Bez podtekstów

Okładka książki Bez podtekstów Liliana Fabisińska
Okładka książki Bez podtekstów
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Świat Książki literatura obyczajowa, romans
Świat Książki
2022-04-27
2022-04-27

Trzeba było trochę stron przekartkować by akcja nabrała tempa ale było warto. Zaskakująco i ciekawie ze szczęśliwym zakończeniem.

Wydawała się ciekawa, ale mimo kilku podejść nie dałam rady przeczytać... Dla mnie zbyt nudna i niekoniecznie mam na myśli fabułę a sam sposób w jaki jest napisana... Po prostu nie byłam w stanie tego czytać... Dla mnie za mało się działo i mnóstwo niepotrzebnych opisów... Zupełnie nie moja bajka. Siostra czytała i na pytanie jaka była odparła: "no może być".
Jeśli ktoś szuka książki pełnej akcji i rozwojowej fabuły to zdecydowanie proponuję poszukać czegoś innego ;)

Jeśli ktoś...

Dobrze mi się tej książki słuchało. Aczkolwiek łyżką dziegciu było dla mnie zakończenie - jak gdyby potwierdzenie, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jednak nie istnieje. Do ostatniej chwili miałam nadzieję na mniej przewidywalne zakończenie, ale cóż, przeliczyłam się.

Jedna z lepszych książkę jakie przeczytałam w tym roku! Zabawna i romantyczna!

Jedna z lepszych książkę jakie przeczytałam w tym roku! Zabawna i romantyczna!

Liliana Fabisińska jest moją ukochaną pisarką uzdolnioną,świetną.
Piórem cudownym pisze każdą własną książkę.
Że jedynie brać się za książki jej twórczości i zaczytywać się trzeba.
A tą czytałam z dużą przyjemnością.
Sami bohaterowie Miłka i Marek to ludzie poszukujący miłości czystej,dobrej swego życia.
Doskonałe,świetne postacie książkowe to są,kibicowałam im bardzo.
Urzekała,poruszała i wzruszyła mnie powieść.
Czyta się super.
Zaserwowane przez autorkę wspaniałe,pozytywne emocje,dawka dobrego,fajnego humoru to komedia romantyczna śmieszna,urocza i cudna.

Liliana Fabisińska jest moją ukochaną pisarką uzdolnioną,świetną.
Piórem cudownym pisze każdą własną książkę.
Że jedynie brać się za książki jej twórczości i zaczytywać się trzeba.
A tą czytałam z dużą przyjemnością.
Doskonałe,świetne postacie książkowe to są,kibicowałam im...

Lekki przerywnik. Czasem zabawny, czasem przewidywalny, czasem beznadziejny, czasem zaskakujący. Ogólnie czytało się dobrze. Temat już gdzieś się przewinął. Wykonanie ,,spoko".

Interesująca, zabawna i przede wszystkim wciągająca historia dojrzałych bohaterów, ich przyjaźni oraz randkowania w XXI wieku. Dla fanów komedii romantycznych lat 90 może być nieco przewidywalna, ale chyba w tym jej urok.

No to mamy Polska Bridget… nie idealna, zagubiona i ciagle szuka miłości… świetnie napisana książka

Na półkach: , , , , , ,

Liliana Fabisińska ma w swoim literackim dorobku bardzo wiele tytułów przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców – poczynając od tych skierowanych do dzieci i młodzieży poprzez te przeznaczone dla osób w kwiecie wieku, aż po książki dla tzw. Silverów wyróżniające się większą czcionką dla zwiększenia komfortu czytelnika.

Dzisiaj natomiast mam dla Was kilka słów o najnowszej publikacji autorki, a nosi ona tytuł „Bez podtekstów”. Bohaterami niniejszej opowieści jest dwoje przyjaciół Miłka i Marek. Oboje mają po 40 lat, a znają się jeszcze z czasów studenckich.

Miłka jest ustatkowaną żoną, mamą trojga dzieci i wychowawczynią klasy maturalnej. Marek natomiast po burzliwym rozwodzie i utracie kontaktu z kilkuletnią córką jest ciągle popadającym w tarapaty samotnikiem, a jego jedyne oparcie stanowi właśnie Miłka…

W pewnym momencie przedsiębiorcza przyjaciółka postanawia pomóc znaleźć Markowi miłość życia i w ten oto sposób mężczyzna koniec końców zakłada konto na portalu randkowym. Tak właśnie rozpoczyna się sympatyczna, momentami zabawna, ale również refleksyjna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu miłości, bliskości i oparcia w drugim człowieku, których bardzo potrzebujemy w naszym codziennym życiu.

Chociaż książka ta początkowo wydaje się być przede wszystkim łatwa, lekka i przyjemna to finalnie okazuje się, iż ma ona w sobie spory ładunek emocjonalny, a perypetie bohaterów wcale nie są tak oczywiste, jak myśleliśmy na starcie lektury.

Autorka stawia również odwieczne pytanie – Czy przyjaźń między kobietą, a mężczyzną jest możliwa? Zapewne każdy ma na ten temat własną teorię popartą różnymi życiowymi doświadczeniami. A jak to jest w tej powieści? - Przeczytajcie sami.

Książka poleca się na ciepłe popołudnia, leniwe wieczory lub wakacyjny weekend. Na pozór wyłącznie lekka i napisania nieco z przymrużeniem oka historia pokazuje jak bardzo potrzebujemy w naszym życiu osoby, z którą stworzymy więź, która każdego dnia wzmacnia się wzajemnym dawaniem i braniem, które wciąż na nowo ją buduje.

Jeśli szukacie sympatycznej lektury, która jednocześnie da Wam nieco do myślenia, a przy tym rozbawi i wzruszy to myślę, że śmiało możecie sięgnąć właśnie po „Bez podtekstów” Liliany Fabisińskiej.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Dzisiaj natomiast mam dla Was kilka słów o...

Od pierwszej strony wiadomo jaki jest zamysł tej historii i jak się skończy. Biorąc pod uwagę gatunek można przeczytać jako przerywnik

• Przeczytane w 2022
  • Literatura obyczajowa romans