Aktywacja szyszynki

zdrowie, medycyna
Studio Astropsychologii
2022-04-01
2022-04-01

“Aktywacja szyszynki” autorstwa koreańskiego wizjonera i nauczyciela duchowego Ilchi Lee to pełen inspiracji poradnik pozwalający na poznanie technik medytacji, które umożliwiają zwiększenie świadomości, pogłębienie intuicji oraz połączenie się ze swoim autentycznym “ja”.

Metody medytacji zawarte w książce wedle Autora oparte są na neuronauce, a także zakorzenione w starożytnej, koreańskiej tradycji Sundo. Szyszynka, czyli tak zwane “trzecie oko”, to według poradnika organ umożliwiający człowiekowi połączenie się z własnym ciałem, duszą oraz wewnętrzną boskością, a zawarte w książce techniki medytacji mają umożliwić zdolność pełnego jej wykorzystania.

Poradnik jest przepięknie wydany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Zawarte w książce grafiki, szczególnie te obrazujące opisywane w treści techniki ćwiczeń, ułatwiają odtworzenie ich w rzeczywistości, co niezwykle pomaga w pełnym wykorzystaniu wiedzy zawartej w poszczególnych rozdziałach.

Na uznanie zasługuje także wysoki poziom literacki, co, nie ukrywam, pozytywnie mnie zaskoczyło. Samo wprowadzenie do książki nadaje głębszej refleksji wszystkiemu, co przynosi nam dalsza lektura. Pozwala już na samym początku dostrzec w poradniku coś więcej niż jedynie suche, praktyczne rady przekazane w prostej i łatwej w odbiorze formie. Wprowadzenie przepełnione duchowością, będące bezpośrednim przekazem Autora do czytelnika, pozwala z odpowiednim podejściem rozpocząć lekturę tego niezwykłego poradnika.

Całość podzielona jest na cztery części, które sam Autor nazywa etapami duchowej wędrówki. Pierwsza część w dość refleksyjnej formie zachęca czytelnika do zastanowienia się nad stanem więzi ze swoim wewnętrznym ”ja”. Przedstawia dawne praktyki odzyskiwania więzi ze sobą, a także przygląda się problemom, które mogą pojawić się na naszej drodze, gdy nieświadomie utracimy połączenie z duszą.

Kolejny etap poradnika jest o wiele bardziej praktyczny i opisuje techniki aktywujące szyszynkę. Opierają się one przede wszystkim na tradycji Sundo i pozwalają na połączenie ciała, ducha oraz wewnętrznej boskości człowieka. Ta część zawiera przydatne wskazówki podczas wdrażania proponowanych przez Autora przepływów medytacyjnych.

Trzecia część uzupełnia wiedzę czytelnika o dodatkowe metody medytacji takie, jak pięć kroków Edukacji Mózgu, które umożliwiają aktywację umysłu i połączenie z pełnym jego potencjałem.

Ostatnia część to historie przemian ludzi, którzy odnaleźli rozwiązania właśnie w technikach przedstawionych na kartach książki. Świadectwa osób, którym dzięki medytacji udało się zmienić swoje życie na lepsze. Autor w tej części zamieścił także swoją historię. Te rozdziały książki mogą zainspirować czytelnika do podjęcia wysiłku w celu aktywacji szyszynki, czyli otwarcia “trzeciego oka” i wraz z rozwijaną praktyką dostrzec takie zmiany u siebie.

Lektura poradnika była niezwykle ciekawym doświadczeniem. Pozwoliła mi zastanowić się nad własnym “ja”, stanem połączenia mojego ciała z duchem oraz wyrobić własną opinię na tematy zawarte w treści książki. Choć sama nie wprowadziłam jeszcze w życie wiedzy zaczerpniętej z lektury, na pewno postaram się wypróbować niektóre z praktyk przedstawionych przez Autora. Trzeba jednak podkreślić, że aby zastosować wszystkie porady zawarte w książce potrzeba sporo czasu, szczególnie na to, aby praktykowane techniki zaczęły w pełni oddziaływać na nasze ciało i ducha. Należy dość mocno zaangażować się w ćwiczenia z poradnika, by rzeczywiście móc w pełni ocenić ich działanie.

Na pewno medytujący czytelnicy oraz już praktykujący rozwój własnej duchowości opartej przede wszystkim na samorozwoju, nie będą lekturą “Aktywacji szyszynki” zawiedzeni. Polecam ją jednak każdemu, szczególnie osobom, które szukają czegoś nowego, aby odnaleźć balans i harmonię w pędzie otaczającego nas świata.

[współpraca z portalem www.sztukater.pl]
IG: lexywish_bookstagram

• Do przeczytania
  • Vital i SA
  • ROZWÓJ

Dodaj cytat z książki Aktywacja szyszynki