Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze

Okładka książki Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze Monika Sobień-Górska
Okładka książki Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze
Monika Sobień-Górska Wydawnictwo: Czerwone i Czarne reportaż
reportaż
Czerwone i Czarne
2022-02-23
2022-02-23
9788366219588
Pieniądze Bogactwo Styl życia Czy pieniądze dają szczęście Wywiad

Książkę bardzo szybko się czyta. Same wywiady przeprowadzone z gośćmi są dość ogólne i powierzchowne, wątki z poszczególnych rozdziałów się dublują. Liczyłam bardziej na zbiór anegdot, jak to miało miejsce w ostatnim rozdziale, który jest najlepszy z całego reportażu.

Spodziewałem się jednak czegoś innego niż masy anonimowych ogólnych opowieści o polskich milionerach. Liczyłem że będą opisani ważniejsi milionerzy i ich rodziny. Po kilku można jednak się domyślać o kogo chodzi

Ciekawe, że to zawsze są mężczyźni, a kobiety to tylko trofea do kożucha. Żenujące, że niby mamy XXI wiek a kasta arystokracka tylko przebrała szaty.

Bardzo fajna i ciekawa książka. Nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba. Jest napisana „ze smakiem”. Widać, że autorka nie koloryzowała i nie otrzymaliśmy przerysowanej fikcji.

Spodziewałam się czegoś pokroju Kochanek / Zon Konstancina. Tymczasem dostajemy bardzo zgrabny reportaż na poziomie, który porusza różne wątki związane z życiem milionerów i miliarderów w Polsce. Co więcej, nie jest to książka krzykliwa, nie polega na praniu brudów czy wyciąganiu największych skandali. W odpowiednim tonie, z dystansu, relacjonuję wątki takie jak prowadzenie biznesu, zakupy czy wychowanie dzieci. W książce wypowiadają się osoby związane z tym środowiskiem, co sprawia, że możemy z bardzo bliska przyjrzeć się losom najbogatszych Polaków - wszystko anonimowo.

Ciężko ocenić jako książkę. To jest wywiad z kilkoma osobami i jest lekki , prosty w przekazie i ciekawy .

Książka dość ciekawa, szybko i lekko się czyta. Ale jest przepełniona wg mnie smutkiem i samotnością. Cieszę się że nie mam takich pieniędzy i takiego wg mnie bezwartościowego życia.

Fajnie spędzony czas,myślałam ze zacznę czytać i jak mi się nie spodoba to poprostu przestane ale jestem zaskoczona i polecam …
Chyba najbardziej polubiłam ostatnie strony o miliarderach z prowincji ale przyznam ze czasami byłam zszokowana ile ludzi w Polsce posiada takie majątki i było mi czasami przykro z powodu ich dzieci ale tez można samemu chwile czasu na przemyślenia znaleźć,zapamiętałam tez ze dzieci potrzebują marzeń a jeżeli dostają wszystko na zawołanie przestają mieć marzenia a to już krok od samozagłady

W sumie wszystko już wiedziałam lub domyślałam się, ale to czasami potrzebna lektura. Zwłaszcza jak nie masz kasy na luksusy i cię to dręczy. Bardzo smutne życie.
Gwiazdka odjęta za nadmuchanie grubości książki dużą czcionką i marginesami na pół strony. Przeczytałam w jeden wieczór.

Od początku czytało się dobrze i książka była ciekawa ale im dalej tym już trochę niestety zaczęła nudzić i miałam wrażenie że opisywane historie się powtarzają tylko są ubrane w inne słowa.
Można przeczytać ale raczej nie zostanie w pamięci.

Można przeczytać ale raczej nie zostanie w pamięci.

• Ebooki
  • Przeczytane 2022