Mitologia nordycka

Okładka książki Mitologia nordycka Neil Gaiman
Okładka książki Mitologia nordycka
Neil Gaiman Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna, Wydawnictwo MG Seria: Gaiman fantasy, science fiction
Gaiman
Norse Mythology
Biblioteka Akustyczna, Wydawnictwo MG
2017-10-11
2017-10-11
Inne

Okładka książki Uniwersum DC według Neila Gaimana Neil Gaiman, Alan Grant, Mark Verheiden
Uniwersum DC w... Neil Gaiman, Alan G...
Okładka książki Księga Cmentarna - tom 1 Neil Gaiman, Scott Hampton, Tony Harris, Kevin Nowlan, P. Craig Russell, Stephen B. Scott, Galen Showman, Jill Thomson
Księga Cmentar... Neil Gaiman, Scott ...
Okładka książki Sandman: Noce nieskończone Glenn Fabry, Neil Gaiman, Milo Manara, Miguelanxo Prado, Frank Quitely, P. Craig Russell, Bill Sienkiewicz, Barron Storey
Sandman: Noce ... Glenn Fabry, Neil G...

Ciekawa książka, można wiele się dowiedzieć o mitologii nordyckiej. Przyjemna forma, krótkich opowiadań idealnie sprawdziła mi się kiedy nie miałam dużo czasu na czytanie, więc robiłam sobie krótkie bloki czytania po jednym opowiadaniu. Czy było to coś odkrywczego i niezapomnianego? Nie. Wydaje mi się, że nawet takie nie miało być. Według słów autora książka miała w przystępny sposób przedstawić nam mity i z tego zadania się w 100% wywiązała.

Bardzo fajna. Kocham mitologię, a ta książka dała mi szerszy obraz na nią.

Bardzo fajna. Kocham mitologię, a ta książka dała mi szerszy obraz na nią.

Cieszę się, że miałam okazję poznać mity wywodzące się ze Skandynawii. Neil Gaiman ożywia dla nas dobrze nam znane z filmów o superbohaterach postacie takie jak Odyn, jego syn Thor i podstępny brat krwi Loki. Przedstawia do tego losy wszystkich innych bogów m.im. jednej z najważniejszych bogiń mitologii nordyckiej - Freyi, czyli bogini miłości, płodności, wojny i śmierci.

Autor w luźnej interpretacji przekłada dla nas zachowane do dziś mity z wierzeń nordyckich. Interpretacja jest wyjątkowo udana i naprawdę potrafi pochłonąć czytelnika. Sam autor jest wiernym fanem tamtejszych wierzeń, co naprawdę czuć w czasie czytania książki. Gaiman przekazuje mity w naprawdę prosty sposób, który pokazuje to, że historie te momentami są zabawne, a momentami tragiczne.

Mitologia nordycka jest naprawdę ciekawa i wyjątkowa, lecz wciąż pozostaje mocno niedoceniona. W powyższej książce znajdziemy zestaw mitów od opisów początku świata i bogów po sam kres zwany Ragnarokiem. Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, to jest to naprawdę ciekawa, warta waszej uwagi pozycja, która przekazuje niesamowitą wiedzę, a nie jest przy tym ciężka do zrozumienia.

Czytajac tą ksiązke mialem wrażenie ze ktoś opowiada mi fajne bajeczki na dobranoc - jednak jest to plus tej pozycji, tak wlasnie przekazuje sie takie historie - prosto, doslownie. Świetna pozycja.

Dobre przypomnienie dla kogoś co już trochę wie o mitologii nordyckiej. Przyjemnie opisane mity i postacie.

Ogólnie to spodziewałam się, że mniej kojarzę historii czy też postaci, ale tutaj jednak sporo wiedziałam.
Czasami można bylo się pogubić w imionach bo wszystkie brzmią podobnie.
Ciekawe historie tylko końcówka mnie trochę zmęczyła

Czasami można bylo się pogubić w imionach bo wszystkie brzmią podobnie.
Ciekawe historie tylko końcówka mnie trochę zmęczyła

Ciekawe przedstawienie mitów wywodzących się ze Skandynawii. Bogowie i ich przygody...czasem śmiesznie, czasem strasznie, a do tego pouczająco. Dobra lektura dla zainteresowanych mitologią nordycką. I nie tylko.

Udana, luźna interpretacja mitów skandynawskich. Przedstawiona w prosty, momentami zabawny sposób. Czyta się przyjemniejmniej aniżeli artykuły wikipedii.

Książka zupełnie nie wpisała się w mój gust. To było moje pierwsze spotkanie z mitologią pochodzącą ze skandynawi i mam nadzieję, że kolejne wywrą na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie. Obiektywnie pewnie to nie jest zła książka ale do mnie kompletnie nie przemawia.

Po Mitologie Nordyckie sięgnęłam szukając czegoś "dla odmiany" od książek, które aktualnie czytam. Nie zawiodłam się, absolutnie! Lektura w sam raz na jeden wieczór, przyjemna. Polecam!