Stary cybuch i jedwabna pończoszka

Okładka książki Stary cybuch i jedwabna pończoszka Étienne Willem
Okładka książki Stary cybuch i jedwabna pończoszka
Étienne Willem Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Plansze Europy komiksy
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
komiksy
Seria:
Plansze Europy
Tytuł oryginału:
Vieille bruyère et bas de soie
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2022-03-23
Data 1. wyd. pol.:
2022-03-23
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328149205
Tłumacz:
Paweł Łapiński
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Emilka Sza. Jak wiele to "nic"? Magdalena Kania, Maciej Kur
Ocena 7,8
Emilka Sza. Ja... Magdalena Kania, Ma...
Okładka książki Do ostatniego Jerome Felix, Paul Gastine
Ocena 6,9
Do ostatniego Jerome Felix, Paul ...
Okładka książki Sami. Zniknięcie. Tom 1 Bruno Gazzotti, Fabien Vehlmann
Ocena 7,3
Sami. Zniknięc... Bruno Gazzotti, Fab...
Okładka książki Aldobrando Luigi Critone, Gianni Pacinotti
Ocena 7,2
Aldobrando Luigi Critone, Gian...

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
721
658

Na półkach: ,

https://salomonik.eu/blog/przeczytane/3011-stary-cybuch-i-jedwabna-ponczoszka

https://salomonik.eu/blog/przeczytane/3011-stary-cybuch-i-jedwabna-ponczoszka

Pokaż mimo to

avatar
567
516

Na półkach:

Ciekawy pomysł, lekko karykaturalna kreska, klimat, czas akcji w międzywojniu, Anglia, szpiedzy, śledztwo, intrygi, dedukcja, pościgi, ucieczki, polityka i wyższe sfery, tajne stowarzyszenia i 3 Rzesza.

Przepis na kino nowej przygody, ale tutaj mimo początkowego zachwytu jakoś całość nie dowodzi. Chyba przez brak klarowności scenariusza i niezdecydowanie - niby celowane w dorosłych, ale miejscami dość młodzieżowe.

Poznac na pewno warto i czyta się z przyjemnością. Ale do pozycji wybitnej czegoś brakuje.

Ciekawy pomysł, lekko karykaturalna kreska, klimat, czas akcji w międzywojniu, Anglia, szpiedzy, śledztwo, intrygi, dedukcja, pościgi, ucieczki, polityka i wyższe sfery, tajne stowarzyszenia i 3 Rzesza.

Przepis na kino nowej przygody, ale tutaj mimo początkowego zachwytu jakoś całość nie dowodzi. Chyba przez brak klarowności scenariusza i niezdecydowanie - niby celowane w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
566
438

Na półkach:

"Stary cybuch i jedwabna pończoszka" to pełne wydanie trylogii detektywistycznej Étienne’a Willema, autora komiksów "Miecz Ardeńczyka” i "Podniebny Harry”. Ten komiks to świetna okazja dla czytelnika do podróżowania po świecie, od niesławnych zaułków Londynu lat dwudziestych do kolonialnych Indii w atmosferze zagadki kryminalnej.

Étienne Willem - urodził się w Charleroi w południowej Belgii. Studiował historię na Uniwersytecie w Liège. Pracuje w studiu animacji 352 w Luksemburgu jako storyboardzista. Jest autorem serii "Stary cybuch i jedwabna pończoszka" wydawanej przez Éditions Paquet. Następnie stworzył komiks "Miecz Ardeńczyka", którego bohaterami były zwierzęta w średniowiecznym kontekście. Jest też autorem steampunkowej serii "Podniebny Harry".

Od prawie pięciu lat inspektor Arbuckle próbuje zamknąć Sir Waltera Rutherforda, przedstawiciela szlachty londyńskiej, którego podejrzewa o kierowanie różnymi działaniami związanymi z handlem ludźmi. Jednak każda z jego prób zakończyła się niepowodzeniem z powodu poparcia, jakim Sir Walter cieszył się na dworze. Wreszcie Arbuckle udaje się przekupić księgowego sir Waltera i obiecuje mu w zamian za tajne kody jego ksiąg rachunkowych łaskę królewską i nowe życie. W rozwiązaniu tej sprawy pomoże mu Miss MacMillan.

