Medicus

The Physician
literatura piękna
Ewa Życieńska
medycyna histora lekarze średniowiecze

Piękna powieść o dążeniu do realizacji własnych marzeń i zarazem wspaniała przygoda. Czytałam ją z ogromną przyjemnością. Niestety film zmasakrował tę zachwycającą historię - wiec polecam tylko książkę.

Jedno z moich największych czytelniczych rozczarowań.
Słyszałam mnóstwo pochlebnych opinii o tej pozycji.
Jakiś czas temu widziałam też film - niezwykle orientalny i romantyczny. Myślałam, że przy powieści wypadnie wyjątkowo blado, a stało się zupełnie odwrotnie. Są to w gruncie rzeczy zupełnie dwa osobne dzieła - pokrywają się może w 10%, czyli imionach bohaterów i...

Długa i ciepła opowieść o średniowiecznym świecie, idealna do powolnego zimowego czytania.

książka pseudohistoryczna, oparta na prostym schemacie. liczyłam na coś w rodzaju Filarów Ziemi ale rozczarowałam się

Super! Esencja książki "drogi" i do tego orientalne klimaty z mnóstwem ciekawostek religijnych, medycznych, kulturoznawczych. Perełka!
Już się tak dobrych książek nie pisze...

Bardzo mi się podobała.

Piękna opowieść o chłopcu posiadającym dar w rękach polegający na ocenie "siły życia" w osobach leczonym. Historia o chłopcu, który spełnia marzenie zostania medykiem jednakże musiał poświęcić wiele aby to osiągnąć.

dobre i dlugie. przyjemne do czytania i sluchania. o dziwo, ekranizacja tez dobra chociaz mocno okrojona i zmieniona. warto i poczytac i popaczac.

Wspaniała powieść! Cudna, wzruszająca, głęboka, wrażliwa. Niczego w niej nie brakuje, nic bym nie dodała, jest pełna. Czyta się jednym tchem, zaskakuje, porusza, daje do myślenia. Naprawdę warto!

Wspaniała wciągająca powieść. Z przyjemnością się ją czyta. Zabieram się za kolejną część :)

Dyskusje

2 440