Odpal myślenie

Okładka książki Odpal myślenie Ozan Varol
Okładka książki Odpal myślenie
Ozan Varol Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie poradniki
poradniki
Think Like a Rocket Scientist. Simple Strategies You Can Use to Make Giant Leaps in Work and Life
Wydawnictwo Literackie
2022-03-09
2022-03-09
2020-04-01
Katarzyna Makaruk

Przyjechał do Stanów za marzeniami. Młody chłopak ze Stambułu dla którego Ameryka jawiła się jako sen. Ta książka dowodzi, że niezależnie skąd pochodzimy, kim jesteśmy i jaki mamy start w życiu, zawsze możemy do czegoś dojść. Jej autor jest tego najlepszym dowodem, a dodatkowo uświadomi Wam, że jesteście mądrzejsi niż sami myślicie.
Z książki dowiecie się jak poskramiać niepewność i zacząć myśleć przyszłościowo. Jak za pomocą ciekawych eksperymentów myślowych doprowadzić do przełomu, który pozwoli Wam na osiągniecie zamierzonego celu. Dowiecie się czym jest i jak korzystać z „moonshot thinking”, jak podejmować mądrzejsze, racjonalne decyzje i że porażka jest zjawiskiem budującym, a nie zniechęcającym. Fantastyczny pomysł na to, jak doświadczenia astronautyki można wykorzystać w codziennych działaniach, bo przecież astronautyka dowodzi, że ludzkie myślenie nie zna granic. Poznajcie więc dziewięć głównych reguł astronautycznego myślenia i skorzystajcie z porad. O ileż łatwiejsze i pełniejsze byłoby nasze życie, gdyby każdy z nas „odpalił swoje myślenie”...

(cd recenzji na fb)

Z książki dowiecie się jak poskramiać...

Ostatnio czytałam wiele poradników, takich jak na przykład “Stres out. Jak przejąć kontrolę nad stresem” Earla Hippa czy “F**k it. Tylko spokój może cię uratować” Johna C. Parkina. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o kolejnej książce motywacyjnej pt.: “Odpal myślenie” autorstwa Ozana Varola, która ma pomóc w osiągnięciu sukcesu zawodowego, za pomocą 9 prostych nawyków i strategii.

Autor jakiś czas temu pracował w NASA przy produkcji rakiet kosmicznych, dzięki czemu przemyca część specjalistycznej wiedzy tym samym pokazując, jak można ją wykorzystać w życiu codziennym. Porusza takie tematy jak na przykład zamiana klęski w zwycięstwo oraz wskazuje jak podejmować lepsze decyzje.

Całość składa się z dziewięciu rozdziałów. Skupiają się one w dużej mierze na różnych historiach np. o znanych postaciach, na podstawie których autor tłumaczy poszczególne tematy. Na końcu każdej części jest podana strona internetowa z ćwiczeniami, mającymi pomóc w zrozumieniu opisanych w danym dziale strategii.

Książka ma niecałe 500 stron, jednak szybko się ją czyta. Niestety podczas zapoznawania się z nią, czasem zapominałam czego dotyczyło zagadnienie, a koncentrowałam się tylko i wyłącznie na opowieściach. Dopiero przy podsumowaniu orientowałam się, co autor chciał przekazać. Najbardziej zapamiętałam ostatni rozdział, który opisywał to, jak raz odniesiony sukces innym razem potrafi doprowadzić do katastrofy. Jeżeli więc jesteście fanami poradników, to polecam zapoznać się z tym tytułem.

Nie lubię poradników. Nie czytam ich.
A tu taka niespodzianka. Otworzyła mi oczy na to co jest we mnie od dawna. Teraz zostało mi tylko to odkryć i używać. Proste = genialne

Nie lubię poradników. Nie czytam ich.

• Rozwój
  • Rozwój osobisty
  • Biblioteka pl. Wolności
  • Chcę kupić
  • Legimi rozwój
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Odpal myślenie