Lubicie Sherlocka Holmesa? Polubicie też nadinspektora Arbuckle. Sherlock Holmes za swojego największego wroga miał geniuszem świata przestępczego, profesora Jamesa Moriarty'ego, nadinspektor Arbuckle za wroga ma Sir Waltera Rutherforda przedstawiciela szlachty londyńskiej. I tak samo, jak historia Sherlocka Holmesa, rozpoczęła się w Londynie, tak też przygoda nadinspektora Arbuckle ma w nim początek.

Nadinspektor Arbuckle to człowiek przysadzistej budowy ciała, nierozstający się ze swoją fajką oraz kiepskim nastrojem. Serdecznością obdarza zaledwie swoją kotkę imieniem Miss Hadson, która podobnie jak on ma podły charakterek. Mężczyzna podejrzewa spisek w kręgach arystokratycznych, posądzając wpływowego Sir Waltera Rutherforda o handel bronią, ludźmi i kupczenie tajemnicami państwowymi. Mało kto daje wiarę jego słowom. To niebawem może się jednak zmienić. Nadinspektor Arbuckle gości w swoim domu świadka, którego zeznania mogą okazać się dla wielu kłopotliwe. Sprawa idzie jak po maśle, aż do pojawienia się w jego biurze Miss Indry MacMillan. Od tego momentu sprawy zaczynają się komplikować, a śledztwo nabiera niespodziewanych zbiegów zdarzeń.

Mimo że przygoda nadinspektora Arbuckle i Miss Indry MacMillan rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, jej kontynuacja będzie miała miejsce w Szkocji, a nawet Indiach.

Połączenie ze sobą tak odmiennych postaci, jak nadpobudliwy, ekscentryczny, megaloman nadinspektor Arbuckle i subtelna Miss Indra MacMillan, nie mogło się nie udać. Zwłaszcza że nie są oni jedynymi ciekawymi postaciami w komiksie. Komisarze chcący wbić szpile nadinspektorowi Arbuckle, tajni agenci, zbrodniarze i oszalali oponenci. To osobliwe zestawienie. Na ich nieszczęście, a także nasze, ich los zawsze dobiega końca w ten sam sposób, śmiercią. Tak, w komiksie "Stary cybuch i jedwabna pończoszka" Étienne’a Willema trup ściele się gęsto. To największa wada opowieści. Niezależnie od tego, jak ekspresyjnych bohaterów nakreślił Étienne Willem, prędko przestają mieć oni dla nas znaczenie. W końcu jasne okazuje się, że niebawem każde z nich podzieli ten sam los. Ten nadpsuty przez autora aspekt powieści, rekompensuje nam ilość akcji, na której brak nie można narzekać. I choć Étienne Willem żongluje sprawdzonymi schematami, nie można mu mieć tego za złe. Po prostu taki urok jego dzieła. Tak samo, jak nie można mieć pretensji do zastosowanego przez niego poczucia humoru, charakterystycznego dla Brytyjczyków. W końcu fabuła pierwszego albumu ma miejsce w Londynie, a drugiego w Szkocji. Trzeci album odstaje od nich miejscem akcji, bo autor postanawia, przenieś swoich bohaterów do Indii. Odstaje także poziomem, jakie prezentują poprzednie części. Étienne Willem w każdej z trzech historii, odsłania przed nami tajemnice z przeszłości swoich bohaterów. W trzecim albumie skupia się na przeszłości Miss Indry MacMillan, która jest ciekawa, ale zdaje się nie do końca wykorzystana. Jednakże największą bolączką ostatniej części, zamykającą całość jest otwarte zakończenie, które nie doczekało się rozwinięcia. Dlatego ostatecznie album pozostawia jednak spore uczucie niedostatku.

Rozczarowująca może okazać się też szata graficzna komiksu. To, co widzicie na okładce albumu, nie odzwierciedla plansz. Wewnątrz albumu znajdziemy bardziej uproszczoną kreskę. Étienne Willem lubi grafikę karykaturalną, charakterystyczną dla kreskówek, więc też taki styl zastosował w swoim dziele. Dodatkowo efekt ten potęgują jaskrawa paleta kolorów. Czy pasuje on do treści komiksu? Niekoniecznie, ale to też ma swój urok.

