludzkiego organizmu.
Jest tez wiele zestawów ćwiczeń.
Ale, czy one poprawiają sprawność naszego mózgu?
Autor twierdzi, że tak, możemy sprawdzić to sami.
Książka ciekawa, ale niełatwa w czytaniu.
Nie dla każdego, ale dla koneserów tematu, może być pasjonującą lekturą.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Rebis 💖😀📖
Już sam tytuł zachęca do zgłębienia tematu.
Ale powracając do książki.
Już od młodości...

"Jeśli nie zdołamy stworzyć pokojowej i trwałej ziemskiej cywilizacji, choć dysponujemy mocą naszego niesamowitego mózgu, czy nie będzie to prawdziwa hańba?"

Autor przeprowadził przez pięć etapów procesu należącego do programu Edukacji Mózgu, koncentrującego się na radzeniu sobie ze stresem, pracą nad elastycznością, uwolnieniem od niepożądanych wzorców emocjonalnych, integracji funkcji i celowego ich wykorzystania. Pięć kroków edukacji mózgu, związanych z wrażliwością, zwinnością, świeżością, integracją i kontrolowaniem. Trzy kluczowe aspekty to sterowanie, medytacja i uzdrawianie. Nakreślił zasady i metody rozwoju mózgu, jego bezpośrednie i wszechstronne pobudzanie, profilowanie zjawiska zmian, wykorzystanie jako pomostu między ciałem, umysłem i energią. Dostarczył przydatne narzędzia edukacji mózgu, wsparte obrazowymi ilustracjami, ciekawostkami, fascynującymi danymi, uzmysławiającymi przykładami, a także opowieściami, ćwiczeniami, wskazówkami, odwołaniami do nawyków. Co ważne, wszystko do wykorzystania w życiu codziennym.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/03/nadzwyczajny-mozg.html

• Popularnonaukowe
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Psychologia, pedagogika, socjologia i okolice
  • Mózg 🍁
  • Libra

Dodaj cytat z książki Nadzwyczajny mózg