Étienne Willem w swojej powieści graficznej "Stary cybuch i jedwabna pończoszka" oferuje nam przyjemną historię pełną tajemnic i humoru, z którą mimo wszystko warto się zapoznać.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję redakcji portalu Sztukater.pl

"Stary cybuch i jedwabna pończoszka" to pełne wydanie trylogii detektywistycznej Étienne’a Willema, autora komiksów "Miecz Ardeńczyka” i "Podniebny Harry”. Ten komiks to świetna okazja dla czytelnika do podróżowania po świecie, od niesławnych zaułków Londynu lat dwudziestych do kolonialnych Indii w atmosferze zagadki kryminalnej.

Étienne Willem - urodził się w Charleroi w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3994
2028

Na półkach: ,

Detektywistycznych opowieści jest bardzo dużo i jeżeli tradycyjne kryminały Wam się znudziły, koniecznie sięgnijcie po „Stary cybuch i jedwabna pończoszka”.

O albumie możemy przeczytać, że:
Od prawie pięciu lat inspektor Arbuckle próbuje zamknąć Sir Waltera Rutherforda, przedstawiciela szlachty londyńskiej, którego podejrzewa o kierowanie różnymi działaniami związanymi z handlem ludźmi. Jednak każda z jego prób zakończyła się niepowodzeniem z powodu poparcia, jakim Sir Walter cieszył się na dworze. Wreszcie Arbuckle udaje się przekupić księgowego sir Waltera i obiecuje mu w zamian za tajne kody jego ksiąg rachunkowych łaskę królewską i nowe życie. W rozwiązaniu tej sprawy pomoże mu miss MacMillan.

Wreszcie trafiłem na komiks, który podoba mi się nie tylko z treści, ale i grafiki. A jeśli miałbym wybierać, co w tym komiksie jest lepsze, to oczywiście wspaniałe ilustracje. Treść zdaje się zaledwie dodatkiem, a o to chyba chodzi w powieściach graficznych. A sama intryga jest także całkiem interesująca i cieszę się, że album zawiera całą trylogię. Jeśli ktoś lubi historie dziejące się u schyłku Imperium Brytyjskiego, to ta opowieść jest dla niego. Polecam zatem.

Detektywistycznych opowieści jest bardzo dużo i jeżeli tradycyjne kryminały Wam się znudziły, koniecznie sięgnijcie po „Stary cybuch i jedwabna pończoszka”.

O albumie możemy przeczytać, że:
Od prawie pięciu lat inspektor Arbuckle próbuje zamknąć Sir Waltera Rutherforda, przedstawiciela szlachty londyńskiej, którego podejrzewa o kierowanie różnymi działaniami związanymi z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1842
373

Na półkach:

Étienne Willem to zarówno rysownik jak i scenarzysta tego komiksu. Jego charakterystyczna kreska, nieco dziecięca w wyrazie, nieco karykaturalna w formie, bardzo ciekawie komponuje się z fabułą trzyczęściowej opowieści przeznaczonej dla - jeśli nie dorosłego, to przynajmniej bardziej wyrobionego czytelnika. Akcja osadzona jest w Wielkiej Brytanii (w trzecim tomie przenosi się również do Indii) w okresie międzywojnia i jest dynamiczna. Mamy tutaj trzy historie, które są powiązane nie tylko postaciami (świetna wzajemna dynamika między nimi),ale i wątkami - przy czym trzecia jest bardziej autonomiczna. Intrygi, morderstwa, kradzieże, szpiegostwo (nad wszystkim unosi się złowrogi duch wzrastającej w siłę III Rzeszy). Historie mają posmak kryminalny, innym razem sensacyjny. Mimo poważnej tematyki nie brakuje tutaj humoru. W jakimś sensie całość kojarzyć się może momentami z serią "Clifton".

Étienne Willem to zarówno rysownik jak i scenarzysta tego komiksu. Jego charakterystyczna kreska, nieco dziecięca w wyrazie, nieco karykaturalna w formie, bardzo ciekawie komponuje się z fabułą trzyczęściowej opowieści przeznaczonej dla - jeśli nie dorosłego, to przynajmniej bardziej wyrobionego czytelnika. Akcja osadzona jest w Wielkiej Brytanii (w trzecim tomie przenosi...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    27
  • Chcę przeczytać
    15
  • Posiadam
    4
  • 2022
    3
  • Komiksy
    2
  • Komiks
    2
  • Komiks, powieść graficzna
    1
  • 2023
    1
  • Kryminał
    1
  • Podpatrzone u innych, albo jeszcze nie wiem czy chcę przeczytać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Stary cybuch i jedwabna pończoszka


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także